Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

Meni je to totalno suludo, a najstrasnije mi je sto to prolazi. Roditelji se osecaju dobro, eto za neku hiljadarku dete ima ovo/ono. Taj koji drzi to zaradjuje. Sjajno i bajno. Niko nije stavio potpis da je za decu to dobro. Da li decu koja nemaju da plate to tisti, uznemirava...

Link to comment
18 minutes ago, Sandradjer said:

Meni je to totalno suludo, a najstrasnije mi je sto to prolazi. Roditelji se osecaju dobro, eto za neku hiljadarku dete ima ovo/ono. Taj koji drzi to zaradjuje. Sjajno i bajno. Niko nije stavio potpis da je za decu to dobro. Da li decu koja nemaju da plate to tisti, uznemirava...

Pa meni u školi kažu da skupljam đake za radionice slobodno, al gde iz škole muka mi od škole to se sve zapetlja posle u neke odnose i abrove i usluge džaba ga bilo

Link to comment




Da li decu koja nemaju da plate to tisti, uznemirava...
tj da li se 5 petogodishnjaka uzruja kad drugih 5 petogodishnjaka ode u drugu sobu da radi neshto drugo?

da, uzrujaju se. to je protiv njih.

a mozda i onih 5 zele da ostanu.



sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:



 

tj da li se 5 petogodishnjaka uzruja kad drugih 5 petogodishnjaka ode u drugu sobu da radi neshto drugo?

da, uzrujaju se. to je protiv njih.

a mozda i onih 5 zele da ostanu.



sent from novi mnogo jak bubamoto.

 

Ne bi me iznenadilo da ovih pet sto plate plesu, a ovih pet sto nemaju gledaju i sede. Posebno ako je vrtic gde svi sem nekoliko idu na to. Sto da vaspitacice dvore nekoliko njih kad mogu na pauzu 

Link to comment

joj nemoj tako. nisu ni one blesave.

mada, od situacije gledam kako neki eksploatishu javni resurs do gledam kako neki prijavljuju komshiju gestapou je i blizu i daleko unsure.gif

iznenadi se chovek kad ga skuvaju polako i pazljivo... :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



Link to comment

Ma meni kao građaninu je problem što država praktično zauzima stav:
Ajde mi da vama ne damo plate, ali nećemo da sankcionišemo zloupotrebe...
I svima dobro.
Osim roditelja koji treba da plate.
Dvaput.
Realno.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
16 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma meni kao građaninu je problem što država praktično zauzima stav:
Ajde mi da vama ne damo plate, ali nećemo da sankcionišemo zloupotrebe...
I svima dobro.
Osim roditelja koji treba da plate.
Dvaput.
Realno.







... Shiit has hit the fan
 

I roditeljima se prodaje prica na koju vecina pristaje, jer da se bune kao tvoj prijatelj za rekvizite ne bi se ovo desavalo. 

Definitivno je da je sve dopusteno. 

  • +1 1
Link to comment

Pa postojalo je to i pre 30 godina, ja sam išao na engleski i na tenis. Taj tenis nije nešto potrajao, a na engleski sam išao valjda dve godine. Šta znam, ostao mi je u prijatnom sećanju, nije mi predstavljao opterećenje, mada pretpostavljam da bih ponekad radio ostajao da se igram nego da idem na "čas". Koliko se sećam, uglavnom smo pevali pesmice i kroz igru učili neke osnovne fraze, sa ove distance mi izgleda sasvim OK. 

Naravno, ne znam kako su druga deca reagovala na to, ne sećam se nekih drama, ali sasvim se sigurno sećam da te dodatne aktivnosti nisu bile ni jedini ni najvažniji oblik socijalnog raslojavanja, recimo statusni simbol su u to vreme bili oni flomasteri sa 14934335 različitih boja u kompletu, to ko je imao bio je car, u poređenju s tim odlazak na engeski nije bio ništa. 

Link to comment
I roditeljima se prodaje prica na koju vecina pristaje, jer da se bune kao tvoj prijatelj za rekvizite ne bi se ovo desavalo. 
Definitivno je da je sve dopusteno. 
On je vrlo jasno rekao da mu ne pada na pamet da finansira to. I da će da vidi otkud to i ko je doneo tu odluku.
Onda su krenuli pritisci i mudrovanje drugih roditelja:
Pa ako nemate evo ja ću da platim za vas.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
6 minutes ago, Frank Pembleton said:

On je vrlo jasno rekao da mu ne pada na pamet da finansira to. I da će da vidi otkud to i ko je doneo tu odluku.
Onda su krenuli pritisci i mudrovanje drugih roditelja:
Pa ako nemate evo ja ću da platim za vas.







... Shiit has hit the fan
 

Eto. Normalna reakcija roditelja u nenormalnom okruzenju 

Link to comment

Tokom vrtića, baš kao što se pominje na ovoj temi. Organizovao je, mislim, Narodni univerzitet "Božidar Adžija" (postoji li više to uopšte?), nastavnica dolazila dvaput nedeljno. 

Kasnije se takav aranžman nastavio i u osnovnoj, išao sam na engleski tako svih 8 godina i to je bilo fantastično, mislim da sam bez ikakvog preterivanja bar 50% engelskog u životu naučio kroz to, školska nastava engleskog mi je bila besmislena u poređenju s tim. 

  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, Halvard said:

Pa postojalo je to i pre 30 godina, ja sam išao na engleski i na tenis. Taj tenis nije nešto potrajao, a na engleski sam išao valjda dve godine. Šta znam, ostao mi je u prijatnom sećanju, nije mi predstavljao opterećenje, mada pretpostavljam da bih ponekad radio ostajao da se igram nego da idem na "čas". Koliko se sećam, uglavnom smo pevali pesmice i kroz igru učili neke osnovne fraze, sa ove distance mi izgleda sasvim OK. 

Naravno, ne znam kako su druga deca reagovala na to, ne sećam se nekih drama, ali sasvim se sigurno sećam da te dodatne aktivnosti nisu bile ni jedini ni najvažniji oblik socijalnog raslojavanja, recimo statusni simbol su u to vreme bili oni flomasteri sa 14934335 različitih boja u kompletu, to ko je imao bio je car, u poređenju s tim odlazak na engeski nije bio ništa. 

Pre 40 godina, ja se saćam da smo SVI u pedškolskom išli na engleski, nije bilo bog zna šta, "London bridge i falling down" i slično se pevušilo, ali, sa ove distance, sasvim dovoljno da dete malo zainteresuje...

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Pre 40 godina, ja se saćam da smo SVI u pedškolskom išli na engleski, nije bilo bog zna šta, "London bridge i falling down" i slično se pevušilo, ali, sa ove distance, sasvim dovoljno da dete malo zainteresuje...

 

Kako gde, npr. kod mene u gradu pre nekog 5-6 razreda (znači pre 30-ak godina) niko nije išao na strani jezik, išlo se na neki folklor/hor ili eventualno neki instrument

Link to comment
Ma meni kao građaninu je problem što država praktično zauzima stav:
Ajde mi da vama ne damo plate, ali nećemo da sankcionišemo zloupotrebe...
I svima dobro.
Osim roditelja koji treba da plate.
Dvaput.
Realno.







... Shiit has hit the fan


problem je shto smo to vec videli u zivotu i secamo se toga.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...