Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

nego, oće li se zapatiti veronauka kao obavezni predmet? patrijah bi da bude.
i ja bih porez jebeni da plati ako ce da se josh mesha u civilno obrazovanje. i ovo im je previshe pushteno :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, djordje geprat said:

nego, oće li se zapatiti veronauka kao obavezni predmet? patrijah bi da bude.

 

 

Ako ima jedna Djindjićeva ostavština koja se zapatila u Srbalja to je veronauka u školama, ovo bi je samo zacementiralo. 

Edited by Jeremija
Link to comment

dok je gaša bio ministar to je bila nauka o veri uz alternativu građanskog vaspitanja. zapatila se kasnije, sa dolaskom DSS kadrova (čolić, lončar, vuksanović) stvar se promenila pa su i kolske slave postale verski obredi.

 

a novokomponovani vernici nemaju ništa protiv da im decu indoktriniraju..........

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ujebote zamisli sad savetnik u ministarstvu izjavi da je nešto bilo iznenađenje za ministra prosvete. Šta bre bilo iznenađenje? ISPLIVALI TAJNI SNIMCI SAVETNIKA! Što je najgore isplivali su ionako, bad karma pominješ višeg od sebe u hijerarhiji al ovaj petničar kako da zna šta je karma? Zajebano.

Link to comment
9 hours ago, Jeremija said:

Ne, zapatilo se kad ju je uopšte uveo, u sekularnoj državi crkva nema šta da traži u školama.

 

Evo jednog teksta iz Vremena baš iz tog perioda, i dan danas ga vredi pročitati - https://www.vreme.com/cms/view.php?id=292009

saglasan sam da crkva nema šta da traži u školama. no, nije fer reći da je veronauka koja nam se uvodi u škole đinđićeva zaostavština. slika je malo šira.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

saglasan sam da crkva nema šta da traži u školama. no, nije fer reći da je veronauka koja nam se uvodi u škole đinđićeva zaostavština. slika je malo šira.

 

Djordje, pre svega nije fer prema nama što je svojevoljno, bez opštenarodnog konsenzusa i bez saglasnosti koalicionih partnera uveo "djavola" na mala vrata. To što 20 godina kasnije ovaj hoće da se širi ne bi trebalo da nas iznenadjuje, mene lično čudi što nije i ranije.

 

A Djindjićev fatalan neostatak vizije (nažalost) možda i najbolje pokazuje to što su isti ti kojima se on ovim činom pokušao dodvoriti kasnije seirili na njegovoj sahrani.

Edited by Jeremija
Link to comment

tada je konsenzus koalicionih partnera bio nemoguć. većina iz DOS bila je manje ili više pro SPC. jedini koji je bio sekularan bio je GSS.

sekularnost države načeta je uvođenjem verskih praznika u kalendar neradnih dana, ubijena davanjem prava na neradni dan zbog slave.

to što je urađeno uvođenjem dva nova predmeta u fakultativnoj formi bio jedva izboksovan kompromis. u tom momentu, dr. voja je bio najpopularniji i najuticajniji političar pa bi radije ovo pripisao njemu a ne đinđiću.

Link to comment

Mozda je postojala sira slika, covek imao taktiku da proba da se opere od antisrpstva kojim je gadjan i mazan 15 godina, i da tako kupi vreme za reforme ovog tada i sada bolesnog drustva.

 

Mi to ne znamo jer zaista niko nije bio krace na izvrsnoj vlasti  jer su ga ovi pocastili ubrzo.

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, Friend said:

Mozda je postojala sira slika, covek imao taktiku da proba da se opere od antisrpstva kojim je gadjan i mazan 15 godina, i da tako kupi vreme za reforme ovog tada i sada bolesnog drustva.

 

Mi to ne znamo jer zaista niko nije bio krace na izvrsnoj vlasti  jer su ga ovi pocastili ubrzo.

 

 

Možda, možda i ne, mi to ne možemo znati tako da to ne može biti i argument. Ono na šta se možemo pozvati je kako njegove ondašnje stranačke kolege i danas gledaju na to, kao na primer dugogodišnji saborac Srdjan Milivojević...

 

 

milivojevicq6k09.thumb.png.361b74a0b9b3694ace3a5971b21ef328.png

 

 

 

Inače, na BBC-u je izašao tekst povodom dvadetestogodišnjice uvodjenja veronauke, mislim da ga vredi pročitati -  https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-59134511

Link to comment
53 minutes ago, djordje geprat said:

baš mi se cepa dlaka na četvoro i, neka je trol.

koje godine su obnovljene spasovdanske litije i slava grada?

92. ili 93. secam se da je bila ona hiper inflacija, def. pre djindjica

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...