Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

već sam napisao na drugim mestima ali, ovo je pravo. gledao sam danas tinde kovač-cerović u "da sam ja neko". gde smo bili, gde smo mogli da budemo i gde smo danas sa obrazovanjem. kako su zakočili ministri iz DSS, između ostalog.

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li neka tema gde se diskutuje o OS? Zanima me koja je OS ok u centru BG, a koja je za izbegavanje? Uopste nisam u toku kakva je situacija. 

U moju srednju dolaze ucenici sa svih strana, ne znam ni iz koje su osnovne

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Prosvetari, 

 

@Hermetico, @Svemir Zeka @Aleksija, @Sandradjer, @Lena

i ostali.

 

 

Kako se borite s telefonima na časovima?

 

Ja sam bila zagovornik i za "da" stranu, pošto kao teh. pismenost i da guglamo zajednički i tražimo po netu zanimljive stvari i tako, ali više nisam sigurna, oni su u potpunosti opsednuti (i ja ih razumem, i ja sam, samo što mogu da postavim limit i odložim, veliki broj njih ne) i to ne funkcioniše, a ja nisam zagovornik kažnjavanja upisivanjem u napomene i ostalo i onda prilično mašimo fudbal. Ma koliko zanimljiv čas bio, ne možeš da nadjebeš gugl, instagram i igrice u stimulisanju pažnje koja se rasipa i jebiga. 

 

edit: postoji velika mogućnost da je ovo oftopik na ovoj temi, ali ne znam gde bih.

 

 

 

Edited by Taihoskopija
Link to comment
1 hour ago, Taihoskopija said:

Prosvetari, 

 

@Hermetico, @Svemir Zeka @Aleksija, @Sandradjer, @Lena

i ostali.

 

 

Kako se borite s telefonima na časovima?

 

Ja sam bila zagovornik i za "da" stranu, pošto kao teh. pismenost i da guglamo zajednički i tražimo po netu zanimljive stvari i tako, ali više nisam sigurna, oni su u potpunosti opsednuti (i ja ih razumem, i ja sam, samo što mogu da postavim limit i odložim, veliki broj njih ne) i to ne funkcioniše, a ja nisam zagovornik kažnjavanja upisivanjem u napomene i ostalo i onda prilično mašimo fudbal. Ma koliko zanimljiv čas bio, ne možeš da nadjebeš gugl, instagram i igrice u stimulisanju pažnje koja se rasipa i jebiga. 

 

edit: postoji velika mogućnost da je ovo oftopik na ovoj temi, ali ne znam gde bih.

 

 

 

 

Ja sporadično odlazim na časove (pp služba), ali kad odem, nema potrebe da ih koriste. Zato ako vidim da ih koriste, tražim da ostave, što u većem broju i urade, ili im kažem da dođu do mene i ostave na stolu. U mom iskustvu to funkcioniše. To su osnovci, oni će to da urade, ali sa srednjoškolcima nije bilo tako. Tu je bilo momenata da sam dizala ruke. Predmet mi takav bio da sam uspevala da postavim pitanja koja će motivisati bar jedan deo njih da ostavi telefon i sluša, ili diskutuje, tako sam vodila časove...da se bar nešto s njih ponese. Ako je moguće, s obzirom na temu. 

  • Hvala 1
Link to comment

Kod mene se nije zapatilo jos uvek. Tolerisem da pogledaju telefon. Sreca je sto nisu brojna odeljenja i sto mi je zbog toga lako da ispratim sta rade. Inace, kad je pismena provera zamolim ih da ga odloze u torbu. Ako neko nakon jedne opomene nastavi da blene u telefon i ne prati nastavu ja mu ostavim link u google ucionici onaj kahoot kviz (imam ih puno na lageru) i to mu vrednujem kao petnaestominutni. Ne znam koliko je pedagoski :D.

 

U jednoj skoli imaju napravljene male police na ulazu u ucionicu i na nivou skole je pravilo da kad ulaze tu ostavljaju telefon i kad se zavrsi cas uzmu ga. 

Potrebno je resiti to na nivou skole i onda se deca naviknu. 

Nisam protiv da se koristi u nastavi :).

 

 

  • +1 2
Link to comment

Uh, ja sam sad sa roditeljskog...

 

Problem sa upotrebom mobilnog na času se smanjio, pošto trenutno ima dosta učenika kojima su roditelji oduzeli telefon nakon što su videli ocene sa trećeg klasifikacionog perioda :isuse:

Inače im ne dozvoljavam upotrebu mobilnog na času, ni ja ga ne koristim tada. Ima ispada, ali uglavnom to poštuju. Kad vidim da su uzeli mobilni, zamolim ih ili da ga ostave u ranac ili da ga ostave na moj sto pa da ga pokupe posle časa. Prosto ne možeš da ne primetiš, pogled ih odaje. Čim vidiš da su se zagledali u nešto ekstremno zainteresovano i koncentrisano, to mora biti mobilni :happy:

Neki sami ostave telefon na moj sto kad uđu u učionicu, kažu da im je tako lakše, pošto ne mogu da izdrže ako je kod njih, moraju da virnu šta se dešava i da li je neko nešto izbacio.

Imali smo cirkus po školi u prvom polugodištu jer su neki fotografisali nastavnicu na času, pa delili po mrežama. Završilo se tako što su dobili ukore.

E da, i ja sam u osnovnoj, imam ih od petog do osmog razreda.

  • +1 2
Link to comment

eh. pocheli da smanjuju ocene iz vladanja osmacima, prosto se iznenada iznenadili kolika su stoka nepregledna, jer su u shestom i sedmom bili bash dragi i to su samo deca [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...