Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

Nama je i polaganje završnog ispita u osnovnoj školi jedan neopevani cirkus, ne smem ni da zamišljam šta bi nastalo kada bi dopustili da državna matura zameni prijemni ispit na fakultetima.

Link to comment
Sram ih bilo da izostave pomocno osoblje. Propali su tokom korone od briskanja i dezinfikovanja, a nema koja nije imala kovid. 
Ako pričate o pomoći od 10.000 dinara, ta informacija nija tačna.
Popunjavale su se dve excell tabele.
Jedana sa onim generalijama. Ime škole, grad, ŠU, PIB, žiro-račun, pod račun ako je škola u blokadi i UKUPAN BROJ ZAPOSLENIH, ali je moralo da se pazi na profesore koji rade u više ustanova, da ih prijavljuje samo matična škola.
Druga tabela je bila gde su se upisivala imena i prezimena zaposlenog i broj rada. Prijavljene tetkice, servirke i domari.
Nikakav dopis da vannastavno osoblje nema pravo na "pomoć" od 10.000 dinara.

Poslato sa Casio digitrona pomoću Tapatoka


  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Lena said:

Nama je i polaganje završnog ispita u osnovnoj školi jedan neopevani cirkus, ne smem ni da zamišljam šta bi nastalo kada bi dopustili da državna matura zameni prijemni ispit na fakultetima.

Uzeli smo silne pare za taj projekat. Pomereno uvodjenje jednom kao nismo stigli, pomereno drugi put zbog korone. Sta ce sad da izmisle ne znam. Fakulteti hoce da biraju na nacin kako su navikli. 

Izgleda da drzavnu maturu niko ne zeli. Strah od da li smo u stanju i strah od pokazivanja znanja crno na belo 

Link to comment
33 minutes ago, Sandradjer said:

Uzeli smo silne pare za taj projekat. Pomereno uvodjenje jednom kao nismo stigli, pomereno drugi put zbog korone. Sta ce sad da izmisle ne znam. Fakulteti hoce da biraju na nacin kako su navikli. 

Izgleda da drzavnu maturu niko ne zeli. Strah od da li smo u stanju i strah od pokazivanja znanja crno na belo 

 

Ne vidim problem ni da skole tj fakuleti organizuju te ulazne ispite. Mislim da je i bolje, jer su u pitanju ionako razliciti prijemni.

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Ne vidim problem ni da skole tj fakuleti organizuju te ulazne ispite. Mislim da je i bolje, jer su u pitanju ionako razliciti prijemni.

Jos uvek nije jasno i precizno to oko fakulteta. Pisu samo da ce neki fakulteti zadrzati svoj prijemni. 

A ideja je da ta drzavna matura bude ulaznica za fakultet. Svi ucenici u isti kos (kao sto je sad za srednju skolu npr.)

 

I na drzavnoj maturi se biraju predmeti pored obaveznih (srpski i matematika), umeticke skole i strucne skole ce imati neke svoje mature

Edited by Sandradjer
Link to comment

Malo podsećanje: sećam se da je Šešelj devedesetih godina predlagao da se ukine prijemni za fakultete, a uvede matura za kraju srednje škole/gimnazije koja bi bila selekcioni kriterijum za upis fakulteta.

 

Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Malo podsećanje: sećam se da je Šešelj devedesetih godina predlagao da se ukine prijemni za fakultete, a uvede matura za kraju srednje škole/gimnazije koja bi bila selekcioni kriterijum za upis fakulteta.

 

A neku deceniju kasnije ga EU imitira i finasira uvodjenje kod nas 

Edited by Sandradjer
Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Uzeli smo silne pare za taj projekat. Pomereno uvodjenje jednom kao nismo stigli, pomereno drugi put zbog korone. Sta ce sad da izmisle ne znam. Fakulteti hoce da biraju na nacin kako su navikli. 

Izgleda da drzavnu maturu niko ne zeli. Strah od da li smo u stanju i strah od pokazivanja znanja crno na belo 

Uzete su pare za dosta toga, pa nije sprovedeno kako treba, npr. inkluzija.

Ideja državne mature mi je sasvim ok, samo mislim da mi tome trenutno nismo dorasli.

Link to comment

mislim da se pod ovim uslovima sada mnoga deca bolje pokazu na specifichnom prijemnom nego na maturi unsure.gif

ako fakultete interesuje ko je zaista za njih unsure.gif u ovom trenutku i pod ovim uslovima.


sent from bash mnogo dobar novi bubamoto



  • +1 2
Link to comment
moze li nekako uz sve te inovacije da se uvede i vanredno studiranje kao opcija, postojalo je do bolonje i postoji svuda u svijetu?
ne postoji to. ima dece sa telesnim oshtecenjima koja ce npr da razbiju prijemni, a onda nece moci redovno da dolaze na predavanja. a onlajn ce nestati kao da ga nije bilo i josh ce se postarati da se zaboravi da je bilo. ima ja moram na posao a hocu da uchim josh neshto. nema.

sistem ce postati preregulisan, a ispod se nishta nece promeniti, meni je taj redosled malo problem.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto




  • +1 4
Link to comment
14 minutes ago, Lena said:

Uzete su pare za dosta toga, pa nije sprovedeno kako treba, npr. inkluzija.

Ideja državne mature mi je sasvim ok, samo mislim da mi tome trenutno nismo dorasli.

Nismo, zato i ide sve traljavo. Inkluziju su sakrili. Ovu drzavnu ce tesko 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ne postoji to. ima dece sa telesnim oshtecenjima koja ce npr da razbiju prijemni, a onda nece moci redovno da dolaze na predavanja. a onlajn ce nestati kao da ga nije bilo i josh ce se postarati da se zaboravi da je bilo. ima ja moram na posao a hocu da uchim josh neshto. nema.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

 

znam da nema. van pameti, vremena i tehnoloskih mogucnosti. nevjerovatno.

 

Link to comment
12 minutes ago, gospa buba said:

mislim da se pod ovim uslovima sada mnoga deca bolje pokazu na specifichnom prijemnom nego na maturi unsure.gif

ako fakultete interesuje ko je zaista za njih unsure.gif u ovom trenutku i pod ovim uslovima.


sent from bash mnogo dobar novi bubamoto


 

Trebalo bi da ova matura popravi i stanje u obrazovanju. Popularni fakulteti svakako biraju najbolje, veci je problem onoliki procenat funkcionalno nepismenih 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...