Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Znači ako sa W7 pokrenem update na W10 ne gubim fajlove ili moram nešto da štekujem?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

Ne bi trebalo, meni je sve tu.

Link to comment

Ovo uputstvo radi, i ne ukljucuje skidanje ISO fajla:

 

http://venturebeat.com/2015/07/28/how-to-force-windows-to-start-downloading-the-windows-10-update-files/

 

EDIT. Trebace mu malo vremena... :fantom:

win10.jpg

 

Ja probao ovo na HP sa Win7, i neće. Kad pobrišem one updates u folderu, pokrene uredno WinUpdate proces ali mi izbaci updates za Win7, nekih 170 fajlova i oko 1,2GB. Tretira kao da treba da dopuni Win7 a ne da pređe na Win10 :( A ni nakon tog updatea Win7 nema ništa, osim što javlja da imam 34 optional updates u vidu language pack-ova.

Edited by Prospero
Link to comment

@razz:

 

pa ja se samo zezam! Ima tema gde sam bio proglašen za paranoika, shvatam u potpunosti koliko podataka kopaju, imam dobre šifre i mali elektronski otisak, ali ne znam šta si mislio da kažem na to, kortanu koristiti neću jerbo mi elektronski PA ograničenih sposobnosti ne treba a sve sinhronizacije i automatizacije i onako i ovako uvek isključujem i mrzim kada vidim outbound saobraćaj sa kompa a da nisam ja, i onako sve već piše tamo, ko hoće štitiće se ali....

 

Nije daleko dana kada će microsoft znati da si riknuo pre tvojih najrođenijih. Na sreću, ili nesreću, glass nije baš prošao, ali satići i razne narukvice gruvaju, još malo, još samo malo i tu smo.

Link to comment

Danas se na 8.1 pojavla ona ikonica za rezervisanje, tako da je sad reserve, pa cekam kad ce da javi da moze install. No rush.

Link to comment

Aktivacija clean instalacije (sa DVD-a):

 

napravi se Activation.bat, u njega se ukuca

 

slmgr /ipk TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99
slmgr /skms kms.xspace.in
slmgr /ato

 

i startuje se sa administratorskim privilegijama (serijski broj sam iskopao na netu, važi za Home, može bilo koji drugi kog W10 prihvata).

 

Meni je uspelo, Windows je aktiviran, dokle će biti ne znam.

 

 

Btw. on topic, sve mi se čini da se neću ni vraćati na Win7. Zasad ne vidim ni jednog razloga, štaviše jedva da primećujem da sam apgrejdovao OS za cele 3 verzije.

 

(Rođere, možeš slobodno da se otisneš... Sasvim je OK.)

 

+1

 

Čak mi je i Gohic 2 proradio.

Link to comment

Izveo sam ludo hrabru akciju instalacije Windows 10 na laptop sa Windows 7 64, Ultimate (legalan) daleko od kuće, na moru, sa Internetom samo preko Access Point na telefonu :D (i bez eventualnog instalacionog diska sedmice ako sve krene naopako)

 

 

 

Pošto je već duže vreme desetka bila "rezervisana", došao je i taj 29. jul, javio mi je da ima update ;) pogledao sam i shvatio da je ono što je skidao kad god biih priključio laptop na AP - Windows 10 instaLcija :D, i tako - odlučio sam da progutam Microsoft udicu i marketing (a i više od 20 godina mi "donose leba", imaju kredita kod mene). Nikad neozbiljnija instalacija u mom životu... pravo s plaže pa na - Update. Krenulo glatko, neko vreme sam gledao procente u strahu da ne zabode (kao da bih i mogao nešto da uradim u ovakvom okruženju :isuse:) onda sam prestao, pustio epizodu Wayward Pines na TV i zaboravio na instalaciju... kad se epizoda završila, otišao sam do laptopa i tu me je čekao login screen, logovao sam se sa lokalnim nalogom kao i na sedmici, i to je bilo - to.

 

 

 

Sve aplikacije koje sam imao instalirane su bile tu, sve je bilo na svom mestu, sitni grafički detalji su samo odavali da nisam u sedmici nego u W10. Posle je usledilo prilagođavanje na sistem aplikacija itd, itd (relativno malo iskustva sam imao sa 8.0 i 8.1) dva dana držao windows.old folder "za svaki slučaj" a onda odlučio i to da obrišem (preko disk cleanup-a: windows+R pa cleanmgr pa štiklirati Old Windows Installation files, tako nekako :)) jer "ovo" jednostavno radi bez greške.

 

 

 

Ako je bitno, hardware je 5 godina star DELL Inspiron laptop, Dual Core T4300 2.1GHz, sa 4GB RAM.

 

 

 

Probaću ovo da pošaliem sa Tapatalka za windows, pa kako god da završi (bagovit je do bola, ali sam i ja tvrdoglav :P)

Link to comment

Ja sam godinama imala "originalne" i validne Windowse, s rezervacijom nadogradnje na w10, sve dok neki dan nisam napravila najgluplju moguću stvar I nazvala Microsoft službu za korisnike gdje su skužili da je pirat verzija...

I sad mi u sustavu piše da nabavim "originalne windowse" a update mi više ne šljaka. End of story.

Ne pokušavajte to sami kod kuće.

Utjeha je što kupujem novi comp za koji sad moram nabavljati i nove windowse (jer da nisam nikog zvala, sad bih fino i dalje imala validan key.) <_<

Link to comment

Digao desetku na narodski 7 ultimate zakrpljen daz loaderom, prošlo sve regularno, dobio aktivirani 10 pro. Deluje sve kako treba za sad, pročačkaću malo više kad budem imao vremena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...