Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

<_<

 

http://www.ghacks.net/2015/07/29/how-to-do-a-clean-install-of-windows-10/

 

Some users have reportedly problems activating Windows 10 after doing a clean install of the operating system. These users should check the following on the system:

  • Check under Settings > Update & Security >  Activation whether "Windows is Activated", and if the right edition is installed.
  • Check under Settings > Accounts > Your Account to make sure you are signed in to your verified Microsoft Account.
  • Use the following VB Script to check the product key and compare it against the following generic keys
  • Windows 10 Home - YTMG3-N6DKC-DKB77-7M9GH-8HVX7
  • Windows 10 Pro - VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
  • Windows 10 Home SL- BT79Q-G7N6G-PGBYW-4YWX6-6F4BT
  • Windows 10 Pro VL-MAK - QJNXR-7D97Q-K7WH4-RYWQ8-6MT6Y
  • If you have a generic key, there is no other solution currently but to call Microsoft Support (source)
Link to comment

I ja sam juče ipak uradio upgrade na kućnom laptopu sa narodski aktiviranom sedmicom i sve je prošlo glatko.

 

Prepoznao je usere, sačuvao lozinke its.

 

Ono što me je iznerviralo je što je odabrao da instalira verziju na lokalnom jeziku (srpskom) iako nije bilo opcije da se izabere neki drugi jezik.

 

Smaraću se ovih dana da ga vratim na jezik koji razumem.

 

Iz nekog razloga sinoć nije hteo da otvara fotke sa druge particije (greška zbog dugog čekanja na odziv). To me malo zabrinulo sinoć ali nisam imao vremena da istražujem.

 

Edge sam podigao samo da bih DL Chrome, nisam previše zagledao.

 

Očekivao sam da malo brže radi (brže u odnosu na 7), ali moguće je da su ga gušila ažuriranja(?!) i pozadinski procesi podešavanja i instalacije drajvera (koje nisam mogao da pratim jer nije ništa prijavljivao ili mi notifikacije nisu predočavane).

 

edit: šta se desilo sa programima koje sam imao instalirane na 7?

 

Nisu mogli da se "preuzmu" zbog različitih jezika prethodnog i ovog OS a ne mogu da ih "vidim".

Da li (i kako) da ih uninstaliram? Ili da probam da postanu vidljvi ako promenim jezik OS?

Edited by Tale
Link to comment

isprati link koji sam poslao, pa ce te ukljuciti

 

kasnije sam jos kopao, i nasao da je problem u stvari u nekom servicu koji je morao biti restartovan:

Background Intelligent Transfer Service

 

kad sam to uradio, onda je krenuo sa download-om.

interesantna stvar je da u spisak opcija za Update nije stajalo "Windows 10 Update", nego neki service pack za MS Essentials :D

 

prekinuo sam download, pa cu nastaviti kad se vrnem sa posla.

Link to comment

edit: šta se desilo sa programima koje sam imao instalirane na 7?

 

Nisu mogli da se "preuzmu" zbog različitih jezika prethodnog i ovog OS a ne mogu da ih "vidim".

Da li (i kako) da ih uninstaliram? Ili da probam da postanu vidljvi ako promenim jezik OS?

Trebalo bi da su svi tu ako si samo radio upgrade a ne reinstalaciju.

Link to comment

Nisam imao snage sinoć da se bavim time, pokušaću danas.

 

Slažem se da nema smisla, ali prosto je tako: upgrade ne pita za jezik pre početka DL, ali po završenom DL i pre početka instalacije konstatuje da (ukoliko postoji razlika) zbog razlike u jezicima programe ne može da preuzme iz prethodnog OS.

Link to comment

Apgrejdovao se na Win10 (stari dobri ThinkPad T400), zasad izgleda OK. Sve izgleda isto kao pod Win7, sve se sačuvalo na istom mestu kao u originalu, isti wallpaper, itd. Neke ThinkPad funkcije rade, neke ne (funkcijski tasteri npr.) TPFC radi, što je bitno, jer fan mora da se pusti malo jače da duva (greje se više nego pre). Imam mesec dana da se vratim na Windows 7 (mada uvek mogu clean install)... Ostaviću ovo par dana, a možda i duže. (PS. Vidim da Chrome ne radi najbolje, sad ću da se prebacim na Edge.)

Edited by Indy
Link to comment

Uradio već to, nemam compatibility issues, ali se ništa ne desi, kaže success i to je to.

Ma nije mi ni nešto posebno bitno ni hitno, samo htedoh da proverim nešto...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...