Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

+1

 

@teacher

 

Ja sam dobio ponudu na ultimate, ali nije mi ništa noćas/danas downloadovao... Još uvek stoji da će mi javiti...

 

da, da, sad vidim, može ultimate, ali ne može enterprise. ultimate ne postoji u win 10 ponudi, pa će se on upgradeovati u win 10 pro.

koliko vidim u msdn subscription ponudi, postoji home, education i pro varijanta, te enterprise i to samo kao MAK, ne može retail.

Link to comment

... ne pada ni na rubni kraj pameti da Windows 7, još i Ultimate u mom slučaju, upropastim s tim. Ni da mi Nadella osobno plati da to napravim.

 

Ovo tipkam u javnom interesu.

Imaš pravo. No, ja ću ipak da privremeno upropastim Win7 (i verovatno da ga posle ponovo re-instaliram, kao što sam radio već par puta posle Win8.x, a bogme i Ubuntua/Minta).

Link to comment

Ja ću na pomoćnoj mašini, koja me ionako zeza, sa 8.1 dići 10, da vidim kako radi, ali na mašini na kojoj radim i koja me lebom rani, i gde mi je WIN 7 Ultimate, nema šanse.

 

Dovoljno da mi razjebe neki Cisko VPN (što mi se desilo na tom malom laptopu i sa 8->8.1, na primer) ili VMWare, pa da de se ubijem na licu mesta... :(

Link to comment

@Indy

 

Ma imam naravno, dva komada, ali, brate mili, ko će to posle vraćati, a klijenti zovu i kukaju?

 

@Time Crisis

 

Radi, ako ga podigneš nativno na 8.1, ali ako imaš 8 pa uradiš upgrade, onda baš i ne radi (tj. bar meni nije radio). A onda običan deinstal nije radio posao, pa muka po forumima, gde nisam bio jedni... I tako..

Link to comment

Pa da moguće, ali jbg, u tom trenutku, to baš nije bio poznat problem, tj. nisam ga baš lako izguglao :)

 

No svejedno, imam ja sad na svakoj mašini VMWare sa Win7, podešeno da radi kako treba, i ne brinem više nikakvu brigu... :)

Link to comment

Assus G75V, I7 3610QM sa 32GB rama, SSD-om od 250GB i drugim diskom od 1TB. Na njemu imam dve virtuelne mašine sa WIN7 (dve, zato što nekada radim paraleno kod dva klijnta), sa po 8GB rama i nakih 60-70 GB diska (ne treba mi više jer sve snimam na glavnu mašinu).

 

Druga mašina mi je Lenovo Yoga, sa 8GB rama i neka U varijanta I7. Tu sam jednu od onih VM mašina iskopirao, za svaki slučaj, i skunuo joj 4GB rama, ali njega koristim samo kad idem na put i tako neke gluposti.

Link to comment

Mislim da cu ostati na 7 Ultimate dokle god to bude moguce. Nisam zahtevan korisnik, ne treba mi za posao, ne mogu da se bakcem. 

 

Caletu i kevi na laptopu je 8ca, danas sam ga prebacio na 8.1 (mrzelo me da to uradim ranije :D ), pa cu posle i na 10ku, da vidim kakva je, a i oni (cale i keva) su kao zainteresovani.

Link to comment

A koliko košta regularni W10 onako da oću da ga pazarim "za po kući" . Mislim da imam para ko što nemam...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Ke?

 

Instaliraj narodsku 7/8 i apgrejduj za dž.

 

Ne misliš valjda da ja imam legalan Win na kućnim kompovima? Doduse sad imam, jel. ????

 

via TT

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...