Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Meni ubacili neki "Acer Explorer" za ovaj mali Aspire, nema ništa spec aii ima neke brze linkove za drajvere, tehničku pomoć, preporučene app-ove itd.

Link to comment

probala savet sa Indijevog linka i nista...

probala takodje ovo sto je Ros naveo, restartovala servis i uspela samo da mi nestane upgrade ikonica iz tray-a :P

 

u windows update mi stoji ovo: 

 

Untitled.png

Link to comment

uuuu, pa još malo ko google :D

 

"ako nemaš šta da kriješ..."

:)

 

Ne mogu razz više da krijem svoje sklonosti, leksi bel,iako je matora, all the way, šta da se radi :lolol:

Edited by Vapad
Link to comment

komp, teleofni, tablet, smart tv... ne znam vise gde ne delim podatke  <_< uostalom, ako nadju nesto bas zanimljivo nek' jave i meni, mozda sam intrigantnija osoba nego sto mislim  ^_^

Link to comment

instalirao clean install pro x64. 

 

+ pokupio sve drajvere sam (osim skenera)

+ edge ima super skrinšout feature

+ generalno, look&feel su odlični

+ powershell

+ search konačno ima neku funkciju

 

- privacy (sad imamo i market id)

- cortina troši preko 60mb ram-a u mirovanju, dakle - ćaos

- notifikacije su loše odrađene

- command prompt i dalje ne može da se raširi normalno

Link to comment

Pa instaliraš CygWin, kakav crni command prompt.

 

 

BTW, obožavam to sleganje ramenima glede privatnosti i advokatisanje tipa "ako nisi krimos...".  <_<

Link to comment

Pa instaliraš CygWin, kakav crni command prompt.

 

 

BTW, obožavam to sleganje ramenima glede privatnosti i advokatisanje tipa "ako nisi krimos...".  <_<

 

dobro si me podsetio. 

Link to comment

probala savet sa Indijevog linka i nista...

 

Meni radi na drugom laptopu zaredom. Znači moraš sve iz onog foldera da obrišeš, zatim da (u cmd prozoru koga startuješ sa Run as Administrator) ukucaš wuauclt.exe /updatenow dvaput (jednom na početku i zatim ponovo kad ti izađe "Checking for updates").

 

BTW, apgrejd je toliko nežno urađen da sam ja na momenat mislio da se ništa nije desilo (tj. da nije uspelo). Dok nisam primetio da su ćoškovi prozora malo drugačiji nego pre.

Link to comment

Pa instaliraš CygWin, kakav crni command prompt.

 

 

BTW, obožavam to sleganje ramenima glede privatnosti i advokatisanje tipa "ako nisi krimos...".  <_<

 

pa ne advokatisem bas, nego iskreno ne znam kako bih mogla sve to da izbegnem. da, naravno da me iritira sve to, ali kao obican korisnik mislim da nemam bas previse opcija. osim da se iskljucim sa interneta u totalu i okruzim se analognim aparatima a to se nece desiti.

ako imas neki predlog daj, nije windows jedini operativni sistem ali sa ostalima nisam imala prilike da radim tako da nemam pojma sta je najgore a sta najbolje.

 

Meni radi na drugom laptopu zaredom. Znači moraš sve iz onog foldera da obrišeš, zatim da (u cmd prozoru koga startuješ sa Run as Administrator) ukucaš wuauclt.exe /updatenow dvaput (jednom na početku i zatim ponovo kad ti izađe "Checking for updates").

 

BTW, apgrejd je toliko nežno urađen da sam ja na momenat mislio da se ništa nije desilo (tj. da nije uspelo). Dok nisam primetio da su ćoškovi prozora malo drugačiji nego pre.

 

hvala Indy, negde sam prezupcila da treba samo jednom da se udari enter dok proverava za update, probacu ponovo kad dodjem kuci.

Link to comment

pa ne advokatisem bas, nego iskreno ne znam kako bih mogla sve to da izbegnem. da, naravno da me iritira sve to, ali kao obican korisnik mislim da nemam bas previse opcija. osim da se iskljucim sa interneta u totalu i okruzim se analognim aparatima a to se nece desiti.

ako imas neki predlog daj, nije windows jedini operativni sistem ali sa ostalima nisam imala prilike da radim tako da nemam pojma sta je najgore a sta najbolje.

 

 

 

znači, kriješ nešto 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...