Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

 

BTW, obožavam to sleganje ramenima glede privatnosti i advokatisanje tipa "ako nisi krimos...".  <_<

 

Što reče Nera, koje su druge opcije za (hardcore) korisnika Windows-a? Lično nisam raspoložen da pod stare dane trošim gomilu para (Mac) ili vremena (*nix) na nešto drugo. :)

Link to comment

 

 

BTW, obožavam to sleganje ramenima glede privatnosti i advokatisanje tipa "ako nisi krimos...".  <_<

 

Više mi se čini da su ljudi digli ruke nego da sležu ramenima.

Link to comment

Što reče Nera, koje su druge opcije za (hardcore) korisnika Windows-a? Lično nisam raspoložen da pod stare dane trošim gomilu para (Mac) ili vremena (*nix) na nešto drugo. :)

 

Pa i Mac je manje više *nix, ne znam što misliš da ti za njega ne bi trebalo vremena. :D

 

Više mi se čini da su ljudi digli ruke nego da sležu ramenima.

+1

Edited by JozoMujica
Link to comment

pa ne advokatisem bas, nego iskreno ne znam kako bih mogla sve to da izbegnem. da, naravno da me iritira sve to, ali kao obican korisnik mislim da nemam bas previse opcija. osim da se iskljucim sa interneta u totalu i okruzim se analognim aparatima a to se nece desiti.

ako imas neki predlog daj, nije windows jedini operativni sistem ali sa ostalima nisam imala prilike da radim tako da nemam pojma sta je najgore a sta najbolje.

 

 

Ma nisam mislio na tebe, nego me na komentar ponukalo ovo što se Vapad zajebavao. A to jeste problem, da ne samo da ljudi ne znaju, nego i kad saznaju o tome, ne haju ni najmanje. I to ne čak ni ovo šta ti kažeš "šta ja tu mogu", nego sve u fazonu "ko nema šta da krije..." ili "ko nije krimos...", taj valjda nema problema da mu ni neki rpmalija sedi na kauču u boravku sa uključenom kamerom ili diktafonom. Meni je poražavajuće kuda je to sve otišlo sa svešću ljudi i koliko ljudi ne cene ne samo sopstvenu privatnost, nego gomilu drugih stvari. Dokle god sve rade iz udobnosti svog kauča kod kuće, ništa se ne čini "neprijatnim". Daj samo ako je šajni. A sve šta ljudi za početak treba da urade jeste da umesto sleganja ramenima negoduju, da pričaju o tome, da to postane tema i pre ili kasnije će neka politička struktura pokušati da skoruje poene na tome. Ne verujem ni ja da će se preko noći sve preokrenuti (jer i te političke strukture imaju potrebu za kontrolom), ali bar će se možda barem usporiti ili redukovati u određenoj meri. Kao ovo sad ovde u DE, kad je Fejs sad uveo politiku da svako nov mora da se registruje sa pravim imenom i prezimenom, ljudi su negodovali, bunili se i na kraju je sud rekao Fejsu "piss off".

 

A za svakodnevno funkcionisanje ima metoda raznih. Ne mora se čovek isključiti potpuno. Tipa, WhatsApp jeste najpopularniji, ali je truba koliko je šupalj (pride što je u već određenom vlasništvu), ali sa njime ne kontaktiraš sa celim svetom, nego sa uskim brojem ljudi - i tu već za većinu platformi imaš bolje alternative poput Telegrama, Surespota, Wickra, Threeme. SmartTV blokiraš na routeru tako da i dalje kod kuće radi streaming i ostalo, ali da ne šalje ništa napolje. Umesto poznatih cloud alata poput google drajva ili dropboxa, možeš koristiti sopstveni (kod kuće instalirani) alternativni sw tipa OwnClouda. Ne plaćaš ništa sa mobilnog telefona (amazon, ebay itd included), jer su oni posebno bušni za takve stvari. Ima xy "kontramera", ali ljudi prosto ne žele da se smaraju sa svime time, što takođe pokazuje koliko im je sigurnost, privatnost i ostalo na ceni. Ovako je komfornije, koristiš "12345" kao password za sve, nisi kriminalac ili špijun pa nemaš šta da kriješ bla bla bla.

Link to comment

 

Pa i Mac je manje više *nix, ne znam što misliš da ti za njega ne bi trebalo vremena. :D

 

 

+1

 

Znam, ali za njega bih se možda i iscimao da nađem vremena da nije tako bezobrazno skup (u Srbiji).

Link to comment

Više mi se čini da su ljudi digli ruke nego da sležu ramenima.

 

+1

 

@ Razz, ti si sve u pravu, samo sto mi je strepnja dublja od nade da se ce skorije nesto poboljsati. Sam si sve lepo rekao.

a ja cu svakako vec smarati ovde na forumu ponovo kad dodjem do bavljenja svim tim zezalicama. -_-

Link to comment

Btw. on topic, sve mi se čini da se neću ni vraćati na Win7. Zasad ne vidim ni jednog razloga, štaviše jedva da primećujem da sam apgrejdovao OS za cele 3 verzije.

 

(Rođere, možeš slobodno da se otisneš... Sasvim je OK.)

Link to comment

Da li još nekome secka YouTube, bez obzira na pretraživač? Imam Chrome (neopisivo secka iako sam isključio Flash) a preko Edge prvo nije bilo slike, posle je proradilo uz seckanje i postalo podnošljivo nakon postavke za default browser.

 

E, to podnošljivo se svodi na to da ne sme da se mrdne miš ukoliko hoću da video ide tečno.

Link to comment

Da li još nekome secka YouTube, bez obzira na pretraživač? Imam Chrome (neopisivo secka iako sam isključio Flash) a preko Edge prvo nije bilo slike, posle je proradilo uz seckanje i postalo podnošljivo nakon postavke za default browser.

 

E, to podnošljivo se svodi na to da ne sme da se mrdne miš ukoliko hoću da video ide tečno.

 

ne, radilo je super i na chrometu i na edgetu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...