Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Sve je to lepo, ali mi je uredno downloadovao i onda poslao error code pri instalaciji.

 

Koji error code? Da ti ne fali neki update za prethodnu verziju?

Link to comment

Koji error code? Da ti ne fali neki update za prethodnu verziju?

Zaboravih broj, nije onaj koji smo pominjali pre par strana, ali jeste vezan za apdejt prethodne verzije, tj NET Frameworka. Skinuo sam patch od oko 230MB i sad je ponovo pokrenuo sve, i izgleda prevazisao taj problem, apgrejd je u toku, na 6%.

Link to comment

Jesam. (Inače je moja W7 instalacija bila par meseci stara). Btw. na oba laptopa sam uradio upgrade, tako da to i nije sveže instalirani sistem.

 

Sludge, da li je u pitanju čisti install ili upgrade? EDIT. Pitam, jer to što ti opisuješ može da bude i rezultat delanja nekog instaliranog programa, a ne nužno samog OS-a. Btw. treba proveriti i power management podešavanja (često sam kod ljudi koji se žale da im je kompjuter spor našao da su im slučajno odabrana konzervativna power podešavanja- sistem treba staviti na maximum performance da bi se videlo kako zaista radi).

 

Upgrade. Provericu ovo sto si pomenuo, mada kapiram da ce se vremenom stabilizovati, dok sistem pusti korenje. 

Link to comment

Pise da je power na balanced, apostoji mogucnost za high performance. Jel to to? 

 

BTW, upravo je odradio prvi update uspesno. 

Link to comment

BTW, završio sam upgrade sa Win7U na Win10Pro, ono što je nastavio je završio bez problema.

 

Mislim da sam rekao već da je ranije prijavio da Deamon Tools Lite nije kompatibilan sa Win10, to sam samo reinstalirao zadnjom verzijom.

Link to comment

Je l' mora baš Daemon Tools? Ako me sećanje ne vara, kao što je uTorrent korisnicima podvalio bio ono bitcoin kopanje, tako je i Daemon Tools bio podvalio neki malware, koji su upakovali kao "ponudu partnera", a koja ne može da se deselektuje ili odvojeno deinstalira. Ja ga skidoh onomad i zamenih sa MagicDiscoom (ima i MagicISO manager u paketu) koji je freeware. Ali u Win10 mislim da možeš da mountuješ ISO fajlove i direktno, bez dodatnih 3rd party alata.

Link to comment

imali li neko problem da slova u nekim prozorima su sad nekako fuzzy, nisu ostra kao ranije. Windows programi su ok, a za ostale window title je ostar, ali sadrzaj prozora nije.

 

i ne samo slova, nekako je sve malo drugacije, npr. strelica u firefoxy.

Edited by djili
Link to comment

imali li neko problem da slova u nekim prozorima su sad nekako fuzzy, nisu ostra kao ranije. Windows programi su ok, a za ostale window title je ostar, ali sadrzaj prozora nije.

 

i ne samo slova, nekako je sve malo drugacije, npr. strelica u firefoxy.

 

na drugi pogled, sve je fuzzy, samo se na tankim linijama manje vidi. zadnji drajver su napravili za windows 7, ali jos i na 8 je sve bilo ostrije :(.

 

Link to comment

imali li neko problem da slova u nekim prozorima su sad nekako fuzzy, nisu ostra kao ranije. Windows programi su ok, a za ostale window title je ostar, ali sadrzaj prozora nije.

 

i ne samo slova, nekako je sve malo drugacije, npr. strelica u firefoxy.

 

 

to je verovatno zato sto ti je dpi na 125% ili vise

 

ides desni klik na program pa onda properties, pa compatibility i cekiras opciju "disable display scaling on high dpi settings"

Link to comment

He he, imao sam feštu sa instalacijom W10 preko ISO image na USB. Na starom desktopu se iz nekog razloga "deaktivirao" W7, počeo da javlja da nije "genuine", a WinUpdate nije hteo da radi uopšte, ne samo da pokupi 10ku nego uopšte. 

 

Onda sam skinuo W10 AIO ISO (trebala mi x64), malo sam čeprkao da nađem ključ jer ga traži na početku instalacije, međutim nijedan ključ nije odgovarao. Imao sam KMSpico na D particiji, i mislio se "samo da ga podigne pa ću pregaziti aktivaciju". Iako ključevi nisu radili, postoji opcija "enter key later", par puta se restartovao pri instalaciji, svaki put tražio ključ i svaki put nastavljao na klik na "enter key later", podigao sistem, i bio pregažen KMSpico-m :D

 

Sad sve kao fercera OK, nema watermarka i piše da je aktiviran. Videćemo dokle će tako.

Link to comment

Meni već dugo stoji ono "downloading windows" dok nisam danas imao vremena i isklikao malo, kad...ta aplikacija puca, ušao u update, kliknuo update i povukao desetku, evo sa nje pišem...dok na drugoj strani isključujem sve ono što ne treba da bude uključeno. Brže skrola, to je sigurno :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...