Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Da prijavim, jos juce sam sve zavrsio. Bilo je glatko i brzo, kadar nevera. Ruznije izgleda od sedmice, sto se dizajna tice, pa cak i od osmice (taskbar je izgledao ljepse). No nije to toliko ni bitno, sve radi rekao bih, bez problema. Sve je sacuvao, bas pravi update. 

 

btw, gde je ta curtana (© by Razz)? Nije da mi treba, bas bih da je ugasim, ali nema je u procesima. Gde se sakrila? :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Win 7 "mainstream support" obustavljen je negde u januaru ove godine, tako da je samo to dovoljan razlog da se pređe na Win10.

 

Da, naravno. Mislim, nisam u dilemi, ostavljam desetku, nego ono, samo serem :D , nisam neke ocigledne velike prednosti vidjeo

Brži, manji, pametniji od W7.

 

W7 su uništili stotinama apdejta, postao je crknuti konj, nikad nisu izbacili SP2.

 

Verovatno će sledeći Windows biti sranje, postalo je pravilo da je svaki drugi Windows dobar.

Ja nisam golim okom primjetio da je brzi, ali u svakom slucaji ni da je sporiji. 

 

Mislim, svidja mi se, ne vidim razlog da se vracam unazad :)

Link to comment

2 laptopa na koja sam ja instalirao (W7 u W10) brže rade. Noviji (HP Pavilion dv6 sa i7 procesorom) znatno brže, bolje i tiše. Stariji (ThinkPad T400) možda malo brže, ali taj već ima 7 godina. Nisam imao dosad nijedan "ispad" a laptopi se praktično ne gase, osim malo noću. Svi programi koji su radili na W7 rade i na W10.

 

TightVNC radi daleko bolje nego pre (server je isti kao pre, tj. Linux Mint laptop). Bolje nego na W7, a neuporedivo bolje nego na W8/W8.1. (Sve ostalo je isto). Film koji se vrti na TV tjuneru na linux laptopu gledam praktično normalno u client prozoru (osim kada je u pitanju brza akcija, onda se malo razmaže). To pre nije moglo.

Link to comment

svaka sveže instalirani sistem brže radi od onog na kome se godinama nakupljalo đubre, jeste li sigurni da to nije razlog što win 10 deluje brže od predhodnika?

Link to comment

Moram ipak da prijavim neke stvari. 

 

Kad sam prvi put otvorio pasijans, puko je ko zvecka :D Posle ga je otvorio i radio je korektno. Dosta koci kod prostih radnji (pomeranje misa, setanje izmedju prozora, itd.), non-stop je pored kursora onaj kruzic sto sto se vrti iako ne radi nista u pozadini (ili ja bar mislim da ne radi nista) i na svakih pola minuta ili manje ikonice na desktopu i taskbaru zatrepere kao uradim refrash, iako nista ne radi (tipa podize neki program itsl.). Nazalost, Win je home, a ne pro (jbg, osmica je bila takva). 

 

Inace, lap je sasvim solidan i nije mator preterano, ne mislim da kocka i usporava zbog nedovoljno jake masine. Primetio sam, doduse, u poslednjih par nedelja da dosta bruji kuler, drnda kao traktor u pojedinim trenucima i greje se solidno, najcesce na oko 65 stepeni. Moguce da mu treba neko osvezavanje :D

Edited by Sludge Factory
Link to comment

svaka sveže instalirani sistem brže radi od onog na kome se godinama nakupljalo đubre, jeste li sigurni da to nije razlog što win 10 deluje brže od predhodnika?

Jesam. (Inače je moja W7 instalacija bila par meseci stara). Btw. na oba laptopa sam uradio upgrade, tako da to i nije sveže instalirani sistem.

 

Sludge, da li je u pitanju čisti install ili upgrade? EDIT. Pitam, jer to što ti opisuješ može da bude i rezultat delanja nekog instaliranog programa, a ne nužno samog OS-a. Btw. treba proveriti i power management podešavanja (često sam kod ljudi koji se žale da im je kompjuter spor našao da su im slučajno odabrana konzervativna power podešavanja- sistem treba staviti na maximum performance da bi se videlo kako zaista radi).

Edited by Indy
Link to comment

Takođe (pored power settings-a) za one kojima se sistem ne mrda dovoljno brzo, zavirite ovde u Task Manager (i Disable-ujte ono što vam ne treba)

 

disabled.jpg

Link to comment

Inače, prema Microsoftu, neće biti sledećeg Windowsa.

 

Ovo mi je promaklo, a šta će biti, kraj univerzuma? Uopšte, da li se Bil Gejts oglašava povodom svega, ili je završio misiju?

 

Ajde pošto vas ima dosta koji ste instalirali, koji su minimalni zahtevi po pitanju hardvera? Pitam za sirotinju...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

1 GHz procesor, 1 GB RAM za 32 bita, prilično nisko postavljena lestvica.

Link to comment

Konačno je poterao upgrade na Win10 na lapu sa Win7. Juce sam preko regedita budzio da mu omogućim OS update, izgleda da je to upalilo.

 

via TT

Link to comment

Ovo mi je promaklo, a šta će biti, kraj univerzuma? Uopšte, da li se Bil Gejts oglašava povodom svega, ili je završio misiju?

 

Svašta je tebi promaklo, između ostalog i to da se Bil Gejts više uopšte ne bavi tim poslom. :D

 

 

Gates stepped down as Chief Executive Officer of Microsoft in January 2000. He remained as Chairman and created the position of Chief Software Architect for himself. In June 2006, Gates announced that he would be transitioning from full-time work at Microsoft to part-time work, and full-time work at the Bill & Melinda Gates Foundation. He gradually transferred his duties to Ray Ozzie, chief software architect and Craig Mundie, chief research and strategy officer. Ozzie later left the company. Gates's last full-time day at Microsoft was June 27, 2008. He stepped down as Chairman of Microsoft in February 2014, taking on a new post as technology advisor to support newly appointed CEO Satya Nadella.

Link to comment

Konačno je poterao upgrade na Win10 na lapu sa Win7. Juce sam preko regedita budzio da mu omogućim OS update, izgleda da je to upalilo.

 

via TT

 

Pošto ne čitate pažljivo, da ponovimo, ne treba nikakav regedit, nikakva budženja, ručna brisanja ili čekanja da se smiluje i krene u apdejt.

Pratite uputstva sa ovog linka koji je postavila nera i upgrade sigurno radi, do sada mi je prošlo na desetak mašina bez ikakvog čekanja.

Link to comment

Ovo mi je promaklo, a šta će biti, kraj univerzuma? Uopšte, da li se Bil Gejts oglašava povodom svega, ili je završio misiju?

 

 

Možda neće izbacivati velike verzije, nego će svakog meseca izbacivati nove stvari i zakrpe. Po toj logici, nikada neće biti potrebe za Windowsom 11 jer će sve njegove nove stvari postepeno uvoditi u Win 10. Tako su počeli da rade i u drugim rešenjima, mislim da su svi počeli da rade Agilno :).

 

Pitanje je da li će se to svideti marketing sektoru :)

Link to comment

Pošto ne čitate pažljivo, da ponovimo, ne treba nikakav regedit, nikakva budženja, ručna brisanja ili čekanja da se smiluje i krene u apdejt.

Pratite uputstva sa ovog linka koji je postavila nera i upgrade sigurno radi, do sada mi je prošlo na desetak mašina bez ikakvog čekanja.

 

Sve je to lepo, ali mi je uredno downloadovao i onda poslao error code pri instalaciji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...