Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

Ke?

 

Instaliraj narodsku 7/8 i apgrejduj za dž.

 

Ne misliš valjda da ja imam legalan Win na kućnim kompovima? Doduse sad imam, jel.

 

via TT

Priča se da narodska verzija nakon apgrejda na 10ku više nije narodska, već traži aktivaciju.

 

Nemam iskustva, samo prenosim što sam čuo... :fantom:

Link to comment

Ne, cekaj, nisam dobro pratio zato što se trenutno bavim nečim drugim ali....ne dobijaš ti ništa legalno besplatno, dobijaš update na deset iako si pirat, ali ne aktiviran. Best buy je, kupiti, win 7 starter i onda uraditi upgrade na 10 home. Neka me kolege isprave ako grešim.

 

 

edit:

 

hm, jedan laptop koji sam dobio ima win nalepnicu dole, win 7 pro, a siguran sam da na njemu nije legalan os, pa ja to mogu da iskoristim (šljap po faci), ekekekekekeke

Edited by Vapad
Link to comment

Pa moj Win 8.1 je narodski aktiviran mesecima unazad, za sada me 10ka tretira kao redovnog platišu, videćemo za dalje.

 

via TT

Edited by Prospero
Link to comment

Je l' može da se namesti classic windows 2000 look? ????

 

Kad dete prospe sok po stolu i ti podvikneš "obriši to sve", kako reaguje Kurtana?

 

 

 

Btw, ako u tom install/update folderu nađete poveliki esd fajl, on može pomoću ntlitea da se konvertuje u iso za frišku instalaciju. Samo ne znam kako na praznu mašinu reaguje glede nepostojeće 7/8.1 licence.

Link to comment

Je l' može da se namesti classic windows 2000 look?

 

Kad dete prospe sok po stolu i ti podvikneš "obriši to sve", kako reaguje Kurtana?

 

 

 

Btw, ako u tom install/update folderu nađete poveliki esd fajl, on može pomoću ntlitea da se konvertuje u iso za frišku instalaciju. Samo ne znam kako na praznu mašinu reaguje glede nepostojeće 7/8.1 licence.

 

Verovatno kao i ISO - Windows not activated. <_<

Link to comment

Kako je moguce da na desktopu imam vec mesecima info o nadogradnji za W10, a na laptopu nisam dobio to obavestenje jos uvek? Na oba racunara imam ukljucen update i najnoviji su instalirani

 

I jedan i drugi su W7 Ult. i nisu reinstaliran bar godinu dana.

Link to comment

Ok, sad sam mirna:


 


http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/windows-10-failed-to-install-error-code-80240020/9d69a99b-1851-4464-b10b-e69946993e78


 


 


"This is exactly why I decided not to try it. I called a Dell tech and explained to him regarding the error code 80240020. The tech told me to just leave everything alone. He said that eventually the download will work. He said that deleting the stuff out of the Download folder wouldn't help and there was no need to.


 


The tech said that Windows update will continue to download the upgrades in the background and not to worry about the failed updates. It's trying to differentiate between Windows 7 and Windows 8.1. It will eventually download the correct upgrade for Windows 7 if that makes any sense.


 


The downloads will occur at different times because not all downloads can happen all at the same time. We'll eventually get the downloads."


Link to comment

Jbg, kao sto rekoh, danas sam tek prebacio 8 na 8.1, na kevinom i caletovom laptopu, i sad nigde ne nudi 10ku, jer nisam rezervisao na vreme. :D

Link to comment

Izgleda da moraš da uradis upgrade, onda se napravi novi product key za 10, treba neki programcic da se to pročita, i onda možeš da uradis clean install.

To je možda kao oem verzija, pa je vezan za motherboard, a možda i nije, Morace neko da proba.

Link to comment

Priča se da narodska verzija nakon apgrejda na 10ku više nije narodska, već traži aktivaciju.

 

Nemam iskustva, samo prenosim što sam čuo... :fantom:

 

Da, traži aktivaciju, videćemo šta će se dešavati.

Link to comment

zajeb'o sam se.

 

nadogradio, zapisao kod, i krenuo u cistu instalaciju. tokom same instalacije, kod je prihvacen bez problema. medjutim, nema aktivacije - u pitanju je genericki kod koji se ne moze iskoristiti za ovakvu aktivaciju. :isuse:

Edited by Gandalf
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...