Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Jel ovaj zakon važi od sad pa nadalje?

Tj. prvi "korisnici" će moći da ga "koriste" za 3-5 godina? Ili?

Link to comment

trebalo bi da stupi na snagu u aprilu, ima ovde više o tome:

 

https://www.iamexpat.de/expat-info/german-expat-news/bundestag-passes-monumental-new-german-citizenship-law#:~:text=Dual citizenship law finally passed,voted against and 23 abstained.

 

ja se samo nadam da su Nemci spremni za navalu prijava, u smislu kapaciteta, pošto je potencijalno zainteresovanost prilično velika

Edited by Quince
Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jel ovaj zakon važi od sad pa nadalje?

Tj. prvi "korisnici" će moći da ga "koriste" za 3-5 godina? Ili?

 

Važi od kad prodje Bundesrat i kad ga potpise predsednik. Znači par meseci ali ne retroaktivno, kao u tvom pitanju za bebu.

Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma imam neke rođake dobili su bebicu letos pa zato pitam...

Koliko znam po sadasnjem zakonu deca rodjena u Nemackoj imaju pravo na dvojno drzavljanstvo do neke (recimo 18 godine) ako barem jedan roditelj zadovoljava uslov (recimo 8 godina u DE). 

Link to comment
Quote

The far-right Alternative for Germany will push for a Brexit-style referendum on membership of the EU if it comes to power, its leader Alice Weidel said, hailing the UK’s exit from the bloc as “dead right”.

“It’s a model for Germany, that one can make a sovereign decision like that,” she said in an interview with the Financial Times.

Weidel, party leader since 2022, said an AfD government would seek to reform the EU and remove its “democratic deficit”, including by curbing the powers of the European Commission, an “unelected executive”.

“But if a reform isn’t possible, if we fail to rebuild the sovereignty of the EU member states, we should let the people decide, just as Britain did,” she said. “And we could have a referendum on ‘Dexit’ — a German exit from the EU.”
 

 

Link to comment

Ovo je glavna potvrda da su njihovi glasači najgluplji ljudi na svetu. Ne postoji zemlja u Evropi koja je više profitirala od EU i više zavisna od zajedničkog tržišta. Njihov izlazak bi bio brexit na nti stepen za njih same.

 

  • +1 5
Link to comment

Tih glupih glasaca nekako sve vise, kad na zapadu predju 25, a na istoku 40% to je to, postaju neminovnost. 2022 u NRW bili na 5.4%. Polako krecu poznate price, lokal nije isto sto i republika, otklon nije demokratski, treba da dobiju sansu da bi pokazali koliko ne znaju...i bice veselo.

image.png.1ed2873af05ba0084f280d23df626a5e.png

Link to comment
On 27.12.2023. at 12:29, Poludziber said:

U Grckoj slave verovatno.

 

ne bi se tom bedniku ni na grobu popišo

 

a ni moja grčka braća

 

nismo ni konstatovali pandrk

Link to comment
11 minutes ago, Quince said:

ubedljivo najnepouzdanija železnica u Evropi


Engleskih 18 razlicitih kompanija (posle privatizacije BR) would like to have a word…

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
×
×
  • Create New...