Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

26 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Ovo sam napisao vise onako, poredjenja radi. Brandenburg je malo jednostavniji za pecanje od, recimo Berlina u kome je skoro nemoguce da se dobije dozvola za isto. Dobro, Berlin nije neko fenomenalno mesto za pecanje ali ima voda itekako, kanala ali da bi dobio dozvolu moras da budes clan kluba, placas clanarinu, polozis test i slicno. (test je krajnja linija nemacke birokratije sa stivom koje bas treba da se uci). Brandeburg je malo drugaciji. Imaju puno zasticenih voda, na kojima moze da se peca samo sa specijalnom dozvolom (naravno klub) ali ima voda gde moze. Nisam siguran koliko kosta godisnja dozvola ali je recimo vikend dozvola za odredjena mesta oko 30-40 evra. Petak-nedelja, tri stapa i to je to. Mislim da postoji odredjeni termin i tip ribe koju lovis. Naravno, lovna knjizica je obavezna: u koliko sati si seo, sta si ulovio, koliko tesko i u koliko si sati istu vratio.

 

Ma sve ok, ali makar kod mene nije baš tako komplikovano. Položio sam taj test pre dve godine i generalno nije težak, pošto dobiješ spisak pitanja od kojih na testu dobiješ neka od tih pitanja. Slično je testu za vozačku u tom smislu i mislim da je to ok princip. Jasno je svima da se sve nabubano brzo zaboravi, ovako imaš neke šanse da ti nešto minimalno ostane u glavi. Ja ne volim pecanje, ali klinac me je stalno davio i onda sam poklekao na kraju. Ne mogu da kažem da sam na tom kursu nešto praktično o samom pecanju naučio, ali osećao sam se bolje nego kad smo išli tu i tamo u Srbiji. Osim toga znaš kakve su procedure, kakve su ti obaveze i prava itd. Od prošle godine sam u klubu, jer s tim imam i godišnji kartu što je nama zgodno pošto možemo da idemo kad hoćemo i onda idemo na 3-4 sata  max jer njega ne drži interesovanje duže od toga. Dnevna je bila 18e a godišnja preko kluba mislim 160 i za klinca 60. I odrađen jedan od tri termina čišćenja reke.

 

Do sad mi je najkomplikovanije bilo gde da kupim dnevnu kartu kad smo negde gde do sad nismo bili. Jednom smo saznali da je neki komšija pa smo se onda jurili, jednom su došli i naplatili dok smo pecali i tako.

Link to comment

Danas pocinje trodnevni strajlk dela zemaljskog osoblja LH na aerodromima u Nemackoj. Zavrsava se u petak u ponoc.

Ocekuje se da putnici nece biti pogodjeni ovim strajkom.

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

 

 

:ohmy:

 

Zvali Vucica da im objasni postupak iz Krsne:hail::laugh:

 

Orvelovo doba je već uveliko stiglo

Edited by Bogotac
Link to comment

Ne radi se uopšte o fake prebivalištu nego o tome da se studenti koji budu primljeni na studije prijave na vreme kako bi mogli da glasaju na izborima. Neko ko bude primljen za godinu koja počinje u septembru ili oktobru sigurno neće tražiti stan ili studentski dom u avgustu nego će defakto da se preseli već u junu ili julu.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Venom said:

Ne radi se uopšte o fake prebivalištu nego o tome da se studenti koji budu primljeni na studije prijave na vreme kako bi mogli da glasaju na izborima. Neko ko bude primljen za godinu koja počinje u septembru ili oktobru sigurno neće tražiti stan ili studentski dom u avgustu nego će defakto da se preseli već u junu ili julu.


Poznata nasa prica iz devedestih.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Venom said:

Ne radi se uopšte o fake prebivalištu nego o tome da se studenti koji budu primljeni na studije prijave na vreme kako bi mogli da glasaju na izborima. Neko ko bude primljen za godinu koja počinje u septembru ili oktobru sigurno neće tražiti stan ili studentski dom u avgustu nego će defakto da se preseli već u junu ili julu.

 

A zna se kakvi su studenti, neodgovorni, lenji, zato mora malo da se podmaže. :happy:

Link to comment
×
×
  • Create New...