Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

7 minutes ago, Shan Jan said:

Kad pre opet jbt, stizu li oni nekad i da rade? :lolol:

Strajkovali su pre 2 nedelje, u sredu 7og. Moraju da izboksuju povecanje plate pre uskrsa i skolskih raspusta.

Link to comment
4 hours ago, x500 said:

Nemacki sindikat Ver.di je najavio veliki strajk, osim u Bavarskoj, radnika u javnom prevozu za 1. mart.

 

Vest na DW.

 

bas bi trebalo da 1 marta i u bavarskoj bude strajk. prosle godine igra zvezda evroligu, bas kad je bio veliki strajk. jedva sam se nekako dovukao do hale

Link to comment

Konacno jedna pozitivna vest iz Nemacke, i jedna dobra stvar koju je napokon sprovela vlada. Od 1.4. je Mariuana koliko toliko legalna :D

  • +1 1
Link to comment
On 23. 2. 2024. at 17:00, assignment said:

koliko toliko

25g držati kod sebe nije koliko toliko. A na leto i poljoprivreda će da padne, abd

Link to comment

A koliko je teska nabavka? Mislim hoce li biti shopovi ili treba recept i sl. budalastine ili ce opet treba znati nekoga...

Link to comment
13 minutes ago, bags said:

A koliko je teska nabavka? Mislim hoce li biti shopovi ili treba recept i sl. budalastine ili ce opet treba znati nekoga...

 

Ne mož ništa nigde legalno da se kupi. Ili da se gaji max 50 grama kući ili da se postane član kluba pa da se tamo razmenjuje.

  • Hvala 1
Link to comment

Resenje je prepisano kao za pecanje recimo: mozes da pecas ali moras da budes deo kluba. Da bi postao deo kluba moras da placas clanarinu. Posto ima puno clanova moras da cekas. Kad jednom postanes deo kluba mozes da radis samo odredjene stvari, nikako sve. Mozes da uzmes weekend pass ali su ti ogranicenja ogromna. Sam nista ne smes da radis jer kazne.

Link to comment

Ovo je prvi korak, možeš imati tri sopstvene biljke, od juna se mogu otvarati klubovi preko kojih se može snabdevati. 25 grama možeš nositi sa sobom. Pušiti u javnosti dozvoljeno od 20:00 - 05:00 sem pored škola i vrtića...

 

Ako sve ide kako treba, cilj je kanadski model....

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, Baldrick S. said:

Resenje je prepisano kao za pecanje recimo: mozes da pecas ali moras da budes deo kluba. Da bi postao deo kluba moras da placas clanarinu. Posto ima puno clanova moras da cekas. Kad jednom postanes deo kluba mozes da radis samo odredjene stvari, nikako sve. Mozes da uzmes weekend pass ali su ti ogranicenja ogromna. Sam nista ne smes da radis jer kazne.

 

Postoje možda regionalne razlike, ali ne moraš da budeš član kluba da bi pecao. Jedino što klubovi često imaju zakup na vodama i onda ograničavaju pecanje svojim članovima, ali nije uvek tako. Moraš da položiš za dozvolu i za to su termini uglavnom jednom godišnje, jer cenim da nema interesovanja za više, a mislim da gledaju i da malo to otežaju da ne bude baš tako lako. Ali kad jednom položiš nemaš ograničenja. Mada moguće da ima razlika i ponegde ima, ribolov je iz nekog razloga regulisan na pokrajinskom nivou i onda svako radi šta hoće. Prošlo leto smo bili u Brandenburgu na jezerima između ostalog da bi klinac pecao, ali se ispostavilo da je za decu moguće bez dozvole, ali samo na plovak što njega smara, pa smo preskočili.

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

 

Postoje možda regionalne razlike, ali ne moraš da budeš član kluba da bi pecao. Jedino što klubovi često imaju zakup na vodama i onda ograničavaju pecanje svojim članovima, ali nije uvek tako. Moraš da položiš za dozvolu i za to su termini uglavnom jednom godišnje, jer cenim da nema interesovanja za više, a mislim da gledaju i da malo to otežaju da ne bude baš tako lako. Ali kad jednom položiš nemaš ograničenja. Mada moguće da ima razlika i ponegde ima, ribolov je iz nekog razloga regulisan na pokrajinskom nivou i onda svako radi šta hoće. Prošlo leto smo bili u Brandenburgu na jezerima između ostalog da bi klinac pecao, ali se ispostavilo da je za decu moguće bez dozvole, ali samo na plovak što njega smara, pa smo preskočili.

 

Ovo sam napisao vise onako, poredjenja radi. Brandenburg je malo jednostavniji za pecanje od, recimo Berlina u kome je skoro nemoguce da se dobije dozvola za isto. Dobro, Berlin nije neko fenomenalno mesto za pecanje ali ima voda itekako, kanala ali da bi dobio dozvolu moras da budes clan kluba, placas clanarinu, polozis test i slicno. (test je krajnja linija nemacke birokratije sa stivom koje bas treba da se uci). Brandeburg je malo drugaciji. Imaju puno zasticenih voda, na kojima moze da se peca samo sa specijalnom dozvolom (naravno klub) ali ima voda gde moze. Nisam siguran koliko kosta godisnja dozvola ali je recimo vikend dozvola za odredjena mesta oko 30-40 evra. Petak-nedelja, tri stapa i to je to. Mislim da postoji odredjeni termin i tip ribe koju lovis. Naravno, lovna knjizica je obavezna: u koliko sati si seo, sta si ulovio, koliko tesko i u koliko si sati istu vratio.

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Kako je regulisana upotreba u medicinske svrhe?

 

Nema ogranicenja, odavno imaju recepte za medicinske svrhe za odredjene kategorije.

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...