Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Ne zaboravimo još zlobnijeg brata blizanca CDU. Došli na vlast u Berlinu pod parolom da se zaustave podele u društvu. Prvi potez, ukidanje skoro obeleženih biciklističkih staza. Da jedni dobiju sve, a drugi ništa, to sigurno smanjuje tenzije u društvu, valjda misle da je to prirodna podela i da njima pripada sve.

 

Protest

 

 

Link to comment
  • 5 weeks later...
19 hours ago, Zlurad said:

Ni prvi ni poslednji put.

A da li se meni cini da je najcesce u Vestfaliji? Ne manjka ih sigurno nigde drugde, videti pod Kasel, Hanau..

Link to comment

Ma cela Nemačka je takva, samo isplivaju ponegde. Ja ne znam da li tako bilo ranije ali ovih par meseci baš primećujem policijsko prisustvo kao da je '96 u Srbiji. Leteo sam iz Berlina pre neki dan, skoro svaki rajanov let je dočekivalo kombi pun policajaca. Parkiraju pored aviona, obuku fluorescentne prsluke, i onda nešto kao gledaju. 2 sata kako sleti avion a sletelo ih je dosta tako se parkira kombi. Kada sam išao u Rugen, komotno stoje po par policajaca na izlazu iz stanice i random traze dokumenta i proglavaju torbe. Od Rugena so Rostoka je ušlo jedno 3 patrole i onako usred vagona podignu normalne ljude, pogledaju dokumente, pretresu torbe, pa ruke na zid pa pretesu i čoveka. Na kraju ljudi popizdeli od kontrole, pa se bunili, policija odmah pretila da ce da upotrebi silu. Po Berlinu isto javasluk, od svega što sam pročitao i slušao. Ono skoro u Berlinu, silovali devojku u Gorlicer parku (više njih) a momka držali sa strane, devojka otišla u policiju da prijavi a policajci joj rekli "i šta očekujete da mi uradimo". Osililo se to, napipalo moć pa šta prodje.

 

Gledao skoro film " a perfect crime" na netflixu, nemački o ubistvu direktora agencije za privatizaciju privrede istočne nemačke posle ujedinjenja i malo je reći da ceo proces podseća na privatizacije u Srbiji samo sa 1000 više novca i korupcije. Posle filma mi je apsolutno postalo jasno zbog čega afd ima toliku podršku u bivšoj istočnoj nemačkoj.

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
5 hours ago, Zlurad said:

Gledao skoro film " a perfect crime" na netflixu, nemački o ubistvu direktora agencije za privatizaciju privrede istočne nemačke posle ujedinjenja i malo je reći da ceo proces podseća na privatizacije u Srbiji samo sa 1000 više novca i korupcije. Posle filma mi je apsolutno postalo jasno zbog čega afd ima toliku podršku u bivšoj istočnoj nemačkoj.

Ja sam Grasovu knjigu "Ein weites Feld" u kojoj je pisao o ovom ubistvu čitao pre ubistva Đinđića, sve oko Đinđićevog ubistva me je podsetilo na tog direktora agenicje za privatizaciju.

 

SaE

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 9. 8. 2023. at 19:38, Zlurad said:

Gledao skoro film " a perfect crime" na netflixu, nemački o ubistvu direktora agencije za privatizaciju privrede istočne nemačke posle ujedinjenja i malo je reći da ceo proces podseća na privatizacije u Srbiji samo sa 1000 više novca i korupcije. Posle filma mi je apsolutno postalo jasno zbog čega afd ima toliku podršku u bivšoj istočnoj nemačkoj.

 

Eh, malo je stvarno do toga, najvecu podrsku imaju zbog izbeglica i migranta.... Pa onda iz protesta i zbog frustracije svim ostalim partijama. Pre neki dan prikazuju selo / naselje gde zive oko 500 stanovnika koji protestuju jer se u selu pravi kamp za izbeglice i planirano je da se usele 500 izbeglice.

 

Ali nije samo tamo, kod mene u Westfaliji, grad, i pogotovo centar se toliko izmenio u zadnjih 20 godina (na gore) da ne mozes zamisliti.

 

Inace, svima koji slave, sretna (polu) legalizacija Kanabisa :naughty: (inace jos jedan dokaz da Nemci vise nista nisu u stanju da odrade kako treba)

Edited by assignment
  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ovo samo kao slagvort:

"We (Germany) are losing our competitiveness," said Hildegard Mueller, president of the German Association of the Automotive Industry (VDA), adding the Munich car show illustrated "how the high pressure of international competition" makes it essential for Germany to invest more in electrification.

The average EV in China cost less than 32,000 euros ($35,000) in the first half of 2022 compared with around 56,000 euros in Europe, according to researchers at Jato Dynamics.

"The base car market segment will either vanish or will not be done by European manufacturers," BMW CEO Oliver Zipse said on Sunday evening in reference to China's push into Europe.

Europe's carmakers fret over China's EV prowess at Munich car show (msn.com)

 

Dok im SAD dokida suverenitet s jedne strane,  a Kinezi vrse juris na ponos industrije s druge, zanima me ima li Njemacka koherentan odgovor u vidu nekakve konkretne politike (ne u vezi autoindustrije, vec u cjelini) ili se ceka da se stvari na vrate kako je nekad bilo? 

Link to comment

Kakve su to demonstracije u Magdeburgu?
Izgoreo mi mozak komšija sa pričom o demonstracijama o kojim "nemačka vlada zabranila da se izveštava"...




...shiiit has hit the fan...

  • Haha 1
Link to comment
On 17. 9. 2023. at 10:36, aram said:

To ima veze s dešavanjima u Štutgartu? 

Iskaču mi neki klipovi racija, fajta na ulicama? 

Link to comment
  • 1 month later...

tekst nemanje rujevića u vremenu o novoj stranci u nastanku odvajanjem od die linke, BSW

 

prašćajte što linkujem NR ali mora se početi od nekud

 

https://www.vreme.com/vesti/nova-levica-nemci-masovno-podrzavaju-nepostojecu-partiju/

 

inače hvala im za ovaj graph gde se vidi koja je stvarna snaga zelenih /40 posto ispod afd/, želim im da crknu u najgorim mukama i da ih sara wagenknecht pregazi ko svinja masnu hartiju

Link to comment

Ne znam dal bih mogao da glasam za partiju nazvanu po lideru partije. Rujević po običaju što na um to na drum, prenosi najnovije utiske iz nemačke javnosti kao da se bavio ne znam kakvom analizom. Zreo je za vremeplov i u put u vreme pre interneta kad su ljudi slušali izabrane izveštače koji znaju da opipaju puls javnosti tamo negde u tuđini.

 

Ne pratim toliko visoku politiku, ovako na prvu loptu mi deluje da je sve samo balon koji će da se izduva kad tad. Jedino što me ne čudi je što je pokupila (za sad) najviše od AfD-a. Pravi se nažalost kritična masa ljudi koji ne znaju šta hoće, ali su protiv svega. Mislim da će takvi pre ili kasnije da se vrate desnici kojoj je u opisu posla da mrzi bez zadrške.

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...