Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

4 hours ago, x500 said:

Nemacka federalna zeleznica danas pocinje strajk u trajanju od 2 dana, do petka 12.1 uvece.

 

znaci, samo ostaje lufthansa da preveze proterane.

i flixbus

  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, x500 said:

Strajku u Nemackoj ce se prikljuciti i lovacka udruzenja. Cekaju se jos Schützenverein da stupe u strajk :(

 

Kako oni strajkuju? Pucaju corcima?

:Jova:

  • Haha 4
Link to comment
On 11. 1. 2024. at 12:37, mackenzie said:

Jel ovo prvi sve-njemački protest od ujedinjenja?

Daleko je ovo od sve-nemačkog, ali najmasovniji odavno, samo nema tu mnogo ostalih gradjana, seljaci u januaru imaju vremena. Ali imaju masovnu podršku koje proizlazi iz opšteg nezadovoljstva... 

  • +1 1
Link to comment
Quote

Nemački parlament je usvojio zakon kojim se ublažavaju pravila za sticanje državljanstva i ukidaju ograničenja za posedovanje dvojnog državljanstva. (...)

Za usvajanje zakona, koji je predložila vladajuća koalicija kancelara Olafa Šolca, glasala su 382 poslanika, protiv su bila 234, uz 23 uzdržana.
Vodeći opozicioni blok, koji čine konzervativne demohrišćanske stranke, oštro je kritikovao usvajanje zakona koji omogućava pravo na dobijanje državljanstva posle pet godina provedenih u Nemačkoj, umesto dosadašnjih osam, odnosno posle tri godine umesto šest, u slučaju "posebnih integracijskih dostignuća".
Prema zakonu, deca rođena u Nemačkoj automatski postaju državljani ako jedan roditelj ima legalno prebivalište u toj zemlji najmanje pet godina, za razliku od dosadašnjih osam godina.

https://www.021.rs/story/Info/Region-i-svet/364733/Nemacka-ublazila-pravila-za-sticanje-drzavljanstva.html

Edited by vememah
Link to comment
On 27. 10. 2023. at 20:51, levi said:

vrlo verovatno da i prema Israelu ima iste stavove kao Afd

 

konačno prava izvorna levica, koja deli birače sa Afd-om

Putinov najgori otpadak. "Prava" levica-budućnost Evrope, kao SPS. 

  • +1 2
Link to comment
31 minutes ago, vememah said:

 

Nisi boldovao najvaznije: dvojno drzavljanstvo :ph34r: U sustini 3 godine boravka ako si "integrisan", 5 ako nisi (mislim da je minimum C1, i neka plata za ovo prvo) ali bez obzira na sve kada bih sutra otisao da podnesem dokumente za drzavljanstvo na red bih dosao za jedno 5-6-7 godina ako ne i duze. Dizvinete, jebo zakon ako nemas kapacitete da ih sprovodis

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Baldrick S. said:

najvaznije: dvojno drzavljanstvo

 

Zašto je ovo najvažnije?

Link to comment

pa za mnoge jeste. ne žele svi da se odreknu srpskog državljanstva da bi dobili nemačko. sada više neće ni morati.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, Desmond Bojčinski said:

 

Zašto je ovo najvažnije?

 

Dvojno drzavljanstvo ti ostavlja srpsko, a to je koliko sam ukapirao a neka me neko ispravi bitno da se iseljenici ne tretiraju kao stranci, narocito oko imovine, nasledja i ostalih stvari. Mislim da su porezi drugaciji, zakoni i sve ostalo. Plus je nemacki pasos trenutno jedan od najjacih na svetu pa ti pored putovanja omogucava raznorazne pogodnosti

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...