Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

On 27. 10. 2023. at 20:56, x500 said:

Pogresno pitanje. Sada moze da ima stav kakav hoce, pitanje je kakav stav bi imala posle 14 dana na vlasti.

 

To se pitanje ne postavlja, jer nikada nece biti na vlasti, jer nije u normalnoj semi. Kriticna je prema NATO (cak je i da Nemacka izadje), protiv EU (doduse bez izlaska) protiv je svakog rata, protiv je da se trose pare na naoruzavanje... Prava levicarka...

Link to comment

Na bilo koju kritiku upucunu prema Izraelu i politici koju sprovodi, se lepi etiketa antisemita, na bilo koju kritiku u vezi Ukrajine, se etiketira da si dobar sa Putinon i siris njegovu propagandu....

 

Interesantne su konstantne izjave kako su Nemci istorijski obavezni prema Jevrejima zbog 2 svetskog rata.

 

Kada okrenes i pitas "Zar prema Rusiji takodje nebi trebali da budemo istorijski obavezni, pobili smo ih 3 x vise nego Jevreja, a nemamo problem da saljemo nemacke tenkove i rakete da ubijaju Ruse" prave se da ne razumu pitanje. Olosi licemerni....

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nemacka ulazi u drugi dan protesta poljoprivrednika. Traze da im se vrati deo subvencija koje su im ukinute.

Podrzavaju ih i vozaci kamiona.

Sutra bi trebalo da im se pridruze u strajku i masinovodje.

 

Vlada ko vlada, trenutno preti ljudi koji protestvuju :(

 

Link to comment
52 minutes ago, x500 said:

Nemacka ulazi u drugi dan protesta poljoprivrednika. Traze da im se vrati deo subvencija koje su im ukinute.

Podrzavaju ih i vozaci kamiona.

Sutra bi trebalo da im se pridruze u strajku i masinovodje.

 

Vlada ko vlada, trenutno preti ljudi koji protestvuju :(

 

 

 

Koji je to red velicina koji oni traze? Koliko je to para bukvalno godisnje? 

 

Edit. Negde sam usput video cifru oko milijardu... Ali mi se cini da to nije cifra koju vlada ne moze da podigne, malo je to. 

 

Edited by barba
Link to comment
43 minutes ago, barba said:

 

 

Koji je to red velicina koji oni traze? Koliko je to para bukvalno godisnje? 

 

Edit. Negde sam usput video cifru oko milijardu... Ali mi se cini da to nije cifra koju vlada ne moze da podigne, malo je to. 

 

Nisam pratio sve detalje, zato mozda nesto nije 100% tacno, za poljoptivredu nedostaje oko 17 milijardi eur u budzetu i zato je deo subvencija smanjen. 

Za kamiondzije nisam video podatke, a masinovodje je neka "sica" reda velicine 100 miliona eur.

 

Osnovni probelem je skretanje fokusa tj da navodno iz protesta seljaka stoji AfD. 

Problem nastaje u tome sto su dva velika sindikata IG Metall i Ver.di spremna da se ukljuce u strajk.

Ako se to desi von Scholz ce biti u velikom problemu da spinuje dogadjaje. Doduse, uvek ima Putina kao ur-pokrovitelja svih zala ;)

 

Edited by x500
Nije 14, vec 17 milijardi
  • +1 2
Link to comment

"Seljaci" se na vise strana jasno ogradjuju od AFD-a.

 

Ne znam sta kamiondzije hoce, bas cu da pitam - moj rodjak vozi kamion i kaze da je strasan deficit a dobrih vozaca jako malo. Plate su dobre. Njega na poslu mole ogromnim parama da preuzme jos jednu turu nedeljno. To sta dolazi iz Bosne i Srbije (itd.) nije dovoljno a cesto ni dovoljno dobro, svakakve likove je vidjao (i sa namestenim dozvolama, dodju likovi koji nisu vozili kamion nedelju dana).

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 2
Link to comment

A sve to zbog toga što je vladi ostalo 60 milijardi u korona budzetu, koju su mislili da potroše na druge stvari, sve dok im sud nije isto zabranio. Kako su ostali bez para u budžetu, odlučili su da krešu subvencije. Jedna od njih je i subvencija na gorivo poljoprivrednicima jer "nije klima neutral jer fosilno gorivo i smanjenje zagađenosti". Ne zajebavam se, to je zvanično obrazloženje. Pa neka se neko čudi zašto će afd uskoro da uzjaše na vlast, kad imaš gomilu ludaka na vlasti.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

S AFD-ovog zvaničnog naloga:

Quote

Ostali smo bez reči na ovaj zločin: trojica Srba su na urgentnom prijemu pretukla lekara toliko da je ostao bez svesti, a zatim napali medicinskog tehničara. S AfD-om [na vlasti] Srbi bi odavno bili u svojoj otadžbini!

 

Edited by vememah
Link to comment
24 minutes ago, vememah said:

S AFD-ovog zvaničnog naloga:

 

Dal sam cinik ako kazem da me ne bi iznenadilo da ima i medju Srbima tamo nezanemarljiv % koji glasaju AfD? Ima li neka statistika o tome (kao da smo vec imali tu doskusiju ...)

Link to comment

valjda cemo nekad saznati i imena tih srba. da ne ispadne da se radi o kujtimu, dzevadu i fadilj iz ferizaj. sa srpskim pasosem. ne bi bilo prvi put

  • +1 4
Link to comment

Spekulisali su neki po tviteru da su u pitanju Albanci s našim pasošem.

 

Bio sam na sajtu policije, tamo se ni srpsko državljanstvo ne spominje, a kamoli imena.

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...