Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

1 hour ago, ToniAdams said:

Ok, ignorišemo slobodno činjenicu da je nacizam u nemačkoj sve osim past tens, zeke, ptičice i cvetići :heart:

? Nisam to ni rekla?  Već da je Votersov kostim standard

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

? Nisam to ni rekla?  Već da je Votersov kostim standard

ama ne kazem da si ti to rekla ali fakat postoje razlozi zbog kojih je isticanje takvih simbola zabranjeno u nemackoj, evo pre 10 min sam ufotkao lika u autobusu jako zanimljivog i nedvosmislenog imidza, te mislim da bi trebao da kostim ipak prilagodi okolnoastima, i ne ide mi u glavu kako nije ocekivao slicnu reakciju

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

Ako ovo:

 

Laibach.jpg

 

nije bilo problem, ne vidim zašto bi ovo rođino bilo problem. Move along, nothing to see here...

gledao sam ih 4 ili 5 puta u nemackoj i nikad nisu bili ni slicno odeveni, niti bi u ludilu to pokusali

Link to comment
3 hours ago, Radoye said:

 

325-3253146_the-hammers-by-pink-floyd-th

 

 

 

Quote

This symbol is used by the neo-Nazi Aryan Nations, based in Hayden Lake, Idaho. Crossed hammers signify the many Skinhead groups that use the word “hammer” as part of their names. Such groups exist in Australia, Europe and the United States, and many incorporate the crossed hammers into their own symbols.

 

Jbg, bila bi fora da su stavili srp i cekic, em bi bilo cool, em niko ne bi mogao da im kenja, bila bi prava parodija.

 

  • +1 2
Link to comment

ma glupa je po difoltu bilo koja vrsta cenzure, ali ovo je morao da ocekuje u nemackoj, opet kazem, nazalost ne bez razloga.

 

evo delica lika kog sam uslikao, nazalost nisam uspeo vrat da mu ufotkam sa ledja, ali na rukama je imao jedno 3 prstena raznih varijacija totenkopfa,

kog ne mrzi nek gugla dorsfield dortmund ili ss siggi cisto da stekne utisak koliko cela prica uopste nije naivna.

za 8 dana je u gradu pored veliki naci mars, a uvek se skupe i levi (dzinovski rispekt za klince) pa bude zanimljivih situacija, nazalost ove godine cu u to vreme biti u bgd.

 

 

Image

Link to comment

nije problem u uniformi ili o njegovom stavu o ratu u ukrajini, waters je na nisanu jer se protivi izraelskom aparthejdu kao niko drugi

Link to comment
13 minutes ago, ToniAdams said:

ma glupa je po difoltu bilo koja vrsta cenzure, ali ovo je morao da ocekuje u nemackoj, opet kazem, nazalost ne bez razloga.

 

evo delica lika kog sam uslikao, nazalost nisam uspeo vrat da mu ufotkam sa ledja, ali na rukama je imao jedno 3 prstena raznih varijacija totenkopfa,

kog ne mrzi nek gugla dorsfield dortmund ili ss siggi cisto da stekne utisak koliko cela prica uopste nije naivna.

za 8 dana je u gradu pored veliki naci mars, a uvek se skupe i levi (dzinovski rispekt za klince) pa bude zanimljivih situacija, nazalost ove godine cu u to vreme biti u bgd.

 

 

Image

 

nego da li je u nemackoj nezakonito slikati ljude tajno? :D

Link to comment

zabranjeno je koristiti ufotkana lica u komercijalne svrhe, nije zabranjeno slikati javna mesta :fantom:

 

7 minutes ago, black mirror said:

nije problem u uniformi ili o njegovom stavu o ratu u ukrajini, waters je na nisanu jer se protivi izraelskom aparthejdu kao niko drugi

 

ma jasta, banovali bi ga kakogod da se obuko :fantom:

Link to comment

erhm, The Wall se upravo i bavi problemima i borbom protiv nacizma, utkano u sve to je i Watersov odnos prema ocu koji je poginuo boreći se protiv nacista. Uniforma je deo nastupa i tematike koja postoji od 1982. kad je objavljen album.

I ne sećam se nešto da im je smetao 1990. kad su rušili berlinski zid i doveli baš njega da izvodi baš isti ovaj koncert.

 

Waters je sad persona non grata, a neka nemačka Karen je našla da skuplja poene preko njega.

  • +1 1
Link to comment

Ono sto bi policija trebalo da istrazuje po tom osnovu je kad CDU u Berlinu trazi da se objave imena osumnjicenih/privedenih zato sto zele da poentiraju da su uglavnom Turci, a njihov glavonja posle daje intervju o tome da ti ljudi nemaju sta da traze u zemlji, jer su ovakvi i onakvi i da ne trepne prica o "malim pasama". Ali da protiv njega neko nesto istrazuje je naucna fantastika iako istorijski gledano, osuda ljudi na osnovu nacionalne pripadnosti je nesto sto bi trebalo biti najstrozije zabranjeno, jer je sustinski najveci problem. Ne ulazim u efektivnost Watersovog nastupa, ali je naucna fantastika zato sto se ne dobacuje dalje od kozmetike. Waters je zgodna meta, jer se ne suzdrzava da kaze nesto sto uznemiruje mejnstrim iako je dobrim delom tacno, a to je nepozeljno, jer je u nemackom drustvu najvaznije da se ne talasa.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

erhm, The Wall se upravo i bavi problemima i borbom protiv nacizma, utkano u sve to je i Watersov odnos prema ocu koji je poginuo boreći se protiv nacista. Uniforma je deo nastupa i tematike koja postoji od 1982. kad je objavljen album.

I ne sećam se nešto da im je smetao 1990. kad su rušili berlinski zid i doveli baš njega da izvodi baš isti ovaj koncert.

 

Waters je sad persona non grata, a neka nemačka Karen je našla da skuplja poene preko njega.

kako da ti recem, sistemi i jesu generalno tu da bi njihove Karen bile zadovoljne, a kod zakona jeste nekad nezgodno sto ne dozvoljava interpretacije.

bezrazlozna samoispala, glup je ispao ako nije na ovo racunao.

Link to comment
13 minutes ago, ToniAdams said:

bezrazlozna samoispala, glup je ispao ako nije na ovo racunao.


Na šta tačno da računa, on ovaj isti koncert izvodi već deceniju i po, bio i u Beogradu 2013, isti nastup, ista uniforma, sve isto. I tad je nastupao u Nemačkoj takodje, Dizeldorf, Berlin, Frankfurt, i još jedno 15 puta u medjuvremenu. Kako su tek sad otkrili da je tu nešto problematično?

  • +1 2
Link to comment

druze idi zali se jbg.

meni je zabrana svakako glupa (doduse i provokacija mi je banalna, kao i voters i pinkflojdi neretko, sto naravno nikako nije opravdanje ni razlog za zabranu) ali mi je i to bolje nego da sutra nekom isto to dozvole a da nije autoironican, i to samo zato sto su i votersu dozvolili.

 

edit: to sto je postao persona non grata je naravno sumanuto ukoliko je tacno, i to stvarno ne vredi komentarisati.

 

Edited by ToniAdams
Link to comment
8 hours ago, ToniAdams said:

nego da sutra nekom isto to dozvole a da nije autoironican, i to samo zato sto su i votersu dozvolili.

 

Ako i kad budu dozvolili nekome drugom to će biti jer je sazrelo da se pusti, a ne zbog brbljivog dede Votersa. Ti si u pravu, ali ovo je baš vidljivo izdrkavanje usled zeitgeista. 

Link to comment
×
×
  • Create New...