Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

meni je pak sasvim ok legao, govori o nesavrsenostima, da ne kazem manjkavostima svih drustvenih sfera, nesto sto recimo radi vajer, ali naravno ne na tom nivou, buduci da je ipak po sredi miniserija, plus uopste nije krimi prica po sredi.

U tome je upravo moj problem, zagrizli su više nego što miniserija od 8 epizoda može da proguta. Tako da jesmo dobili neke briljantne segmente i "da se čovek zamisli" trenutke, ali izgubljene u celokupnom utisku koji nije baš optimalan. Što se mene tiča prijao bi ili oštriji fokus na to čime konkretno serija želi da se bavi, ili više epizoda, da ako već žele da idu toliko široko sve to može lepo da prodiše i čučne na svoje mesto.

Kapiram da je dosta toga po dizajnu, da dočara koliko je zapravo sve random i u neku ruku prepušteno sreći, ali jbg ne mogu se oteti krajnjem utisku da sam gledao nešto nedovršeno.

Edited by Ruxin
Link to comment

Za razliku od mnogih ovde, nisam ljubitelj takvih filmova i ne gledam ih...

 

Za razliku od mnogih ovde, nisam ljubitelj filmova i gledam ih kad nemam pametnija posla.

Link to comment

U tome je upravo moj problem, zagrizli su više nego što miniserija od 8 epizoda može da proguta. Tako da jesmo dobili neke briljantne segmente i "da se čovek zamisli" trenutke, ali izgubljene u celokupnom utisku koji nije baš optimalan. Što se mene tiča prijao bi ili oštriji fokus na to čime konkretno serija želi da se bavi, ili više epizoda, da ako već žele da idu toliko široko sve to može lepo da prodiše i čučne na svoje mesto.

Kapiram da je dosta toga po dizajnu, da dočara koliko je zapravo sve random i u neku ruku prepušteno sreći, ali jbg ne mogu se oteti krajnjem utisku da sam gledao nešto nedovršeno.

tad bi bila negledljiva boza. sve je sa merom urađeno, kao retko koja (ovogodišnja)serija, svaki lik, svaka scena

 

mogu samo da zamislim kakav bi duel titana bio da su gl. uloge imali gandolfini(umesto trotura) i bruks

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Ma gde su sa merom uradjeni likovi? Transformacija Naza je zbrzana i neuverljiva. Preko noci skinuo nevini izgled, obrijao glavu, montirao nadrkani pogled, stavio tetovaze i postao opasni baja..

 

A tek odnos Chandre i Naza, neprijatno je bilo gledati te scene. Nepotrebno isforsiran odnos..

Link to comment

Ma gde su sa merom uradjeni likovi? Transformacija Naza je zbrzana i neuverljiva. Preko noci skinuo nevini izgled, obrijao glavu, montirao nadrkani pogled, stavio tetovaze i postao opasni baja..

 

A tek odnos Chandre i Naza, neprijatno je bilo gledati te scene. Nepotrebno isforsiran odnos..

šta si ti gledao?!?

 

od trenutka kada je prvi put ušao u ćeliju u 21. stanici pa sve do izlazka iz zatvora i one scene kada sedi ispod mosta dž. vašington i puši dop traje nazova transformacija. a sojku je morao da ima, kud ćeš bolje od advokatice iz bombaja, sviđa se kevi, a i nazu

Link to comment

Ma gde su sa merom uradjeni likovi? Transformacija Naza je zbrzana i neuverljiva. Preko noci skinuo nevini izgled, obrijao glavu, montirao nadrkani pogled, stavio tetovaze i postao opasni baja..

Meni ovo, sobzirom na dužinu serije, nije bilo uopšte zbrzano. Trajalo je bar jedenu celu epizodu, ako ne i duže...

 

Odnos sa advokaticom je bez veze, to su mogli izbeći, ali, mislim da nije sama romanas bitna, nego u stvari beskrupuloznost Naza, da iskoristi svakoga, samo da dođe do nekog cilja, što i jeste zajednička karakteristika svih likova (osim Čandre možda, ali, ona je napravljena kao naivna klinka, što isto ima smisla)...

Link to comment

njegova transformacija traje ceo serijal. uz "sukob" trotura i bruksa, nazova transformacija je paralelna priča

Naravnbo da traje ceo serijal, ali, mislim da je Kowalski mislio baš na onaj deo u zatvoru... Tu se vidi kako se lomi šta da radi... I slomi se na kraju...To traje i traje, nije u 2 scene...

Link to comment

Meni ovo, sobzirom na dužinu serije, nije bilo uopšte zbrzano. Trajalo je bar jedenu celu epizodu, ako ne i duže...

 

Odnos sa advokaticom je bez veze, to su mogli izbeći, ali, mislim da nije sama romanas bitna, nego u stvari beskrupuloznost Naza, da iskoristi svakoga, samo da dođe do nekog cilja, što i jeste zajednička karakteristika svih likova (osim Čandre možda, ali, ona je napravljena kao naivna klinka, što isto ima smisla)...

 

Potrebno je mnogo vise vremena da prodje da neko dozivi takvu transformaciju. Ovako nije realisticno. Fizicka transformacija nije isto sto i karakterna. A kao sto je Ruxin vec primetio, osam epizoda je premalo da se ozbiljno pozabave temama koje su hteli, ali to je vec problem autora sto su nerealno postavili ciljeve..

 

Chandra je prvo predstavljena kao neiskusna, mozda i malo naivna, ali onda su je scenaristi transformisali u glupacu. Potpuno bezveze..

Link to comment

@radiša

naz je od druge do

poslednje epizode u zatvoru, toliko traje njegova transformacija. što fizička, što karaketra

:unsure:

Mislim na dao kad dođe u zatvor pa dok ne pristane da guta... Recimo tu se on lomi, posle toga je već gotovo, samo je pitanje dubine...

Link to comment

On ju je izmanipulisao da bi mu donela drogu. Lose osobine izlaze iz coveka na videlo kad se nadje u situaciji kao Naz. Posle onog polivanja po ruci, kad je otisao kod Omara™, tu je prelomio da zeli da prezivi, a ne samo da bude jedan od zatvorenika. Da nije prisao Omaru™, bio bi mrtav posle 2 dana.

 

To je bilo i prezivljavanje i prilagodjavanje datoj situaciji.

 

Posle je sve islo svojim tokom i drogiranje i krijumcarenje droge i manipulacija advokatice i izlazak iz zatvora i drogiranje na obali.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...