Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Pa bas zato ne mogu da se slozim da je dobar profesionalac. Njoj kao tuziocu je moralna obaveza da se bori za istinu, a ne da po svaku cenu juri pobedu na sudu. Bila je u obavezi da obelodani informacije koje joj je Box dao, ali to nije ucinila jer je znala da bi to dovelo do oslobadjanja Naza. Da se nadovezem na ono sto je Morgana rekla, njen sebicni interes je presudio da ignorise nove informacije, zato je Box i napustio sudnicu u sred njenog zavrsnog govora, bas u trenutku dok je govorila kako je samo Naz osumnjicen za ubistvo i kako je samo on bio u kuci zrtve te noci. Da je porota osudila Naza, slucaj bi bio zavrsen. 

+1

 

Meni se jako svidja serija i veoma sam zadovoljan. A zale mi se ljudi koje sam navuko na seriju da je kraj sranje, siguran sam da je to zbog toga sta su ocekivali i zeleli da vide. Radi se o tome da je vecina nas ocekivala whodunit seriju, a u stvari je samo drama i to jako dobra po mom misljenju. I ja sam sam do pete-seste epizode imao nade da ce da bude detektivska misterija jer su ubacili dosta detalja koji su nas navodili na to. Od prepariranog jelena, svih sumnjivih likova, pa onda kad se videlo da je Freddy bitna uloga u seriji, mnogo ljudi (a medju njima i ja) je ocekivalo da su Reed i Brody delikvente povezani s' njim. Na kraju krajeva povlacila se paralela sa Freddyjem i ocuhom koji zivi u Queensu.

 

Meni bi bilo kul i da su ostavili otvoren kraj sa 3 moguca krivca - advokatom, Reedom i vozacem i da su uz to jos malo detaljnije pokazali da je bilo ko od njih mogao da bude ubica, ali kao sto rekoh nije se ni radilo o whodunit seriji.

Edited by Staklena Brada
Link to comment

kul je zadnji kadar serije, nakon što Torturo napusti stan na poziv novog klijenta  :)

pa to mu dođe i neka poenta, žrtva za život bez obzira na cenu

Link to comment

Slabo je to u odnosu na, recimo, rakurs poslednjeg kadra filma, kojim Gregori Hoblit odozgo ispraća Ričarda Gira u Iskonskom strahu, onako sitnog i izokrenutog u poraz u pravnoj igri kojom je vladao kao da je njegova. Pratimo ga malog kako nestaje u dno kadra shvatajući da mu je bilo samo usud bez sreće to što se rodio za vrhunskog advokata...

 

Inače, Primal Fear je bio debi Edvarda Nortona. Sećam se da sam čak gledao da zapamtim ime glumca koga sam, tada u bioskopu, video prvi put i bilo mi je zanimljivo da vidim da mu je to prva filmska uloga u karijeri. Pa, opet, to je samo solidan film.

Edited by Ajant23
Link to comment

Nije mi jasno koja je svrha tog tvog osim kao da saopštavaš nešto bitno različito od onoga na šta mi odgovoraš...

 

Da se vratim kroz vreme, pa da ispravim sebe što sam jurio po plakatu da zapamtim ime glumca koga u životu nikada nisam video i što sam se prijatno iznenadio kada sam pročitao intoducing zato što je Norton tu po tebi genijalan?

 

^_^

Link to comment

Pa ne slazem se sa tim da je "samo" solidan, a ne zelim da se upustam u diskusiju sa tobom. Zato sam napisao OSIM... Komentarisao si film, ali ne i samog Nortona, osim sto si naglasio da mu je to prvi film, pa sam se usudio da ja to ucinim.

 

Neka ti bude da je solidan film, po meni je odlican, a da se slozimo da je Norton bio genijalan i to je to.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ma, kako nisam komentarisao Nortona, kada sam to da je film samo solidan stavio na kraj pasusa u kome ništa drugo nisam ni radio osim pisao o Nortonu...

 

Ali, dobro, hajde da se složimo da ti se ne dopada to što pišem o seriji The Night Of, pa prodaješ te svoje fore...

Link to comment

I meni najveća korist od night ofa što me podsetio na postojanje primal feara, te sam iskoristio priliku i ponovio film pre nekih nedelju dana. Definitivno bolje utrošeno vreme.

 

Night of je, posle odlične uvodne epizode, solidno razočarenje. Da nisam podlegao hajpu i krenuo da ga gledam tek po završetku emitovanja sumnjam da bih dogurao do kraja.

Edited by Ruxin
Link to comment

meni je pak sasvim ok legao, govori o nesavrsenostima, da ne kazem manjkavostima svih drustvenih sfera, nesto sto recimo radi vajer, ali naravno ne na tom nivou, buduci da je ipak po sredi miniserija, plus uopste nije krimi prica po sredi.

genijalan je segment sa doktorima, nazalost se vec duze vreme sa slicnim stvarima rvem pa mi je to bas fino leglo.

i ostale stvari su potpuno zivotne, stvari se resavaju burazerski, gleda se samo da se vata krivina i stosta gurne pod tepih, recimo, u x navrata (isuvise da bi bilo slucajno) vidimo da je baja levoruk, a to se niti u jednom momentu ne poteze kao dokaz ili kontradokaz, a dobro znamo da je i brkati poaro na tu fintu resavao slucajeve. kapiram da se u rl takve stvari jos kako desavaju, tojest da takvi previdi postoje.

na kraju sta biva - nista, lik je oslobodjen jer porota nije mogla da se dogovori, nemamo ni najmanju ideju da li je kriv ili nevin, a pored njega imamo jos celu menanzeriju bez apsolutno bilo kakvog alibija.

odlicno je izrezirano.

Link to comment

gledala sam prvu, pa odlozila za kad sve bude na gomili. ali, ruxin kaze da ne tracim vreme, toni prepricao, plus gledala sam britansku (koje se ne secam, ali sam dok sam gledala prvu epizodu sve vreme bila u fazonu ja sam ovo vec negde videla) tako da bi to bilo to sto se mene tice kad je najt of u pitanju. :)

Link to comment

meni je pak sasvim ok legao, govori o nesavrsenostima, da ne kazem manjkavostima svih drustvenih sfera, nesto sto recimo radi vajer, ali naravno ne na tom nivou, buduci da je ipak po sredi miniserija, plus uopste nije krimi prica po sredi.

genijalan je segment sa doktorima, nazalost se vec duze vreme sa slicnim stvarima rvem pa mi je to bas fino leglo.

i ostale stvari su potpuno zivotne, stvari se resavaju burazerski, gleda se samo da se vata krivina i stosta gurne pod tepih, recimo, u x navrata (isuvise da bi bilo slucajno) vidimo da je baja levoruk, a to se niti u jednom momentu ne poteze kao dokaz ili kontradokaz, a dobro znamo da je i brkati poaro na tu fintu resavao slucajeve. kapiram da se u rl takve stvari jos kako desavaju, tojest da takvi previdi postoje.

na kraju sta biva - nista, lik je oslobodjen jer porota nije mogla da se dogovori, nemamo ni najmanju ideju da li je kriv ili nevin, a pored njega imamo jos celu menanzeriju bez apsolutno bilo kakvog alibija.

odlicno je izrezirano.

 

 

 

Meni se svidelo kako se manipuliše sa tim da od dečka koji izgleda potpuno nevino, u jednom trenutku pretvori u ipak nekoga ko je mogao da bude ubica u nekom pomračenju svesti...

 

I to ostaje do kraja...

 

I onaj segment kad Torturo zaleči rane, a niko ga ne primećuje i nema nikome da se pohvali je beš dobar... Tačno to, svako gleda samao sebe, bole ga patka za drugog... Mislim, to se provlači kroz celu seriju, ali je tu baš najizraženije i najtužnije...

 

 

 

@darling

 

pogledaj, nije toni otkrio previše, i ja sam znao kraj, pa mi je bilo više nego OK...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...