Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Pogledao i ja The Night Of, poslednji od sve dece, i prilično mi je OK. Kao što je neko ranije napisao, deluje da su malo prevelike teme zagrizli da bi ih odradili u samo osam epizoda, ali all things considered dosta dobar posao. Turturro nosi celu seriju, fenomenalan je. Ne znam da li ima performansa koji mi se ne sviđaju, možda jedino Omaru™ ne leži da izigrava Avona™. 

 

Rasplet je malo zbrda-zdola, reklo bi se da nisu mogli da se odluče kakav ton žele pa su pomešali sve i svašta. Npr. potpuno je suvišna pri kraju ona scena kad tužiteljka ide kod penzionisanog pandura, pokazuje mu sliku pravog ubice sa mrskog nam Wall St., i kao "Let's go get him!" A onda se on valjda vraća iz penzije da bi ovog skembao u nekom epilogu? Štrči užasno, za mene je dovoljno svetla na kraju tunela bilo u tome što su prikazali nesrećnu mačku kod Turturra u stanu, nije trebalo trpati i ovo.

 

Chandra subplot resolution isto deluje nakalemljeno bezveze, posebno jer se pokazao apsolutno nebitnim za ishod slučaja.

 

Ali to su sve sitnice.

 

+1

Nije lose iako su zbrzili na kraju i upali u onaj klavirski instrumental totalno nepotrebno i preslatko.

 

Link to comment

Gledam ja tj, odgledao sam sve sto je izaslo osim sedme epizode trece sezone.

 

Zanimljivo, na momente naivno...moze da se gleda da prodje vreme. Nije losa.

Gledala, u pravu si

Seksa ima mnogo ali su uspeli da bude totalno nezanimljiv, kad naidju Duh i ona njegova Portorikanka (meni najomrazeniji lik u seriji) ladno premotam, ko ce se smara, Tomija vec ispostujem  -_-

I da, na samom pocetku mi je Tasha bila grozna, mahom vizuelno, ali uloga joj nije losa, nije licimer kao latino Boginja Pravde

Link to comment

Ja tek sada otkrila Happy Valley. Odgledala 4 epizode za dva dana i danas planiram još dve, pa da zaokružim prvu sezonu. Odličnost jedna baš. Ne znam kako mi je ovo promaklo.

Link to comment

jel pablo ide epizodu po epizodu ili ima vec cela sezona da se skine?

cela sezona, netflix to po tradiciji

 

a prevodi (ex YU) do pre neki dan bili jedan po jedan, sad su kompletirani

Link to comment

Ja tek sada otkrila Happy Valley. Odgledala 4 epizode za dva dana i danas planiram još dve, pa da zaokružim prvu sezonu. Odličnost jedna baš. Ne znam kako mi je ovo promaklo.

Odlična, ali malo baca u bedak. Ja krenuo drugu sezonu i baš me uhvatilo da se bedačim...
Link to comment

Cela druga sezona je izasla.

 

Molio bih da izbegavate spoilere, ima nas koji nismo jos odgledali drugu sezonu.

 

Hvala

 

 

cela sezona, netflix to po tradiciji

 

a prevodi (ex YU) do pre neki dan bili jedan po jedan, sad su kompletirani

hvala

Link to comment

Ja tek sada otkrila Happy Valley. Odgledala 4 epizode za dva dana i danas planiram još dve, pa da zaokružim prvu sezonu. Odličnost jedna baš. Ne znam kako mi je ovo promaklo.

+1 I ja tek nedavno pogledao prvu sezonu. Bude dobra i dalje?

Link to comment

Ja tek sada otkrila Happy Valley. Odgledala 4 epizode za dva dana i danas planiram još dve, pa da zaokružim prvu sezonu. Odličnost jedna baš. Ne znam kako mi je ovo promaklo.

  

Odlična, ali malo baca u bedak. Ja krenuo drugu sezonu i baš me uhvatilo da se bedačim...

  

+1 I ja tek nedavno pogledao prvu sezonu. Bude dobra i dalje?

meni je hv pokazna vežba kako treba da izgleda krimi serija. kupila me u prva dva minuta s01e01 kad navataju onog đankija na ljuljaškama i kad mu detektivka saspe svoje. postavili sve likove u jednoj dijaloškoj sceni. maestralno. samo potvrđuje tezu da se film/serija može oceniti i videti kakva je na osnovu par scena.

britanci, ko će drugi

Link to comment

meni je hv pokazna vežba kako treba da izgleda krimi serija. kupila me u prva dva minuta s01e01 kad navataju onog đankija na ljuljaškama i kad mu detektivka saspe svoje. postavili sve likove u jednoj dijaloškoj sceni. maestralno. samo potvrđuje tezu da se film/serija može oceniti i videti kakva je na osnovu par scena.

britanci, ko će drugi

Jedna od onih serija gde sam u fazonu "hoću još jednu sezonu" a opet "nemojte da me razočarate i da otaljavate"...
Link to comment

    

meni je hv pokazna vežba kako treba da izgleda krimi serija. kupila me u prva dva minuta s01e01 kad navataju onog đankija na ljuljaškama i kad mu detektivka saspe svoje. postavili sve likove u jednoj dijaloškoj sceni. maestralno. samo potvrđuje tezu da se film/serija može oceniti i videti kakva je na osnovu par scena.

britanci, ko će drugi

:D isto i mene. tako sam i počela da gledam, jer sam tu scenu videla kao najavu na HRT-u.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...