Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Ma, da, jedva malo bolja od Bron/Broena i to samo zato što je britanska produkcija na uobičajeno višem nivou...

meni neuporedivo sa broen, sem sto se mogu povuci izvesne paralele, psihoticne detektivke i tamo i tamo, skenjani zivoti i medjuljudski odnosi blabla, prosto ne mogu da verujem da je isti covek radio obe serije, ako sam dobro razumela. ja sam zadrti ljubitelj skandinavaca pa sam moze biti i subjektivna, ali marcella mi je neubedljiva skroz.

Link to comment

Sve serije idu na letovanje, jel ima neka da kreće sad? Al da valja ili da je nastavak dobre...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ovo je jedan od jačih favorita ovog leta:

 

 

 

A, samo da dodam da će davno najavljena američka verzija najstarije Moffatove sudske drame, po svoj prilici, krenuti u julu. Sve deluje i više nego obećavajuće i čini mi se da bi vrlo lako moglo da bude osetno bolje od stare engleske serije, koja ju je inspirisala.
 
The Night Of
 
Dakle, John Torturro u glavnoj ulozi. Steven Zaillian je režirao svih osam epizoda. Takođe, za sve epizode scenario su radili on i Richard Price. Deluje izuzetno, iako je HBO :D
Link to comment

Odgledao konacno Happy Valley. Prva sezona maestralna. Druga gledljiva, uz osetni pad i gomilu nepotrebnih likova i neke vec (mnogo puta) vidjene razrade. Prva sezona 8.5/10. Druga 7.5/10. Pominjan je i treci nastavak. Ukoliko se stvarno desi, moraju da promene pricu i negativca.

Link to comment

meni je druga sezona samo nešto manje maestralna od prve. oduševljen sam lakoćom kojom dramaturški voze priču iz scene u scenu. ako je tv serija moderna verzija romana, onda je happy valley agata kristi krimi serija.

prosto, jednostavno, bez viška detalja. još jedna pokazna vežba bbc-a kako krimi serija treba da izgleda

Link to comment

Gledao sam samo prvu sezonu i bila mi je samo malo iznad uobičajenog hipsterskog smeća. Prilično loše, možda se nateram da gledam drugu, ali sumnjam. Snimana je da se ubije vreme, a slabo to radi. Doduše, to važi i za mnoge druge...

Link to comment

koja serija ajante je za tebe maestralna?

pitam da bi uhvatio kriterijum, znam da si hvalio gotham od onih koje si (skoro) gledao

 

:)

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...