Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Najavljena treca sezona Boscha :Hail: Inace Koneli je napisao preko 20 romana sa Boschom u glavnoj ulozi.

 

Vreme je za posebnu temu!

 

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

hinrika je zakon ;)

 

Vaistinu jeste. Meni je Hjortur najproblematičniji, totalno nedefinisan, nelogično oscilira i deluje kao klasična navlakuša na početku. Nisu me ubedili da je lik koji fotografije ugroženu decu u mećavi isti onaj iz druge polovine serije.

Link to comment

Odgledao prvih 6 Trapped. Vrlo dobro. Pocetak mi je odlican, posle se malo rasplinjava. Odgledacu do kraja sigurno.

 

Sinoc se gadno zajebao pa odgledao ITV-ovog Maigreta sa Rowanom Atkinsonom u glavnoj ulozi. (prva epizoda, jedina izasla do sada). Vec vidjeno, dosadno, Atkinson neubedljiv, bas dobra produkcija, ali to je sve. Ako se ne varam, prilicno su se drzali predloska. Bilo bi daleko bolje da su pokusali malo da ga osavremene.

Link to comment

za ljubitelje skandinavskih krimi misterija, nekoliko preporuka:

 

1. Morden i Graven. Ista glumacka ekipa, mogu se gledati odvojeno, mada je Graven snimljen pre Morden. Zadovoljna sam. 8 epizoda po seriji, jedan slucaj jedna serija/sezona.

2. 100 Code....pa malo nespretno odradjena neka svojevrsna koprodukcija sa Amerima, ako sam dobro shvatila. Glavni lik je onaj novinar iz Milenium trilogije, uveli su nekog Amerikanca detektiva koji se zesce mangupira i to je lose izvedeno, ali vrsi posao kad nema nista drugo.

3. Arne Dahl....malo ranije snimljena, ali sasvim dobra. Svaka epizoda ima dva nastavka po sat i po, znaci jedan slucaj je jedna epizoda. Trenutno sam na trecoj.

Link to comment

ja odgledala 6 epizoda bedraga. upravo ide na bibisiju, za vikend ce pustiti dve zadnje epizode, u piratskom zalivu s bibisijevim titlom, do 6. sam se zainteresovala, nije lose.   

 

 

jeste gledali johana falka? to je serija tv filmova, gledala sam pre par godina i dosta mi se dopalo. iskopajte serijal od pocetka, glupo da se gleda od ovog linka koji sam stavila :D prvi put sam tu spazila joela kinnamana.  

 

 

varg veum! norveski detektiv, isto serija tv filmova. dobar je. isto gledati redom.

Edited by darling
Link to comment

davno sam gledala johana i varga, ok su, mada mi se vise dopao varg veum. i zanimljivo mi bilo kako to rade norvezani...

 

arne dahl 2 sezona....primetno veci budzet, danas zavrsavam poslednju epizodu. fasovala sam neki zesci grip pa posto lezim, odgledah sve zivo. taman ce mi bedrag dobro doci jer mi ponestaje glediva.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledao sam Luthera... Dobro je, ali se vidi da BBC-ev koncept od tri i po epizode po sezoni utiče na slabiju karakterizaciju, priča ne stiže da se zavrti, fale malo više detalja da nas uvuku u priču. Elba je fenomenalan, ostalo je dobro, ni manje ni više..

Link to comment

Odgledao sam Luthera... Dobro je, ali se vidi da BBC-ev koncept od tri i po epizode po sezoni utiče na slabiju karakterizaciju, priča ne stiže da se zavrti, fale malo više detalja da nas uvuku u priču. Elba je fenomenalan, ostalo je dobro, ni manje ni više..

 

mda, koncept od 4 epizode sigurno loše utiče na kakaterizaciju...luter je govno od serije, nema to veze sa brojem epizoda već sa glupom pričom, glupim dijalozima i lošom glumom svih osim elbe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...