Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Pratim ja i  ne mogu dočekati finale. Potpuno fenomenalna. Svaki glumac u najsitnjoj epizodi  je  ne dobar,  nego dobar toliko da ne veruješ da glumi .   Nego sam jedva našla gde da kupim poslednju epizodu, svi kiosci zatvoreni pa ako imaš neki koji sigurno radi molim  adresu -_-

Link to comment

mda, koncept od 4 epizode sigurno loše utiče na kakaterizaciju...

 

Naravno da utiče. Odnosi su površinski jer jednostavno nema vremena za razradu bilo kog lika osim njegovog. Trpe i slučajevi koji su prilično straight forward, ubica ubija a on ga juri. Msm slučajevi su u suštini glupi bez obzira na broj epizoda. Meni je taman toliko bilo ok da ne kukam što sam odgledao. 

Link to comment

svedska bla ogon/blue eyes odlicna, nije cisto krimi, ali ima ubistava i policije :)))) u svakom slucaju preporuka za ljubitelje skandinavije. politika, uspon desnicara i neonacista, intrige itd. preporuka. jedino sto je lose sto ide jedna nedeljno, jedan lik kaci sa engleskim titlom, a nema nigde drugde. za sad izaslo 5.

 

marcella...britanska serija, nije losa, mada....nekako mi sve nagurano u ove tri epizode sto su izasle, uglavnom serijski ubica, psihicki nestabilna policajka marcella koja ima neke nastupe besa i agresije pa se posle ne seca sta je bilo, sve u svemu dobar (3)

 

bedrag odgledala, skroz ok.

 

ozbiljno mi ponestaje materijala, mislim da od skandinavskih nema sto nisam pogledala, jedino su me smorili oni specijalci na obuci, pa sam batalila posle 4. zaboravila sam i kako se zove. svedska je uglavnom.

 

ako ima nekih predloga, davajte

Link to comment

Pratim ja i  ne mogu dočekati finale. Potpuno fenomenalna. Svaki glumac u najsitnjoj epizodi  je  ne dobar,  nego dobar toliko da ne veruješ da glumi .   Nego sam jedva našla gde da kupim poslednju epizodu, svi kiosci zatvoreni pa ako imaš neki koji sigurno radi molim  adresu -_-

 ja kupujem na torrentday-u, pm ako ti treba pozivnica

Link to comment
  • 3 weeks later...

Marcella

 

Ima izvesnih preterivanja, manjih lutanja, i načelnih robovanja konceptualnim psihologizovanjima koja mahom smetaju žanru, iako su tu samo promašenom ambicijom da produbljuju i lošom načelnom percepcijom publike koja sama sebe osuđuje na pomoidnu bljutavost. Ali, sve u svemu, u pitanju je prilično zanimljiva kriminalistička serija o istrazi serijskih ubistava, koja su počinjena u periodu od čak deset godina.

 

Manje, više, tvorac serije Bron/Broen jeste nastavio sve probleme koji su postojali i u toj seriji, ali je isto tako uradio sasvim uspelu seriju u britanskoj produkciji sa puno obrta i koja drži pažnju. Ima i mnogo manje palamuđenja, koja smetaju krimiću, ali se prodaju po uzaludnoj nužnosti isfoliranih maski smešnih posebnosti, jeftinih opravdanosti i naprosto malo ubedljive, malo duhovite šale.

Edited by Ajant23
Link to comment
  • 2 weeks later...

blue eyes

 

fala bogu jedna dosadna skandi koju sam se jedva naterala da je gledam do kraja: sve ima, i kriminal, i politiku, i korupciju, policiju, samozatajnu glavnu junakinju, vise paralelnih prica...  ali sve je to vec vidjeno i dosadno dozlaboga (kako li se ovo pise?!). al sto je adam lundgren, iako zao, strava frajer. 

Edited by darling
Link to comment

line of duty, treca sezona suta u dupe, jel moguce da niko ne prati. sledece nedelje finale.

Aaaaa, kakva majstorija! Vrhunska gluma, pizdim, pauziram, ustajem sa stolice, da mi je DI Cottan u sobi, skočio bi ga izudaram :lolol:

 

Apsolutna preporuka!

Link to comment

blue eyes

 

fala bogu jedna dosadna skandi koju sam se jedva naterala da je gledam do kraja: sve ima, i kriminal, i politiku, i korupciju, policiju, samozatajnu glavnu junakinju, vise paralelnih prica...  ali sve je to vec vidjeno i dosadno dozlaboga (kako li se ovo pise?!). al sto je adam lundgren, iako zao, strava frajer. 

eeee...a meni je odlicna.i jedva cekam drugu sezonu. iako sam ljubitelj vise policijskih krimi misterija, taj deo s politicarima mi je bio dosadan, ali opet s druge strane da vidim kako to funkcionise kod sveda...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...