Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

On 22. 7. 2023. at 14:29, Braća Strugacki said:

kurs zavisi od tipa računa koji imate

 

Hit Plus račun imam otkad znam za sebe ;)

@Shan Jan Kad si poslednji put kupio eure po kursu 117,5? 

Redovno kupujem eure u novoj inteza mob aplikaciji i uvek je do sada kurs bio 118, s tim što je od pre neki dan 117,9. Sećam se tog povlašćenog  euro hit kursa, ali to čini mi se godinama unazad nije više aktuelno, odnosno, otkad je zaživela mobilna aplikacija.

Edited by Willow
Link to comment
31 minutes ago, Willow said:

 

Hit Plus račun imam otkad znam za sebe ;)

@Shan Jan Kad si poslednji put kupio eure po kursu 117,5? 

Redovno kupujem eure u novoj inteza mob aplikaciji i uvek je do sada kurs bio 118, s tim što je od pre neki dan 117,9. Sećam se tog povlašćenog  euro hit kursa, ali to čini mi se godinama unazad nije više aktuelno, odnosno, otkad je zaživela mobilna aplikacija.

Joj ne znam, iskreno tek sam sada proverio posle dugo vremena, kupovao po automatizmu.

 

14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

u otp, preko aplikacije 117,8 kao povlašćeni kurs

 

valjda je ok, mrzelo me da se smaram po menjačnicama

117.2 je srednji danas. To znaci da sigurno imas menjacnicu koja ce da ti da da kupis za 117.5, mozda i 117.4 za vece svote. Nije neka razlika ako ne menjas hiljade evra. 

 

Moj problem je sto sam pod uticajem dobrog kursa lako prebacivao novac sa dinarskog na devizni i obrnuto. Kad tu uracunas da to radis par puta za mesec dana, vec se oseti razlika.

Link to comment

ćerka ima neki najobičniji račun, njoj je kurs 118.6x

supruga ima ovaj hit neki i njoj je 117,9

ja imam onaj magnifica ili tako nešto, ali šta mi vredi tu da vam pišem kurs, to vidite sa svojim savetnikom za magnifica račun

Link to comment

Ovo mozda razbije sve nedoumice:

 

 

Edit: Znaci za najgori racun imas neki boze me sacuvaj kurs koji ni u ludilu ne treba da koristis. Za sve ostale imas kurs gore nego u najgoroj menjacnici. Znam da ce neki reci tako je oduvek bilo (nisam ni ja klinac, secam se tih dana) ali ovde pricamo o prebacivanju sa jednog racuna na drugi, oba tvoja licna u istoj banci koje ti radis u okviru mobilne aplikacije. To je bukvalno potrosnja jedne transakcije u bazi za banku, ne moze banku ili bilo koju drugu instituciju da ta operacija kosta manje. Znaci jebeni lopovi, igraju na to da ce te mrzeti da se cimas da ides do menjacnice.

Edited by Shan Jan
  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

u otp, preko aplikacije 117,8 kao povlašćeni kurs

 

valjda je ok, mrzelo me da se smaram po menjačnicama

Ja podignem dinare u OTP, i prosetam do menjacnice preko puta, uglavnom je 0.5+ nizi.

Link to comment

Jedan od razloga zašto sam gasio raiffeisen svojevremeno su ovakve stvari, MTS mi je bio top i kada ga je PŠ "kupil" razmišljao sam o Intesi, ali neka fala.

PŠ je 116,868 i 117,688 sad, mislim da imam običan, najobičniji, račun

Link to comment
36 minutes ago, Shan Jan said:

Osim ocigledne alavosti koja se krije iza ovoga mene nervira i sto niko nije upozorio na ovo. Samo su u jednom trenutku drasticno pogorsali kurs.

Meni je idiotski sto ovlasceni menjac iste banke uvek ima bolji. 

Link to comment

Prošle nedelje u ponedeljak sam menjao u Erste, imam onaj račun sa zlatnom karticom...

 

Srednji je bio, mislim 117.4 ili 117.5 prodao sam im za  za 117.2... Jbg, mislim da ne može više fer od toga (doduše, bila je malo veće količina i išao sam u filijalu, nije bilo online)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...