Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

On 3. 8. 2023. at 6:41, Malvo said:

S tim u vezi, nekako se ne sećam da je ranije ovoliko banaka imalo veoma ozbiljne tehničke probleme. Intesa, Erste, Rajfajzen, Mobi, Eurobank... Kredit koji sam pominjao ću možda tek danas da završim zbog tehničkih problema. Aplikacija ne radi, sistem pao, aplikacija pala, sistem ne radi i tako tri dana završavamo odobren kredit, a na drugom šalteru naelektrisani ljudi samo pitaju zašto im kartica ne prolazi a imaju para na računu (nije mi se desilo lično, doduše).

Banke daju slabije uslove za ITjevce tako da je tu cesto upitan kvalitet tog kadra. Mozda u tom grmu lezi zec 

  • +1 2
Link to comment
53 minutes ago, Shan Jan said:

Banke daju slabije uslove za ITjevce tako da je tu cesto upitan kvalitet tog kadra. Mozda u tom grmu lezi zec 

I a kad angažuju externo, bude na još gorem nivou, jer im šibnu neke juniore....

 

Doduše, ima dosta stvari i do non-it kadra... Recmo, testiranje u jednoj banci, prilikom migracije nije rađeno na nivou partije, nego smao zbirno, greška je bila minimalna i svi su bili kao sretni... A onda, jbg, neko je malo pogledao nivo partije i shvatio da je džumbus ispod, na šta je gosođa iz  biznisa rekla, pa ne mislite valjda da ćemo da testiramo partiju po partiju... Suštiniski, ona jeszte u pravu, ali ona je trebala da objani IT-ju, kako da im napravi testne protokole, da bi se sve proverilo... Nije zadatak IT-aj da osmišljava protokole...

 

Mislim, ja sam učestvovao u jednoj migraciji i znam da je biznis davao smernice, od a do š, za posle gde god sam nešto načuo, bio neki show...

 

 

Edited by radisa
  • Hvala 2
Link to comment

Meni su danas Intesini bankomati na kojima sam koristio Intesinu karticu rekli da se javim matičnoj banci jer oni ne mogu da uspostave komunikaciju sa njom... 

  • Haha 3
Link to comment

Pokusavam da prebacim sa mobibanke 40 evra na ino  racun. Ima ono broj racuna

sta tu da stavim
IBAN nece

NIB nece

 

stalno daje broj racuna nije isoravan

 

Screenshot from 2023-08-11 07-30-59.png

Link to comment
18 minutes ago, Miki_belavista said:

Pokusavam da prebacim sa mobibanke 40 evra na ino  racun. Ima ono broj racuna

sta tu da stavim
IBAN nece

NIB nece

 

stalno daje broj racuna nije isoravan

 

Screenshot from 2023-08-11 07-30-59.png

U kojoj zemlji je ino racun?

 

mada, IBAN bi trebalo da radi…

Edited by jms_uk
Link to comment
58 minutes ago, Miki_belavista said:

Pokusavam da prebacim sa mobibanke 40 evra na ino  racun. Ima ono broj racuna

sta tu da stavim
IBAN nece

NIB nece

 

stalno daje broj racuna nije isoravan

 

Screenshot from 2023-08-11 07-30-59.png

 

Ako misliš da plaćaš preko Ebankinga/Mbankinga to ne bi trebalo da je moguće. Svako inoplaćanje podleže proveri u banci (kontrola deviznog režima). Moraš da ideš u ekspozituru banke.

Link to comment

Da, s tim sto Mobi banka nema ekspozituru, ne moras ici fizicki, ali ih cimaj na support pa ce ti objasniti sta i kako da uneses, posle oni to jos jednom isproveravaju. Radi ok, samo je gimnastika.

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Da, s tim sto Mobi banka nema ekspozituru, ne moras ici fizicki, ali ih cimaj na support pa ce ti objasniti sta i kako da uneses, posle oni to jos jednom isproveravaju. Radi ok, samo je gimnastika.

nemam vremna a i nisam sad u Srbiji.

Link to comment
44 minutes ago, Luther said:

 

Ako misliš da plaćaš preko Ebankinga/Mbankinga to ne bi trebalo da je moguće. Svako inoplaćanje podleže proveri u banci (kontrola deviznog režima). Moraš da ideš u ekspozituru banke.

 

Iz Banca Intesa Mobi aplikacije moguće je obaviti ino plaćanje sa domaćeg deviznog računa na račun nekog lica u inostranstvu. 

 

edit: Bez odlaska u banku, naravno. 

Edited by Willow
  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, Willow said:

 

Iz Banca Intesa Mobi aplikacije moguće je obaviti ino plaćanje sa domaćeg deviznog računa na račun nekog lica u inostranstvu. 

 

edit: Bez odlaska u banku, naravno. 

zatvorio sam Intesu prosle nedelje.

Link to comment
2 hours ago, Miki_belavista said:

Pokusavam da prebacim sa mobibanke 40 evra na ino  racun. Ima ono broj racuna

sta tu da stavim
IBAN nece

NIB nece

 

stalno daje broj racuna nije isoravan

 

Screenshot from 2023-08-11 07-30-59.png

Moras odabrati devizno placanje osobi, pa idi na karticu Inostranstvo i odaberi valutu EUR. Provereno radi.

Screen izgleda potpuno drugacije od ovog tvog i trazi ti da uneses zemlju primaoca i swift kod:

IMG_5765.thumb.png.cf1f3c2160a223b463b59599a30c7ece.png

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, LaLinea said:

Moras odabrati devizno placanje osobi, pa idi na karticu Inostranstvo i odaberi valutu EUR. Provereno radi.

Screen izgleda potpuno drugacije od ovog tvog i trazi ti da uneses zemlju primaoca i swift kod:

IMG_5765.thumb.png.cf1f3c2160a223b463b59599a30c7ece.png

 

ok,hvala mozda sledeci put.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...