Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

5 hours ago, Willow said:

 

Iz Banca Intesa Mobi aplikacije moguće je obaviti ino plaćanje sa domaćeg deviznog računa na račun nekog lica u inostranstvu. 

 

edit: Bez odlaska u banku, naravno. 

Samo ako je u evrima, u drugim valutama opet moras u banku.

Link to comment
5 hours ago, Willow said:

 

Iz Banca Intesa Mobi aplikacije moguće je obaviti ino plaćanje sa domaćeg deviznog računa na račun nekog lica u inostranstvu. 

 

edit: Bez odlaska u banku, naravno. 

Upravo sam to uradio za rezervaciju na Bookingu koja pocinje u utorak. Pitam se koliko brzo će proći

Link to comment
6 hours ago, Willow said:

 

Iz Banca Intesa Mobi aplikacije moguće je obaviti ino plaćanje sa domaćeg deviznog računa na račun nekog lica u inostranstvu. 

 

edit: Bez odlaska u banku, naravno. 

 

samo cu zbog ovoga preci u intesu. 

 

kada je krenuo ratu u ukrajini slusao vam gomilu vlogova rusi koji su se doselili ovde, tema je uglavnom bila koje su slucnosti i razlike. bukvalno svi su pomenuli kako ovde stalno moras da ides u banku dok u rusiji godinama uospte nemaju potrebu da idu fizicki vec sve rade preko aplikacija. ovde je sve komplikovano, muka mi je od nasih banaka. 

Link to comment
37 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

samo cu zbog ovoga preci u intesu. 

 

kada je krenuo ratu u ukrajini slusao vam gomilu vlogova rusi koji su se doselili ovde, tema je uglavnom bila koje su slucnosti i razlike. bukvalno svi su pomenuli kako ovde stalno moras da ides u banku dok u rusiji godinama uospte nemaju potrebu da idu fizicki vec sve rade preko aplikacija. ovde je sve komplikovano, muka mi je od nasih banaka. 

 

Nema to nikakve veze sa našim bankama, već jedino i isključivo sa ultrarigidnom politikom NBS u vezi deviznog poslovanja (pre svega), njenim hiperregulisanjem i hiperkontrolisanjem propisa i generalnom ohološću i arogancijom. Poslovne banke bi vrlo rade primenile sva ta rešenja koja imaju u centralama i filijalama napolju, ali bi im NBS polomila kičmu zbog toga.

  • +1 6
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
49 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

samo cu zbog ovoga preci u intesu. 

 

 

Koja jos banka kod nas sem Inteze ima tu varijantu, jel zna neko?

Link to comment

Mobi banka ima devizno placanje pravnim i fizickim licima iz mobilne app. Svu dokumentaciju (ugovor ili fakturu) koju zahteva NBS za takva placanja, skeniras i dodas kao attachment uz transakciju. Svaku takvu transakciju i prilozenu dokumentaciju proverava neko iz banke i, ukoliko im je potrebno jos nesto, salju email sa informacijom sta jos treba da posaljes mejlom.

  • +1 2
Link to comment
On 11. 8. 2023. at 17:22, ultra plasticni said:

 

Koja jos banka kod nas sem Inteze ima tu varijantu, jel zna neko?

Rajfajzen, ne moraju čak ni da budu evri (može npr. USD u američku banku - to btw. isto može i sa Intezom, oba proverena u praksi).

  • Hvala 1
Link to comment
On 11. 8. 2023. at 16:31, Кристофер Лумумбо said:

 

samo cu zbog ovoga preci u intesu. 

 

kada je krenuo ratu u ukrajini slusao vam gomilu vlogova rusi koji su se doselili ovde, tema je uglavnom bila koje su slucnosti i razlike. bukvalno svi su pomenuli kako ovde stalno moras da ides u banku dok u rusiji godinama uospte nemaju potrebu da idu fizicki vec sve rade preko aplikacija. ovde je sve komplikovano, muka mi je od nasih banaka. 

 

On 11. 8. 2023. at 17:13, Ayatollah said:

 

Nema to nikakve veze sa našim bankama, već jedino i isključivo sa ultrarigidnom politikom NBS u vezi deviznog poslovanja (pre svega), njenim hiperregulisanjem i hiperkontrolisanjem propisa i generalnom ohološću i arogancijom. Poslovne banke bi vrlo rade primenile sva ta rešenja koja imaju u centralama i filijalama napolju, ali bi im NBS polomila kičmu zbog toga.

 

Pre neki dan sam imao jedan od onih šokantnih "ah srpske banke" razgovora za osobom iz sektora finansija velikog klijenta. Naime, banka im blokira račun svaki put kada se registruje bilo kakva promena u APR-u. :huh:

 

Valjda su banke automatizovale te provere pa nekakav softver dnevno promerava odluke registratora na sajtu apr-a, te svaki put kada se banci unapred ne dostavi obaveštenje da je podnet zahtev za bilo kakvu promenu, promenu mejla, registraciju pola i sl. račun se blokira na 3-4 sata dok im klijent ne dostavi konkretne podatke koji se tiču promene. Eto razloga da još 15 ljudi bude bez razloga u cc-u.

Link to comment
On 11. 8. 2023. at 9:59, LaLinea said:

Moras odabrati devizno placanje osobi, pa idi na karticu Inostranstvo i odaberi valutu EUR. Provereno radi.

Screen izgleda potpuno drugacije od ovog tvog i trazi ti da uneses zemlju primaoca i swift kod:

IMG_5765.thumb.png.cf1f3c2160a223b463b59599a30c7ece.png

 

Ok,sad sam napravio transfer 200 evra,stize mi mejl

 

Vaše plaćanje primaocu ******* ****** u iznosu od 200.00 EUR je na čekanju. .

 

jel ce biti odobreno danas il sutra?

Link to comment

Mislim da vikendom nece ici, jer banka ne radi, a neko to mora da proveri/odobri.

 

U nas vikendom rade samo hitni dinarski transferi izmedju fizickih lica, za sve ostalo mora da se ceka ponedeljak.

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, goofs said:

Mislim da vikendom nece ici, jer banka ne radi, a neko to mora da proveri/odobri.

 

U nas vikendom rade samo hitni dinarski transferi izmedju fizickih lica, za sve ostalo mora da se ceka ponedeljak.

Platio more 900 evra u petak oko 3, proslo u ponedeljak oko 11. Zvao kol centar u petak i rekli mi da nema šanse do ponedeljka da prodje. Inteza je u pitanju. Jbt, već u sredu sam u Beogradu. :-(

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Mislim da vikendom nece ici, jer banka ne radi, a neko to mora da proveri/odobri.

 

U nas vikendom rade samo hitni dinarski transferi izmedju fizickih lica, za sve ostalo mora da se ceka ponedeljak.

ok,bar da znam.

Link to comment

pa zar nije od uvek platni promet kulirao vikendom? ne koristim, samo pitam.

 

evo, ovo za dinare nisam ni znao. sta je to, elektronski sa tel na tel ili komp? ili nesto trece, nama tehnicki zaostalima nepoznato?

Edited by foto
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...