Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Ima više platnih sistema koje podržava NBS za dinare.

RTGS radi samo radnim danomi i to je bio glavni sistem dok nije napravljen IPS pre par godina. IPS je sistem za instant naloge, radi 24/7, ali je maksimum za nalog 300.000 RSD.

Link to comment
4 hours ago, Miki_belavista said:

Ok,sad sam napravio transfer 200 evra,stize mi mejl

 

Vaše plaćanje primaocu ******* ****** u iznosu od 200.00 EUR je na čekanju. .

 

jel ce biti odobreno danas il sutra?


Pretpostavljam da devizne sluzbe, koje treba da provere dokumentaciju i odobre placanje, ne rade vikendom, tako da ce se transakcija realizovati verovatno sutra ili u utorak, u zavisnosti od toga koliko banaka sudeluje u transakciji. Nisam bankar, ovo je moje razmisljanje

Link to comment
2 hours ago, foto said:

pa zar nije od uvek platni promet kulirao vikendom? ne koristim, samo pitam.

 

Ja mislim da je to uobicajeno i u EU/EOS za sva placanja.

Pogotovo za devizne uplate/isplate na racune izvan zone. Ako se uplati u petak posle podneva, realizacija je u ponedeljak.

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
22 hours ago, LaLinea said:


Pretpostavljam da devizne sluzbe, koje treba da provere dokumentaciju i odobre placanje, ne rade vikendom, tako da ce se transakcija realizovati verovatno sutra ili u utorak, u zavisnosti od toga koliko banaka sudeluje u transakciji. Nisam bankar, ovo je moje razmisljanje

debili mi odbili! sta stavljam tamo na racun? Jel IBAN ili NIB?

Link to comment

Danas sam se, svecano i neopozivo resila OTP banke ... Sec,sec,sec sve kartice, ugasila sve racune :thumbup:  Vidimo se opet al u ludilu il nikad! :grozan:

Zivela sloboda!!!!

 

Ono, sad cu se mlatiti sa Itesom al ta mi je bar ispred kuce

Link to comment
21 hours ago, LaLinea said:

 

Iban se unosi,  obavezan je i swift code banke

sad mi je odbijeno sa racuna ali ovom krajnjem primaocu jos nista nije stiglo,Valjda ce danas.

Link to comment

@Miki_belavista

Da, tek kad transakcija prodje kroz medjubankarski kliring, druga banka ce uplatiti novac svom klijentu.
Ne znam momenat kad se to desava, ali ti mozes smatrati da si placanje izvrsio, primaocu mozes poslati izvestaj o svojoj transakciji kao potvrdu da si uplatio novac

Link to comment
5 hours ago, LaLinea said:

@Miki_belavista

Da, tek kad transakcija prodje kroz medjubankarski kliring, druga banka ce uplatiti novac svom klijentu.
Ne znam momenat kad se to desava, ali ti mozes smatrati da si placanje izvrsio, primaocu mozes poslati izvestaj o svojoj transakciji kao potvrdu da si uplatio novac

Uradio sam to,nadam se da ce sutra proci. Bankarski smradovi!

Link to comment

Nije to do banaka, u pitanju su zakoni o deviznom poslovanju i zakoni o sprecavanju pranja novca svake od zemalja banaka ucesnica u transakciji, kao i procedura prebacivanja novca sa  jedne na drugu banku (kliring).

 

Optuzivati banke u ovom slucaju je isto kao kad bi optuzio mehanicara koji ti sporo popravlja krupan kvar na autu, zbog toga sto je proizvodjac auta ugradio nekvalitetan zupcasti kais koji je proizvela neka druga kompanija

 

  • +1 1
Link to comment
On 21.8.2023. at 20:39, Sara said:

Danas sam se, svecano i neopozivo resila OTP banke ... Sec,sec,sec sve kartice, ugasila sve racune :thumbup:  Vidimo se opet al u ludilu il nikad! :grozan:

Zivela sloboda!!!!

 

Ono, sad cu se mlatiti sa Itesom al ta mi je bar ispred kuce

a zbog radi čega?!

:blink:

 

 

imam tamo račun još dok su bili socgen, šljaka ko leptir, mislim, nisam bio tamo od kad sam poalednji put preuzeo karticu. aplikacija im je super, qr code radi

 

meni dosta

Link to comment

OTP nisam ni imala sa cim da poredim , isto sam otvorila racun kad je bila soc.gen., tad je imala ekspoziture na svakom koraku, sad mi treba dan jahanja do prvog bankomata, kad odem cekam do besvesti, tel ih nikad ne mozes dobiti, bez kartice sam jednom prilikom bila skoro 2meseca jer su je izgubili, pa pokusali da mi naplate penale kao da sam je sama izgubila. Bilo je tu jos ispada, ne mogu ni da se setim svih. Uslovi sto se kamata i sl tice ne verujem da su bolji od ostalih. Po ekspoziturama sve manje ljudi, ladno sam 1dosla za neku idiotsku stvar (cekove npr.) a oni pokusali da me vrate jer je "guzva i radi 1sama' druga je tad bila prisutna ali valjda ne radi nista.... Kako mrzim promene, bila sam spremna da ih trpim iz ciste lenjosti i navike al sam bas popizdela i tako...

Ne zavaravam se da je Intesa mnogo bolja ali je bar imam ispred zgrade, i njihova aplikacija mi vise lezi, kao i kol centar, tu je tek fora kod otp-a operater me ispituje kao istrazni svaki put za koju god glupost da sam ih pozvala. Ma, nemam nista lepo da kazem za OTP , osim da je moja l.bankarka bila lepotica.

Ono sto je bitno u ovom slucaju nisu banke, nego da sam ja napravila iskorak, promena je potrebna.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...