Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Dobila sam od sberbanke danas poruku da ih preuzima AIK, mada sam to znala i od ranije, te se nisam uzbuđivala.

A i nije mi neka lova kod njih baš za uzbuđivanje :D.

Jutros sam i prošla pored njihove filijale, nije bilo nikoga ispred.

Link to comment
On 1.3.2022. at 3:43, dùda said:

Dobila sam od sberbanke danas poruku da ih preuzima AIK, mada sam to znala i od ranije, te se nisam uzbuđivala.

A i nije mi neka lova kod njih baš za uzbuđivanje :D.

Jutros sam i prošla pored njihove filijale, nije bilo nikoga ispred.

Kako je ta AIK koja je bila bankrotirala jednom pre nekoliko godina sada kupila Sber banku?

Link to comment

Znači, kupoprodaja je urađena ranije, u drugoj polovini prošle godine, a sada je NBS to odobrila?

Znači, Kostić pogurao da mu ne propadne transakcija (zbog panike klijenata) koja je ugovorena u ne-krizno vreme?

Da li dobro razumem?

Edited by pacey defender
Link to comment
14 minutes ago, pacey defender said:

Znači, kupoprodaja je urađena ranije, u drugoj polovini prošle godine, a sada je NBS to odobrila?

Znači, Kostić pogurao da mu ne propadne transakcija (zbog panike klijenata) koja je ugovorena u ne-krizno vreme?

Da li dobro razumem?

 

Da. U nekim drugim clancima tada je najavljivano da bi se "prelaz" mogao dogoditi u aprilu ove godine.

 

13 minutes ago, Filozof manijak said:

Zar ne posedije Kostić, ono, milione hektara obradivog zemljišta u Ukrajini?

 

Ako je verovati domacim medijima, trazi izlaz iz Ukrajine tj. kupce za svoje udele.

  • Hvala 1
Link to comment

Ne znam da li je u Ukrajina u pitanju.
Ali se sećam da je za neku od bivših republika SSSR pričao kao:
"Tamo se lakše posluje veće su parcele ne moram sa 20 vlasnika da pregovaram..."

Drugim rečima manje njih da potplati







... Shiit has hit the fan

Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

Ako je verovati domacim medijima, trazi izlaz iz Ukrajine tj. kupce za svoje udele.

Mediji su poprilično neobavešteni, Kostić je odavno izašao iz Ukrajine, a vrlo ubrzano je pokušavao i da izađe iz Srbije, prošle godine, za sve poslove osim banka... Prodao je dosta firmi...

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Kostić je jako bolestan.

Poslove mu je nastavio sin, ali da, odavno se on povukao iz koječega.

Nisam znala da je AIK skoro propala ?

Da izvlačim lovu onda ?

Link to comment
5 minutes ago, dùda said:

Kostić je jako bolestan.

Poslove mu je nastavio sin, ali da, odavno se on povukao iz koječega.

Nisam znala da je AIK skoro propala ?

Da izvlačim lovu onda ?

Pa je vidim da su likvidni... E sad, to ne mora da znači ništa...

 

Matori se povukao, ali i Don Vito se povukao, pa su ga pitali za svašta... :)

 

I da bolestan je, jako... Razboleo se kad ga je jedan čovek ovde preveslao za par stotina miliona evra... Posle se samo biolest dodatno razvila...

Link to comment
7 minutes ago, goofs said:

SBER nije likvidan?! Ili AIK?

 

@radisa napisao si "je", nejasno je da li je to bilo "ja" ili "ne" :lol: 

Ja koliko znam sve banke su OK...

 

"Ja"... Jbg, imam neki problem, generalno, kad kucam, često mi ode ruka na e, umesto na a, neki poremećaj u mozgu, oduvek je tako... AKo ne pročitam, i kliknem OK, svašta ispadne...

 

Još sam promenio tatstauru pre 2-3 nedelje, koja je šira za 3 milimetra, mozak nikako da skonta gde su tasteri, pa često mašim...

Link to comment
21 minutes ago, radisa said:

I da bolestan je, jako... Razboleo se kad ga je jedan čovek ovde preveslao za par stotina miliona evra... Posle se samo biolest dodatno razvila...

hm 

to od čega je on bolestan, nema veze sa stresom, ne kod njega lično, nego generalno, ta bolest

 

Link to comment
Just now, dùda said:

hm 

to od čega je on bolestan, nema veze sa stresom, ne kod njega lično, nego generalno, ta bolest

 

Ima je dva šloga posle tog događaja, posle šta je dalje bilo, nije direktno vezano za to, ali ni ti šlogovi nisu puno pomogli...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...