Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koji?


... Shiit has hit the fan
 

 

Sad mi pada na pamet milion i jedan fazon..i djubre sam i picka mi materina..i zato necu :)

 

Onaj..jedan..jebem ga..ima brata koji gubi dokumenta :)

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Koji?







... Shiit has hit the fan
 

Jel gledaš Kesića? Koga on zove "Jedan čovek"?

 

Jbt, pa to je javna tajna, PKB je Kole pikirao odavno, čak je i ulagao neke pare da to ne propadne skroz, imao je dogovor i onda odjednom, PKB ide nekim Arapima...

 

Posle toga je imaop šlog i ubrzao povlačenjei iz Srbije, i prebacivanje upravljanja na juniora...

Link to comment
3 hours ago, dùda said:

Kostić je jako bolestan.

Poslove mu je nastavio sin, ali da, odavno se on povukao iz koječega.

Nisam znala da je AIK skoro propala ?

Da izvlačim lovu onda ?

 

Ne bi AIK dobio dozvolu NBS za kupovinu Sberbanke da je u finansijskim problemima.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, goofs said:

 

Da. U nekim drugim clancima tada je najavljivano da bi se "prelaz" mogao dogoditi u aprilu ove godine.

 

Sekvenca (vrlo uprošćeno) ide ovako:

 

Potpiše se SPA - pribavlja se dozvola KZK - pribavlja se dozvola NBS - transakcija se zatvara prenosom akcija u CRHoV

 

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

 

I da bolestan je, jako... Razboleo se kad ga je jedan čovek ovde preveslao za par stotina miliona evra... Posle se samo biolest dodatno razvila...

Koliko je težak Kole uopšte, da li se to meri u milijardama?

A tek taj jedan onda, desetine milijardi? :unsure:

Postoji li uopšte neki balkanski milijarder, mislim zvanično?

Više razmišljam naglas nego što pitam, to preveslao ga za par stotina miliona zvuči baš hevi…

Edited by mraki
Link to comment

Mala crtica, Kole je svojvremeno uzeo toliki kredit od evropske banke za obnovu i razvoj, da mu drzava nije dala da ubaci tolike pare od jednom u zemlju, jer su se bojali destabilizacije monetarnog sektora... to su mi pricali ljudi koji su tad radili za koleta... Ako su mene lagali, lazem i ja vas, ali cisto sumnjam da nije istina...

 

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Inače, Sber sad menja ime u Naša AIK Banka a ne AIK. Takodje, planovi da se sprovede akvizicija Sber banaka u zemljama ex YU očigledno nisu mogli proći u kratkom roku s obzirom da takva procedura mnogo duže traje i potrebno je odobrenje Evropske centralne banke, tako da su se zadovoljili samo sa srpskim Sberom i to je odradjeno tj. dovršeno expresno. U ostalim zemljama državne banke izvršile takodje expresna preuzimanja. Evropska centralna banka zatvorila inače Sberbank Europe AG sa sedištem u Beču. 

 

https://rs.n1info.com/biznis/sberbanka-srbija-promenila-ime-u-nasa-aik-banka-preuzete-i-banke-u-regionu/

Edited by ducca
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Koliko je težak Kole uopšte, da li se to meri u milijardama?

A tek taj jedan onda, desetine milijardi? :unsure:

Postoji li uopšte neki balkanski milijarder, mislim zvanično?

Više razmišljam naglas nego što pitam, to preveslao ga za par stotina miliona zvuči baš hevi…

ima u nedeljniku lista 100 najbogatijih, pre par meseci izasla. ima nekoliko milijardera, mene iznenadio podatak da ima jedan iz cacka, vlasnik mocart kladionica, tezak1.4 milijarde ako se dobro secam

  • Hvala 1
Link to comment
9 minutes ago, munze said:

ima u nedeljniku lista 100 najbogatijih, pre par meseci izasla. ima nekoliko milijardera, mene iznenadio podatak da ima jedan iz cacka, vlasnik mocart kladionica, tezak1.4 milijarde ako se dobro secam

Nisam novije liste pratio, znam da ih nije bio pre par godina…

 

edit: po Forbsu samo u Rumuniji i Madjarskoj.

https://www.forbes.com/real-time-billionaires

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...