Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

23 minutes ago, Ayatollah said:

U subotu je na Intesa online, Intesa NET prodajni kurs za EUR bio manji nego u menjačnicama (118.2 vs 119).  Dodatno, USD je potpuno podivljao, prodavao se za 108 na nekim mestima, ako je bilo uopšte, a CHF je skoro isti kao EUR.

 

Baš sam proverio, Intesa mi sada nudi 118.20 za prodaju evra, a u najvećoj menjačnici u Zrenjaninu sam pre tri dana kupio po 120 RSD.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, goofs said:

Mozda nisu drzali dinarski kes po kucama, nego podigli iz banke i isli u menjacnicu da promene? Mislim, na 20k eura moze da bude 100-200e razlike.

 

Da li misliš da je vredno da se šetaš okolo po gradu sa 20k evra u džepu, da bi uštedeo 150 evra na kursnoj razlici? Da ne govorim da bi i od banke za tu količinu dinara mogao da dobiješ nešto povoljniji kurs od istaknutog (sve ovo pod pretpostavkom da nemaju elektronsko bankarstvo, gde mogu da zamene te dinare po boljem kursu za 20 sekundi). 

 

Mislim, moguće je i to što kažeš, ali deluje nelogično. Doduše, ljudi u panici rade i gore gluposti.

Link to comment
28 minutes ago, Ayatollah said:

U subotu je na Intesa online, Intesa NET prodajni kurs za EUR bio manji nego u menjačnicama (118.2 vs 119).  Dodatno, USD je potpuno podivljao, prodavao se za 108 na nekim mestima, ako je bilo uopšte, a CHF je skoro isti kao EUR.

 

Btw, fascinantno je kolike količine dinarskog keša naši ljudi drže po kućama. Ja sam u subotu kupio 400 evra, za 5 minuta u menjačnicu su ušla 3 lika koja su htela da kupe od 5 do 20 hiljada evra, a ovi iz menjačnice su ih otkačili na keca da nemaju toliko keša. Posle mi rekla radnica iz menjačnice da ceo dan ulaze takvi likovi koji hoće da kupe hiljade evra, i da ih vraćaju da dođu u ponedeljak. 

Odlukom o uslovima i načinu obavljanja menjačkih poslova (Tačka 12. strana 9.) utvrđeno je da fizička lica kupovinu iznosa većih od 5.000 evra najavljuju dan unapred.

Link to comment
12 minutes ago, napadaj said:

 

Baš sam proverio, Intesa mi sada nudi 118.20 za prodaju evra, a u najvećoj menjačnici u Zrenjaninu sam pre tri dana kupio po 120 RSD.

Zanima me kako su ti naplatili 120 din za evro? Da li si sačuvao potvrdu i da li je menjač naplatio proviziju?

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

Zanima me kako su ti naplatili 120 din za evro? Da li si sačuvao potvrdu i da li je menjač naplatio proviziju?

 

Nisam sačuvao potvrdu, a nisam ni obratio pažnju šta piše na njoj.

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Ayatollah said:

 

Da li misliš da je vredno da se šetaš okolo po gradu sa 20k evra u džepu, da bi uštedeo 150 evra na kursnoj razlici? Da ne govorim da bi i od banke za tu količinu dinara mogao da dobiješ nešto povoljniji kurs od istaknutog (sve ovo pod pretpostavkom da nemaju elektronsko bankarstvo, gde mogu da zamene te dinare po boljem kursu za 20 sekundi). 

 

Mislim, moguće je i to što kažeš, ali deluje nelogično. Doduše, ljudi u panici rade i gore gluposti.

 

Pa ja ne mislim da je vredno, ali nikad ne treba potcenjivati ljudsku glupost. 

100-200e razlike bi bilo po tom povoljnom kursu banke koji cesto bude do 0.5din ispod srednjeg, vise od toga banka tesko da ide. A racunam da ti menjacnica moze dati srednji.

Ako bi menjao po tom kursu iz aplikacije ostao bi kratak za brat bratu 500e, za to se definitivno vredi setati.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...
1 hour ago, mraki said:

Kombank elektronsko/mobilno bankarstvo ne radi 5 dana zbog spajanja sa nlb. :isuse:

Da, ne radi ni trader aplikacija pa ne mogu na berzi da trgujem, što možda njima izgleda opušteno pošto je praznik, pa kao valjda svi roštljaju, ali to sebi ne bi smela da dopusti jedna ozbiljna banka.,

  • +1 1
Link to comment

4 dana nisam mogao da proverim stanje na računu pa sam pojurio neki bankomat i to im je srećom (ili nekim čudom) funkcionisalo. Sad na ebanku vidim da su skinuli 15 RSD za proveru stanja na računu :lol: Sjajan početak. 

  • Haha 1
Link to comment

Dok sam bila korisnik NLB -a dobijala sam fin sms u kome je pisalo koje je raspoloživo stanje. Sada posle integracija sa Komercijalnom, šugavi sms sadrži kolika je uplata i koje uplatilac i u koliko sati ( boli me ćoše za tu informaciju). Da bi se saznalo stanje treba da se pošalje sms na 5622 sa tekstom TR, da bi oni onda poslali stanje. Jedva čekam da vidim koliko to naplaćuju.

Link to comment
  • 1 month later...

Loša vest za one koji imaju kredite u evrima:

 

Quote

Loša vest za one sa stambenim kreditima u evrima - poskupljuje rata

Euribor, kamatna stopa po kojoj grupa evropskih banaka jedna drugoj pozajmljuje novac, prvi put od novembra 2015. godine je "u plusu" i njegova šestomesečna vrednost sada je 0,009 odsto.

 

Quote

To znači da će početi da se uvećavaju rate za kredite koji su vezani za evro.
Na porast euribora ukazalo je i Udruženje bankarskih klijenata Efektiva, koje navodi da je početkom godine vrednost šestomesečnog euribora iznosila minus 0,55 odsto, pre dva meseca minus 0,36, a sada je 0,009 odsto, prenosi N1.
Poslednji put pozitivna vrednost šestomesečnog euribora je bila 9. novembra 2015. godine, kada je iznosila 0,001 odsto.

 

Link na vest.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...