Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

7 hours ago, jms_uk said:

A imam i jedno pitanje vezano za Postansku Stedionicu (ako neko tamo radi, ili zna nekog):

 

da li je moguce dobiti IBAN broj za dinarski racun tamo? Potrebno mi je radi slanja dinara (iz inostranstva) na dinarski racun.

 

U Intezi su mi dali bez problema i to radi sasvim ok.

Ovde imas mail, odgovaraju na njega

http://www.posted.co.rs/platni_ino.html

  • +1 1
Link to comment

Pretpostavljam da je bilo već diskusije oko toga u kojoj banci otvoriti račun.

 

Definitivno hoću da odem iz Inteze, zato što me deru na sve strane. Kapiram da i druge banke isto rade, ali ovi su baš bezobrazni i uopšte ne želim više sa njima da sarađujem.

 

Ostaju mi Raiffeisen i Erste kao opcije. Erste jer već imam tamo račun zbog nekog kredita, mada taj račun ne koristim, a druga zbog Apple Pay-a i zbog toga što ne naplaćuju naloge izdate preko mobilne aplikacije.

 

Bilo koji savet je dobrodošao, jer sam do sada samo u Intezi bio, i pojma nemam kakve su druge banke.

Link to comment
3 minutes ago, Behemoth said:

Pretpostavljam da je bilo već diskusije oko toga u kojoj banci otvoriti račun.

 

Definitivno hoću da odem iz Inteze, zato što me deru na sve strane. Kapiram da i druge banke isto rade, ali ovi su baš bezobrazni i uopšte ne želim više sa njima da sarađujem.

 

Ostaju mi Raiffeisen i Erste kao opcije. Erste jer već imam tamo račun zbog nekog kredita, mada taj račun ne koristim, a druga zbog Apple Pay-a i zbog toga što ne naplaćuju naloge izdate preko mobilne aplikacije.

 

Bilo koji savet je dobrodošao, jer sam do sada samo u Intezi bio, i pojma nemam kakve su druge banke.

Ja sam u Raiff. Odrzavanje racuna 290din mesecno, placanje racuna preko EBanking dzaba, bez provizije. App radi odlicno. Debitna Visa sljaka u inostranstvu bez problema svuda, dobija se i Visa Virtuon za placanje preko neta sto je strasno bitno zbog sigurnosti. Vezes je za poseban devizni racun  i drzis stanje uvek 0, pa kad nesto treba da platis preko neta preneses onoliko para kolio je potrebno. Kreditnu karticu nemam jer mi ne treba pa ne znam da li se njeno odrzavanje placa dodatno.

Obavezno zatvori sve racune u svim drugim bankama da ti ne bi lepili mesecno odrzavanje.

 

Pozdrav burazere:)

  • +1 1
Link to comment

U kojoj banci je najbolji kurs za internu kupovinu evra ?

 

Ja sam u Komercijalnoj i ranije su imali dobar kurs, ali sada deru, teraju te prakticno da podizes kesh, ides u menjacnicu, kupis E, i uplatis sebi na devizni racun.

Pored toga naplacuju proviziju za placanje preko ebankinga, mnogo su se probahatili, valjda od kada ih kupise Slovenci.

 

Edited by brusli
Link to comment
17 hours ago, čekmeže said:

Svaki srpski IBAN je RS35 pa onda broj računa od 18 karaktera, u PŠ to je RS35200...

swift je SBPORSBG

problem sa tom konstrukcijom je sto je broj racuna kraci (ok, mogu da se dodaju nule), ali mi onda fali poslednja cifra, koja je kontrolni broj?

Link to comment

Srpski računi su u formi 3-13-2 cifre gde su prve 3 cifre oznaka banke, 13 cifara je partija, a poslednje dve su kontrolni broj. Napred dodaš RS35, a ako fali nula do 13 cifara u partiji, one se dodaju na početku partije, iza oznake banke (u ovom slučaju 200) i eto nama IBANa.

provera IBANa 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Srpski računi su u formi 3-13-2 cifre gde su prve 3 cifre oznaka banke, 13 cifara je partija, a poslednje dve su kontrolni broj. Napred dodaš RS35, a ako fali nula do 13 cifara u partiji, one se dodaju na početku partije, iza oznake banke (u ovom slučaju 200) i eto nama IBANa.
provera IBANa 

Hvala, probacu danas da sklopim i posaljem nesto sitno para…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
12 hours ago, desboj said:

U otp preko aplikacije mi za kupovinu evra traži 118 dinara.

U Komercijalnoj je 117,95, znaci OTP je jos gori.

Ranije je KB imala kupovni kurs neznatno visi od srednjeg zvanicnog, sto znaci da bi danas bio oko 117,6.

Link to comment
On 2.12.2021. at 12:49, Behemoth said:

Ja bio danas u Intezi, imam gomilu nekih starih računa koje bih da pozatvaram, i da mi ostane samo 1 tekući. 

 

Kaže žena na šalteru, jaooo, ne radi nam opcija zatvaranja računa već danima. Dođite neki drugi dan, ali prvo proverite na ulazu da li je proradilo, da ne čekam red bezveze.  :fur:

 

A fora je što su mi ove pare od države uplaćivali na te stare račune koje ne koristim, pa onda lepo naplate i 200 RSD mesečnog održavanja. Lopovi kakvih nema, nadam se da će propasti uskoro.

Zatvaranje računa im i dalje ne radi, koleginica danas uzalud pokušala.

Link to comment
2 hours ago, brusli said:

U Komercijalnoj je 117,95, znaci OTP je jos gori.

Ranije je KB imala kupovni kurs neznatno visi od srednjeg zvanicnog, sto znaci da bi danas bio oko 117,6.

Meni su ovi iz OTP-a rekli da je tih 118 default, a za onaj online kurs treba da zvocam licnom bankaru da mi ukljuce. Nisam probao jos....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...