Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

48 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kako da ti kažem taj "kurac u toj banci" je smislio i aminovao takvo ponašanje. Tako da...







... Shiit has hit the fan
 

Ma jasno je to meni...

 

Mogu čak i da nacrtam šemu domnošenja odluka, kao da ne znam kako to funkcioniše...

 

Što me još više nervira, jer ti ljudi koji donose odluke, veze nemaju sa stanjem na terenu... A i ne zanima ih previše...

 

Oni su postigli KPI, uzeće pare za to i mirna bačka...

Link to comment
30 minutes ago, Milosh76 said:

Kad dodjes u Srbiju(mozes i u ambasadi, samo kosta vise) ovlasti nekog da ti podigne karticu i resen problem. I da preuzme PIN i sve sto ti padne na pamet da moze da se uradi sa tom karticom taksativno navedi.

 

 

Pitao sam da ovlastim nekog, rekli su mi (doduse pre 5-6 godina) da moram licno, zbog potpisa - mora da se potpise kartica ispred sluzbenika i zbog njihovih internih procedura. Nije da me baronisali, znam im procedure i ljude koji su ih pisali

Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

Loša vest za one koji imaju kredite u evrima:

 

 

 

Link na vest.

Pošto ja imam šestomesečni Euribor koji se apdejtuje u martu i u avgustu, da li to znači da mi se isplati da im sad prevremeno uplatim više para pre nego što mi ga dignu u avgustu?

Link to comment

Ako mislis na onu prevremenu otplatu kredita, do milion dinara godisnje, da, vise ti se isplati da im to uplatis sada jer ce ti glavnica duga biti manja u trenutku kada se aktivira jaca kamatna stopa.

 

Ako mislis samo na preplatu, od toga nemas nista, to sto preplatis pojesce nova kamata, isto je da li placas sada ili kasnije.

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, goofs said:

Ako mislis na onu prevremenu otplatu kredita, do milion dinara godisnje, da, vise ti se isplati da im to uplatis sada jer ce ti glavnica duga biti manja u trenutku kada se aktivira jaca kamatna stopa.

 

Ako mislis samo na preplatu, od toga nemas nista, to sto preplatis pojesce nova kamata, isto je da li placas sada ili kasnije.

Da, da ovo do milion sam mislio.

 

Hvala!

Link to comment
4 hours ago, mraki said:

Ja kad sam otišao da sredim nešto za deviznim računom, pokušali da mi uvale ulaganje u neki njihov investicioni fond.

Kažu minimalan rizik uz moguće prinose i do 0,3 %.

Na pitanje zašto bih bilo šta rizikovao zbog eventualnih 0,3% dobijem samo da imaju i fondove sa većim rizikom. :isuse:
Bar još imaju šaltera… Intesa.

 

Лол, принос 0,3% - уложиш 100 хиљада евра да би имао принос 300 евра. И то могући принос. За те паре купиш две гарсоњере, и одмах имаш месечно већи принос него што они нуде за годину. Живо ме занима да ли су успели да навуку било коју наивчину.

  • +1 1
Link to comment
 
Лол, принос 0,3% - уложиш 100 хиљада евра да би имао принос 300 евра. И то могући принос. За те паре купиш две гарсоњере, и одмах имаш месечно већи принос него што они нуде за годину. Живо ме занима да ли су успели да навуку било коју наивчину.
Bolje 5,6 garaza...nemas trosak investicionog odrzavanja, zezanja sa podstanarima, bojlerom...
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, laser lotus said:

Wiener osiguranje - zovem ih da vidim koliki je penal za prevremeni prekid životnog osiguranja, kao razlog navedem da je prinos daleko manji od onog što su obećali. Pokušaju da mi uvale njihov investicioni fond jer su tu prinosi veći (dva puta nula je nula) - kao zajebali smo te jednom, daj da pokušamo opet.

 

Мени је тако једном звао Ђенерали са причом да уплаћујем животно осигурање 12 година по 1000 евра годишње, а они ће ми на крају вратити 10.000 евра. Када сам рекао да је повраћај и номинално мањи од уложеног, без да укључујемо инфлацију и обртање пара у целу причу, рекли су ми да би се то осигурање јако исплатило мојим наследницима ако бих ја погинуо у саобраћајној несрећи (а и то је нека исплата типа 30.000 евра, нису милиони у питању). Јебени богови... 

  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, vookela said:
5 minutes ago, Ayatollah said:
 
Лол, принос 0,3% - уложиш 100 хиљада евра да би имао принос 300 евра. И то могући принос. За те паре купиш две гарсоњере, и одмах имаш месечно већи принос него што они нуде за годину. Живо ме занима да ли су успели да навуку било коју наивчину.

Bolje 5,6 garaza...nemas trosak investicionog odrzavanja, zezanja sa podstanarima, bojlerom...

И то што кажеш...

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

 

Лол, принос 0,3% - уложиш 100 хиљада евра да би имао принос 300 евра. И то могући принос. За те паре купиш две гарсоњере, и одмах имаш месечно већи принос него што они нуде за годину. Живо ме занима да ли су успели да навуку било коју наивчину.

Ludilo od ponude.
Reko a kolika vam je onda kamata na oročenu štednju?

-0,1 % ali druge banke daju više pa mi preko ovog fonda (vaš) novac oročavamo kod njih… zato je rizik vrlo mali, a vi možete dobiti i 3x više nego da ih samo oročite. :ziga:
Bilo je i nešto tuc muc kad sam pitao koliko naplaćuju upravljanje fondom. Kao sad ništa, ali kad prodaješ IJ to zavisi… Kladio bih se da je to vezano za glavnicu, bez obzira na rezultate samog fonda.

Zvučalo je neverovatno loše, plus lik nema mnogo veze pa sam na trenutak ipak glumio zainteresovanost… :D

 

Primera radi, ako nekoga zanima, Eurobank Direktna sad nudi 1% na 12 meseci oročene štednje u EUR.

Edited by mraki
Link to comment



 
Pitao sam da ovlastim nekog, rekli su mi (doduse pre 5-6 godina) da moram licno, zbog potpisa - mora da se potpise kartica ispred sluzbenika i zbog njihovih internih procedura. Nije da me baronisali, znam im procedure i ljude koji su ih pisali


Na tvom mestu bih se raspitao opet.

Moj izvor, takodje ucestvuje u pisanju raznih pravila i propisa u jednoj banci, mi kaze da moze sa ovlascenjem da se to odradi.
Link to comment

Od kako je korona krenula, te procedure u vezi sa licnim dolascima u filijalu su se umnogome ublazile...nekad je dovoljno odgovoriti na mejl ili na sms za potvrdu neke radnje.

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Na tvom mestu bih se raspitao opet.

Moj izvor, takodje ucestvuje u pisanju raznih pravila i propisa u jednoj banci, mi kaze da moze sa ovlascenjem da se to odradi.

 

 

Definitivno moze u Intesi - ja sam pre mesec i kusur dana podneo zahtev za DINA karticu (posto ne mogu da mi daju VISA koja tu stoji preko dve godine bez prvo ove), dao drugarici ovlascenje (360 din, 10 min posla kod javnog beleznika) i ona je podigla obe, kao i njihove PIN-ove.

Link to comment
On 8.6.2022. at 10:26, radisa said:

INače, Rajf ukinuo šltere po exspoziturama... 

У другој сам банци, у којој ме годинама фино убеђују да пређем на банкомат, као модерно је, једноставно је, показаће ми они како то "сокоћало" ради. Ја им хиљаду пута рекао да имам анимозитет према банкоматима, можда је то све код мене ирационално, али да се то неће променити. А од ове године кренули са блеф претњама, као, готово је, ако сад не пређем на банкомат - крај, неће ме исплаћивати на шалтеру, последња шанса да се банкоматишем. :) Наравно, жалим се писменим путем на такво понашање и добијем одговор (моја реч против њихове, тј. недоказиво је да су ме притискали) да су ме поново само фино замолили, а да сам ја "умислио" да су ме притискали. :dry:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...