Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

On 8.12.2021. at 11:36, Behemoth said:

Pretpostavljam da je bilo već diskusije oko toga u kojoj banci otvoriti račun.

 

Definitivno hoću da odem iz Inteze, zato što me deru na sve strane. Kapiram da i druge banke isto rade, ali ovi su baš bezobrazni i uopšte ne želim više sa njima da sarađujem.

 

Ostaju mi Raiffeisen i Erste kao opcije. Erste jer već imam tamo račun zbog nekog kredita, mada taj račun ne koristim, a druga zbog Apple Pay-a i zbog toga što ne naplaćuju naloge izdate preko mobilne aplikacije.

 

Bilo koji savet je dobrodošao, jer sam do sada samo u Intezi bio, i pojma nemam kakve su druge banke.

 

 

Ja sam u Intesi i delti pre toga bio jedno 15 godina.Kostali su me zivaca i zivaca.Doslovno svaki put kad je trebalo da odem i nesto zavrsim ispala jeneka pizdarija.

Od pre par godina u Rajfu, potpuno druga prica i drugi nivo.Takodje ono sto cujem i za ostale banke, Rajf je bez konkurencije.

Link to comment

У вазда других банака је џабе, односно нема никакве провизије за инострана плаћања..
Узгред, ко је задовољан својом банком а фали му само apple pay, РФ има потпуно бесплатан динарски рачун уз који се добије дебитна картица која ради савршено у поменутој апликацији..

Link to comment
Ako možeš konkretno da kažeš u kojoj banci je džabe plaćanje ka inostranstvu?

Говорим о плаћању картицом напољу, или плаћању том истом картицом везаном за paypal..
РФ за то узима 1% провизију, док нпр то није био случај код комерцијалне, ерсте, сбербанке..
Пишем о банкама које сам до сада користио, за друге не знам али је то лако проверљиво јер пише у ценовнику услуга..
Link to comment

Mislio sam da pričaš o plaćanju preko računa, to svuda košta. Pogledao sam Rajfovu tarifu eno ga na dnu mali tarifni stav. Prvi put vidim tako nešto, neprijatno sam iznenađen. Još po prodajnom kursu. Kod plaćanja karticom banka dobija deo onoga što uzima izdavalac kartice i to je to. Ovo je potpuno neopravdan trošak, za razliku od obrade kredita o kojoj se toliko kuka.

Link to comment
Mislio sam da pričaš o plaćanju preko računa, to svuda košta. Pogledao sam Rajfovu tarifu eno ga na dnu mali tarifni stav. Prvi put vidim tako nešto, neprijatno sam iznenađen. Još po prodajnom kursu. Kod plaćanja karticom banka dobija deo onoga što uzima izdavalac kartice i to je to. Ovo je potpuno neopravdan trošak, za razliku od obrade kredita o kojoj se toliko kuka.

Али је закон кад шеташ разгаћен нпр по Грчкој и прислониш телефон да платиш сладолед или кафу.. за то ми тих 1% није било пуно..
Али кад уђем у робну кућу да купим неку гардеробу за малко већу своту, понесем картицу друге банке која ми не узима провизију..
Link to comment
Bolje je zbog kurseva preko plaćati gotovinom. Sad je i dobro kako je pre bilo.

Неке банке рачунају по средњем курсу, понегде зависи и од пакета..
И даље је по мени најбоља опција картица везана за девизни рачун, онда се и неке друге валуте обрачунавају по средњем курсу за еуро..
Рецимо, хотел у Чешкој или Пољској увек је повољније платити картицом него мењати еуре за круне односно злоте.. такође ми је и у Хрватској било повољније платити картицом него курс куне у мењачници..
Link to comment

Puno se pricalo i pisalo o sjajnoj integraciji OTPa i Vojvodjanske i kako je glatko prosla, pa ne cudi nagrada koja je pripala menadzmentu banke

 

Quote

Predsednik Izvršnog odbora OTP banke Srbija Predrag Mihajlović izabran je za menadžera godine na tradicionalnoj dodeli nagrada Srpske asocijacije menadžera, koja je tom prilikom odala priznanje dvojici najuspešnijih menadžera u ovoj godini. Ovo prestižno priznanje rezultat je niza vrhunskih rezultata i poslovnih ostvarenja koje je OTP banka realizovala u 2021. godini, ali i integriteta i ugleda koji je Predrag Mihajlović izgradio tokom svoje karijere. Uspešna integracija sa Vojvođanskom bankom i zauzimanje liderske pozicije u brojnim oblastima domaćeg bankarskog tržišta samo su neka od izuzetnih postignuća koja su doprinela ovoj nagradi.

 

  • Haha 2
Link to comment

Drugar je dobar prijatelj sa tipom koji je neki bitan baja u njihovom ITu - pitam ga šta se to dešava tamo, otkud toliki raspad - ovaj mu reče da je sve prolazi OK, nema pomena nekim problemima :smiley_hail:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...