Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

On 9.12.2021. at 6:45, čekmeže said:

Srpski računi su u formi 3-13-2 cifre gde su prve 3 cifre oznaka banke, 13 cifara je partija, a poslednje dve su kontrolni broj. Napred dodaš RS35, a ako fali nula do 13 cifara u partiji, one se dodaju na početku partije, iza oznake banke (u ovom slučaju 200) i eto nama IBANa.

provera IBANa 

 

On 9.12.2021. at 7:58, jms_uk said:

Hvala, probacu danas da sklopim i posaljem nesto sitno para…

 

 

Hvala jos jednom - ovo je proslo! :ohmy:

 

Stigla je kinta dan kasnije, medjutim majci nije stigao SMS koji joj obicno stize za uplate (penzija, ja iz Intese i sl), pa ja tek videh danas.

 

I interesantno je da joj pokazuje da uplatilac banka Erste Novi Sad, a kad ja ovo isto uradim na moj racun u Intesi, pise moje ime...

 

Quote

10.12.2021.

10.12.2021.

OST.BEZG.UPL

 ERSTE BANK A.D. NOVI SAD

+667,80

 

Link to comment

Došlo je preko Erste jer verovatno tvoja banka od moćnih srpskih banaka poznaje™ Erste, pa su njima prosledili, uz napomenu šalji dalje u PŠ.

Slična situacija je sa nemačkim penzijama, gde nemački PIO fond neće da se aka sa 25 patuljastih banaka po Srbiji, nego šibne sve penzije Komercijalnoj, pa onda oni cepaju dalje.

  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, jms_uk said:

Jasno, hvala.

Nadam se da to nece praviti majci problem (penzioner), u smislu poreza/pravdanja tih uplata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

PŠ je od skora krenula sa nekim servisom za doznake iz inostranstva - https://tizi.posted.co.rs/tizi/.

ne reklamiram, jer nemam pojma da li je dobro ili nije, nego samo informišem :D

Link to comment
12 hours ago, Lezilebovich said:

integraciji OTPa i Vojvodjanske

To je prošlo još i nekako, u poređenju sa sosijeteom. Mada tamo u SG je bio haos i pre kupovine.

Link to comment
11 hours ago, laser lotus said:

Drugar je dobar prijatelj sa tipom koji je neki bitan baja u njihovom ITu - pitam ga šta se to dešava tamo, otkud toliki raspad - ovaj mu reče da je sve prolazi OK, nema pomena nekim problemima :smiley_hail:

Čekaj, tamo zapravo POSTOJI IT? Spajanje je odrađeno po principu ''mi spojili nešto, ako smo nekom nešto sitno i zajebali, buniće se''. Sledeća 3 meseca, redovi i psovanje svega po spisku...

Link to comment
 
PŠ je od skora krenula sa nekim servisom za doznake iz inostranstva - https://tizi.posted.co.rs/tizi/.
ne reklamiram, jer nemam pojma da li je dobro ili nije, nego samo informišem [emoji3]

Hvala, ali mi ne odgovara. Dupla konverzija prvo, a drugo ovo moje (banka-WU-banka) nema nikakvu proviziju (verujem da i razlika u kursu nije veca od ovih 5%).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

Jel ima ko info dokle se stiglo sa kupovinom Credit Agricole od strane Rajfpfajzera?

Završeno...

 

Spanajnje valjda u 2 kvartalu, ako se ne varam...

  • Hvala 1
Link to comment
On 9.12.2021. at 11:01, brusli said:

U Komercijalnoj je 117,95, znaci OTP je jos gori.

Ranije je KB imala kupovni kurs neznatno visi od srednjeg zvanicnog, sto znaci da bi danas bio oko 117,6.

Pa ne baš, dugo je KB imala online kurs 117.45/117.75 da bi možda pre oko pola godine promenili na 117.25/117.95 Takodje sada postoji jasna napomena da  je kupovina do 3000€ po ovom kursu dok preko ovog iznosa važi drugi kurs. Sve u svemu, ova promena još i najmanje “boli” u odnosu na ostale koje su uveli a koje važe od 01.10.

Link to comment

Pisao sam na drugoj temi, sabrao sam da su mi fiksni mjesečni troškovi u Komercijalnoj skočili sa nekih 400 na 1000 din. Uspio sam to da prepolovim gašenjem Mastercard Standard kartice.

 

Gospođa na šalteru je to ekspresno riješila. "Znam, članarina..", samo je rekla, dala mi da potpišem nalog za gašenje i štricnula karticu makazama. Držao sam je godinama u novčaniku jer je bila besplatna i koristio vrlo rijetko. Ostale su mi Visa payWave kojom može da se plaća i online i ova domaća Dina, meni dovoljno.

 

Bili su mi OK prethodnih desetak godina i moglo se pretpostaviti da će stvari da se mijenjaju sa novim vlasnikom, ali srozavanje usluge, poskupljenja i početak naplaćivanja svega (ebanking, čekovi..) su baš upadljivi. Kao da banku baš baš nervira da tu budu neke pare kod njih, ali pod mojim imenom..

 

Još ranije su skratili radno vrijeme ekspozitura, ukinuli rad subotom, bankomati su se razdrndali, ovi koje ja obilazim malo malo pa out of service. Rijetko imam potrebu da idem na šalter, ali mi i tada smeta čekanje od pola sata u redu na ladnoći ili vrućini.

Link to comment

Da, tu MC sam i ja ugasio čim je istekla jer nakon obnove ne bi bila deo paketa već se članarina plaća extra. Besmisleno. Što se ATM tiče tu je situacija sad bolja jer ima i NLB bankomata pa to dođe kao pojačanje. Dok se ne sete da ih gase jer ih ima previše za njihove standarde

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...