Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

27 minutes ago, Frank Pembleton said:

Beše su ekipu iz Hypo nahvatali u pranju Šarićevih para i preko Belvila?

... Shiit has hit the fan
 

 

To je kap u moru sranja koja su radili u celom regionu, a najviše u samoj Austriji. Na kraju im je austrijska vlada postavila administratora koliko su svi bili ogrezli u kriminal i korupciju.

  • +1 1
Link to comment
59 minutes ago, napadaj said:

Imaju veliku zgradu kod autobuske u Novom Sadu i to je otprilike sve što je poznato o Opportunity banci.

 

Moj bivši šef u kombinatu je prešao pre par godina u Oportunity banku, povukao još dvojicu za sobom (za, kako kažu, vrrrlo pristojnu platu).

Pre dva meseca isti taj šef se vratio nazad u kombinat. Ne znam razloge zbog kojih je napustio banku, ali je vrlo indikativno da je otišao.

Link to comment
8 hours ago, Lezilebovich said:

 

Kakva je uopšte ova banka ?

Moja koleginica se šalila kako to mora biti paravan za nešto drugo, nema nikakve logike da takva banka postoji. Davali su mikro kredite, u skladu sa kapitalom.

Link to comment

Ortak radi već 13 godina za Opportunity banku, bave se uglavnom agrarnim kreditima. Sad su promenili vlasničku strukturu, bili američka banka pa prodati nekoj kombinaciji od 3 banke (2 nemačke i 1 holandska valjda) pa zato 3Bank. Navodno ta nova ekipa dosta ulaže u neke zelene izvore obnovljive energije, bla bla truć pa će i u tom smeru ići dalje poslovanje (krediti za vetroparkove, solarne ploče i slično), valjda ostaju i u priči sa agrarom. Neko pomenu Novi Sad, tamo im je centrala za Srbiju. 

Edited by ducca
Link to comment

Ta banka je kako sam čuo, bila fazon, "dolazim po preporuci", kao kad zoveš majstora.
Male su šanse bile "da se bane" tamo i završi posao.
Par ortaka su probali i bila stativa. Posle je jedan od njih "našao vezu"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ta banka je kako sam čuo, bila fazon, "dolazim po preporuci", kao kad zoveš majstora.
Male su šanse bile "da se bane" tamo i završi posao.
Par ortaka su probali i bila stativa. Posle je jedan od njih "našao vezu"...







... Shiit has hit the fan
 

 

 

da se zavrsi kakav posao? 

Link to comment
1 hour ago, ducca said:

Ortak radi već 13 godina za Opportunity banku, bave se uglavnom agrarnim kreditima.

Da, tako sam ih i ja upamtio. Pre desetak godina, dok sam još radio sa domaćim bankarskim sektorom, išao sam kod njih par puta da nešto nameštam. Imali su poslovnicu kod Arene i tu centralu u Novom Sadu na početku bulevara, baš preko puta stanice. Ova teta u banci mi i reče da se prvenstveno bave poljoprivrednim kreditiranjem. Pre mesec-dva mi poslaše poznanici njihov oglas za  šefa IT  sektora (:fantom:), pretpostavio sam da im slede neki veliki zahvati, eto ti ga. Nek im je sa srećom. Zanimljivo da i dalje opstaje po neka mala banka.

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Imaju firme, mislim da su neki krediti, pre dve tri godine bilo...


... Shiit has hit the fan
 

 

 

dosta sumnjivo zvuci. nisu ovo 90e, ili dinkarina agrobanka, pa da ti treba veza u banci da zabodes kredit koji neces vracati.

 

 

 

 

 

Link to comment
 
 
dosta sumnjivo zvuci. nisu ovo 90e, ili dinkarina agrobanka, pa da ti treba veza u banci da zabodes kredit koji neces vracati.
 
 
 
 
 
Nisu oni tražili kredit koji neće vraćati, eno ih rade sve u 16.
Nego su npr. uslovi koje su im kolege ispričale i na osnovu kojih su i otišli tamo bili mnogo povoljniji za ovog koji je našao kombinu posle, nego što su im ponuđeni.

A to da li su ovo 90-e i kakve prakse postoje eno ti gore u postovima...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
20 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nisu oni tražili kredit koji neće vraćati, eno ih rade sve u 16.
Nego su npr. uslovi koje su im kolege ispričale i na osnovu kojih su i otišli tamo bili mnogo povoljniji za ovog koji je našao kombinu posle, nego što su im ponuđeni.

A to da li su ovo 90-e i kakve prakse postoje eno ti gore u postovima...







... Shiit has hit the fan
 

 

 

pa ok, ali i ti uslovi su sigurno povoljni za banku, nema da brigas. 

Link to comment

Izgleda da je baš velika kriza kad se ovim služe.

Otac je preminuo i ostao je TR i štedne knjižice u poštanskoj, besplatne akcije...

 

Prvo što su uradili je da bez pitanja razroče štednju koja dospeva za nekih mesec dana, i umesto godišnje kamate, pripišu kamatu po viđenju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...