Jump to content
IGNORED

Usvajanje dece


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 550
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    52

  • ToniAdams

    42

  • Giga Moravac

    33

  • Notorious

    33

 

Ne znam na šta misliš što se tiče rodne diskriminacije, moje iskustvo je takvo da češće viđam oglase "Izdajem sobu za devojke" nego "Izdajem sobu za muškarce", tako da moje iskustvo govori u prilog rodne diskriminacije muškaraca.

 

 

Nije bitna rodna diskriminacija, bitno je to što ti ne razumeš da lično iskustvo ne može da bude jedini izvor saznanja o opštim pitanjima, kao i to da se na mnoge teme može diskutovati bez ličnog iskustva.

Link to comment

van glavnog toka diskusije, ne razumem zasto bi usvojeno romsko dete bilo podlozno diskriminatorskim predrasudama sredine, hocu reci - kako neko moze tacno da zna ko je koje nacionalnosti na osnovu izgleda.

 

+10000000

Link to comment
 

 

 

Nije organizovao, nego ga omogućio. Nije šija nego vrat.

 

Omogućio ga je jer po zakonu mora da ga omogući. Dobro, i zbog pritisaka iz Evrope.

 

Što ti usvajaš dete kad ti Vučić omogućava da ga usvojiš?

Link to comment

Ne znam da li si primetila, ali upravo si strpala u isti koš biti Rom i biti bolestan. Sigurna sam da je nesvesno, ali je i indikativno.

 

Ne znam da li si ti primetila da ucitavas ljudima sta ti padne na pamet, sto je vrlo indikativno a ne znam da li je nesvesno. 

 

Nista ja nisam utrpala u isti kos, samo diskutujem uz pomoc svega sto je vec spominjano u prethodnim postovima, a ti se hvataj za to kad vec nemas sta da kazes. Po obicaju si se zaletela da u pravednickom gnevu seces zamisljene protivnike pa ces sad i lingvisticki da analiziras i seciras kad vec nema pravih argumenata. 

 

Usvajanje je dug i kompleksan proces i usvojitelji prolaze gomile razgovora, testova i propitivanja. Kapiram da ima svega i svakakvih propusta ali mislim da ipak i ti sluzbenici imaju bar malo soli u glavi kada odlucuju ko moze da usvoji a ko ne i koje dete ce im dati. Svi usvojitelji koje poznajem su prvo prosli sve provere podobnosti pa tek onda usli u proces cekanja.

Izvini, ali ne verujem da je ok boriti se protiv jedne diskriminacije tako sto ces neku drugu da gajis.

Link to comment

Ne znam da li si ti primetila da ucitavas ljudima sta ti padne na pamet, sto je vrlo indikativno a ne znam da li je nesvesno. 

 

Nista ja nisam utrpala u isti kos, samo diskutujem uz pomoc svega sto je vec spominjano u prethodnim postovima, a ti se hvataj za to kad vec nemas sta da kazes. Po obicaju si se zaletela da u pravednickom gnevu seces zamisljene protivnike pa ces sad i lingvisticki da analiziras i seciras kad vec nema pravih argumenata. 

 

Usvajanje je dug i kompleksan proces i usvojitelji prolaze gomile razgovora, testova i propitivanja. Kapiram da ima svega i svakakvih propusta ali mislim da ipak i ti sluzbenici imaju bar malo soli u glavi kada odlucuju ko moze da usvoji a ko ne i koje dete ce im dati. Svi usvojitelji koje poznajem su prvo prosli sve provere podobnosti pa tek onda usli u proces cekanja.

Izvini, ali ne verujem da je ok boriti se protiv jedne diskriminacije tako sto ces neku drugu da gajis.

 

Osobo, nije pravednički gnev ako na svaku tvoju kontradiktornu glupost odgovorim argumentom. Ti si ta koja je zapenila, ne ja. Sasvim je OK da sam ti antipatična, ali neće ti argumenti dobiti na snazi time što ćeš me izvređati.

 

Inače, nema razloga da ja bezrezervno verujem službenicima™ koji odlučuju ko će usvojiti dete i koje dete će usvojiti. I ne znam na kakvu diskriminaciju misliš, možda diskriminaciju ljudi koji neće romsko dete zato što je romsko (rasista)?

Link to comment

decu treba dati ljudima kojj ih iskreno zele, koji zele da ih maze, paze, vole, hrane, lece, skoluju I sve ostalo sto cini roditeljstvo a ne da se isto odredjuje na osnovu ideologije, pola, obrazovanja I/ili bilo cega drugog. nikako mi se ne dopada taj stav da se deca imaju davati samo podobnima po bilo kom kriterijumu mimo zelje za porodicom, ja ta vrata ne bi otkljucavao.

 

a mislim da nema ni potrebe, iskustveno znamo da deca bas I ne dele roditeljske stavove I da ima mnogo uticaja osim porodice. cak sam siguran da mnogi od nas ovde imaju roditelje koji su (po standardima ovih nasih forumskih rasprava) i rasisti I homofobni I mizogeni I sovinisti, dveri itd....  al nisam bas siguran da ih to cini losim roditeljima.

Link to comment

Besmislena diskusija, koja veze nema sa topikom.

 

Pa to je kad se nađu majstori koji će da pričaju o gej braku, pa usvajanju dece za gej parove - sve stvari koje su pitanja za daleku budućnost kod nas. Ponestalo argumenata da se bude za zabranu prajda.

Link to comment

 

 i ti sluzbenici imaju bar malo soli u glavi kada odlucuju ko moze da usvoji a ko ne i koje dete ce im dati. 

 

pitanje soli u glavi je diskutabilno za sve moguce oblasti i delatnosti u srbiji, narocito one kojima upravlja drzava sama. ili mozda mislis da u ovoj konkretno imamo netaknutu oazu lisenu nestrucnosti, neznanja, stranackog parazitiranja, sveopste nepismenosti, povrsnosti i zaostalosti?

 

nijedno dete nije zasluzilo nesrecu da bude rodjeno ili usvojeno u srbiji. 

Edited by Aće
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...