Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Ma ima se prihoda, samo su smanjeni, ali svima se manje više smučilo, plus je komora poprilicno omražena institucija zbog toga sto nije ucestvovala i iznosila primedbe kada su ovi zakoni pisani.

Link to comment

U to vreme je bio fajt izmedju dvije struje u komori pa su postojali dvojni organi koji su osporavali zakonitost jedni drugima. Neki su cak i paralelno funkcionisali, napravili paralelni sajt, uzimali odvojeno pare od clanarina. Medjusobno su se sudili a advokate zatrpavali pismima i raznim glupostima. Potpuni idioti.

 

Edit: naravno, svoj posao ni jedni ni drugi nisu radili.

Link to comment

Da li je sama fakultativnost neustavna ili je jedna od ponudjenih JB formi neustavna?

 

Koliko sam ja ukapirao čitajući stavove i komentare, država je u pogledu propisane forme za ugovore ponudila ili/ili tj. da će punovažne biti obe: i obična forma privatne isprave sa overenim potpisima (kao što je bilo do 01.09.2014.) i forma javne isprave/javnobeležničkog zapisa, sa pravom ugovarača da optiraju tj. da sami izaberu šta im odgovara.

 

To je već skidanje gaća od strane Selakovića, totalno. Međutim, ni to ne odgovara, braća ustavobranitelji napadaju sad ceo koncept notarijata u kome notar može da sastavlja ugovore, jer na taj način notari pružaju pravnu pomoć što po Ustavu može raditi samo advokatura. Suština je da se notar svede na overavača potpisa.

 

Živo me zanima gde je sad Vesna Rakić Vodinelić i šta ona ima da izjavi na ovo, pošto je, je li, koautor neustavnog zakona.

Link to comment

Nego, zaletim se ja u mapu notara (link dole) - i posle njih 6-7 odustanem... Tih prvih 6-7 (a mozda sam imao srece, ne?) su svi diplomirani pravnici... Mislim cak skoro svi sa Univerziteta u BG. Nisam se unosio u njihovu obrazovnu strukturu i kvalifikacije al', tebra, ako su (i) oni svi diplomirani pravnici - ondak bi imao kojesta da dodam u svezi sa celom notarskom zavrzlamom. 

 

http://www.javno.rs/baza/mapa-notara/

Link to comment

Nego, zaletim se ja u mapu notara (link dole) - i posle njih 6-7 odustanem... Tih prvih 6-7 (a mozda sam imao srece, ne?) su svi diplomirani pravnici... Mislim cak skoro svi sa Univerziteta u BG. Nisam se unosio u njihovu obrazovnu strukturu i kvalifikacije al', tebra, ako su (i) oni svi diplomirani pravnici - ondak bi imao kojesta da dodam u svezi sa celom notarskom zavrzlamom. 

 

http://www.javno.rs/baza/mapa-notara/

Ne razumem. Pa naravno da su svi notari diplomirani pravnici. Kako misliš da bilokoja druga struka bude notar?

 

Sad gledam par biografija, meni to sve OK...

Link to comment

Ne razumem. Pa naravno da su svi notari diplomirani pravnici. Kako misliš da bilokoja druga struka bude notar?

 

Sad gledam par biografija, meni to sve OK...

Moram da priznam da sam (nerealno, ne?) ocekivao od SNS i njihovih satrapa da budu malo kreativniji pa da mesto/funkcija notara bude otvorena i za razna goveda bez shkole kojima je jedini kvalitet SNS clanstvo. Ustvari - kad razmislim - sav hajp na temu notara koji sam cuo bio je tako koncipiran kao da je SNS tu ekipu sa ulice (i sa Kalenica) pokupio... 

Link to comment

Hm, bolje da ti neke stvari ne objašnjavam kako funkcionišu. Mogu samo jedno ime da napišem, to je Svetislav Ćurčić, nije notar, nego izvršitelj, ali je sistem isti, pa malo čitaj po netu i traži.

Link to comment

Moram da priznam da sam (nerealno, ne?) ocekivao od SNS i njihovih satrapa da budu malo kreativniji pa da mesto/funkcija notara bude otvorena i za razna goveda bez shkole kojima je jedini kvalitet SNS clanstvo. Ustvari - kad razmislim - sav hajp na temu notara koji sam cuo bio je tako koncipiran kao da je SNS tu ekipu sa ulice (i sa Kalenica) pokupio...

Pa dobro jbg, to bi bilo kao kad bi svim strukama dozvolili da budu lekari ili piloti. Nemojmo preterivati

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Pa dobro jbg, to bi bilo kao kad bi svim strukama dozvolili da budu lekari ili piloti. Nemojmo preterivati

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Upravo tako - samo za nijansu manje strasno.

Link to comment

Мени ово као кад би министарство здравља рекло признаћемо рецепте приватних лекара, али само 20 у Београду и још толико у Србији и онда као објашњење да се рецепти приватника признају свуд у свету.. и одредили те лекаре с тим да не важе ни од других приватника ни од државних, који би морали да солемнизују™ своје, уз стриктно ограничење цене прегледа на 200 евра и таксу на рецепт 100.

Link to comment

Hm, bolje da ti neke stvari ne objašnjavam kako funkcionišu. Mogu samo jedno ime da napišem, to je Svetislav Ćurčić, nije notar, nego izvršitelj, ali je sistem isti, pa malo čitaj po netu i traži.

Nego u istom hotelu u kom je bila skupština sdvokata, par dana kasnije bila i neka skupština izvršitelja.

Jel ima neki insajder?

Link to comment

Ima, ali, nije moje da pričam javno o tome :(

 

 

Ništa bitno, što bi interesovalo širu javnost. Donet pravilnik o ravnomernoj raspodeli predmeta dobijenih od javnih preduzeća, u skladu sa izmenama zakona.

 

Link to comment

Мени ово као кад би министарство здравља рекло признаћемо рецепте приватних лекара, али само 20 у Београду и још толико у Србији и онда као објашњење да се рецепти приватника признају свуд у свету.. и одредили те лекаре с тим да не важе ни од других приватника ни од државних, који би морали да солемнизују™ своје, уз стриктно ограничење цене прегледа на 200 евра и таксу на рецепт 100.

Dočim nemaš ništa protiv da Ministarstvo zdravlja odredi da prehladu/grip mogu lečiti samo imunolozi/virusolozi, nikako pedijatri ili specijalisti opšte medicine?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...