Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

Dočim nemaš ništa protiv da Ministarstvo zdravlja odredi da prehladu/grip mogu lečiti samo imunolozi/virusolozi, nikako pedijatri ili specijalisti opšte medicine?

не, сви лекари

 

ако под вирусолозима подразумеваш адвокате, у криву си, пре септембра избор је био свачији да оде код 7000 адвоката или 104 општинске правне помоћи или да се сам помогне.

Edited by kapetanm
Link to comment

Kako nou. Advokata je devet tisuća petsto i nešto (podatak Poreske uprave, njega smatram najtačnijim jer AKS ni dan danas nema ažuran imenik).

 

Lepo je poređenje, reče recepat solemnizuju™ samo doktori koje poimence država odredi, a grip leče samo virusolozi (opet država tako odredila).

 

Moj zet nema pravo izbora da mene odredi za punomoćnika u parnici (naravno za džabe). Njemu je, dakle, oduzeta poslovna sposobnost, a meni postulaciona. Pa mora ili da ide sam na sud ili da plati advokata.

 

Al to nije monopol, ustvari čak i da jeste, to je dobar monopol, za razliku od onog lošeg monopola.

 

Jebem te Srbijo.

Link to comment

Ima, ali, nije moje da pričam javno o tome :(

 

 

Ništa bitno, što bi interesovalo širu javnost. Donet pravilnik o ravnomernoj raspodeli predmeta dobijenih od javnih preduzeća, u skladu sa izmenama zakona.

 

Je l' tacno da je promenjena mesna nadleznost za komunalne predmete? Funkcionise li to u praksi, ili su nasli nacin da to zaobidju?

Link to comment

Mislim da jeste, po novom, proveriću popodne sa insajderom™. A kako će i to i ravnomerna raspodela, biti u praksi, tek ćemo videti.

 

Inače, sad je na ispit izašlo 150+ ljudi, iako mesta za izvršitelja gotovo da nema više. Nešto se kuva, i rekao bih da nije dobro.

Link to comment

Nešto se kuva, i rekao bih da nije dobro.

 

Natuknuo je Selaković na raspravi u skupštini svojevremeno da smatra kako je limit za imenovanje 1 notara na 25.000 stanovnika previsoko postavljen i da to treba da bude 10.0000 stanovnika. Pretpostavljam da će se to jednako odnositi i na izvršitelje, uzevši u obzir šta se je sve tu dešavalo.

 

Inače, jedva čekam odluku Ustavnog suda o notarima. Ta će odluka podjednako imati implikacije i na izvršitelje, jerbo je ustavni osnov za obe profesije član 137. stav 2. Ustava RS. Drugim rečima, ako su neustavni notari, podjednako su neustavni i izvršitelji. Sa svim posledicama koje to sa sobom nosi.

Link to comment

Jesenas kupih stan bas pred najezdu notara. Ali ne lezi vraze kad sam predao u katastar da mi ga uknjiže (što svi misle da je puka formalnost) poslaše mi oštar ukora da u ugovoru fali jedna reč zbog koje moram da pravim "Aneks kod ovlašćenog lica" za dve nedelje, odnosno da uplaćenoj kinti kažem gud baj čarli ili da se isprsim za ekstra 50 europljana.. Onako naivan odem kod notara (jednog i jedinog) gde me zakažu za januar. Jbg, ne može čovek da postigne. Tek kada sam tražio potvrdu  a srećica ladno okrenu privatni broj đubreta iz katastra i familijarno mu reče da će biti završeno tog i tog januara shvatih koja sam ovca. Od 50  nek mu ide 10-20, koliko marve svaki dan dobleji. ihaaaj

Link to comment

Ovo je već bilo potpuno OK, i izgleda su bili na korak od dogovora, samo da je ministarstvo prihvatilo da se notari ne upuštaju u ocenu materijalne zakonitosti pravnog posla. I ja smatram da, sudeći po onome što sam video i pročitao do sad, to ne bi baš bilo uputno, bar još nekoliko godina ili dok među njih ne dođu mnooogo bolji pravnici od postojećih.

 

Tako da su u tom delu advokati stvarno u pravu.

Link to comment

Imao sam ovih dana jedno dobro iskustvo sa jednim, doduše znam ga. ali stvar može ići brže ako se prethodno dogovoriš i mailom/faxom mu pošalješ šta želiš da pregleda i da zeleno svetlo. Od mog slanja do potpisivanja proteklo je dva i po sata

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...