Jump to content
IGNORED

Notari i muke sa istima


nautilus

Recommended Posts

To je i do sada funkcionisalo na isti način kad su u pitanju ugovori koje je ranije solemnizovao sudija (npr. doživotno izdržavanje), bar ovde kod mene.

 

P.S. A propos toga, prilikom izmena zakona, treba razmišljati u pravcu izmene odredbe po kojoj u slučaju odbijanja notara da overi (sastavi, solemnizuje, šta već) pravni posao o eventualnoj žalbi odlučuje sud, a ne notarska komora, kao što je i bilo do avgustovskih izmena ZVP.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Ipak ne sa ministrom, i kao dogovorili nešto.Da notar samo overava ugovore koje sastave advokati ili građani.Ali dok je žena iz advokatske pričala čovek iz ministarstva dobacivao : Mi nismo bili na istom sastanku izgleda...

Novi sastanak u četvrtak

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Ipak ne sa ministrom, i kao dogovorili nešto.Da notar samo overava ugovore koje sastave advokati ili građani.Ali dok je žena iz advokatske pričala čovek iz ministarstva dobacivao : Mi nismo bili na istom sastanku izgleda...

Novi sastanak u četvrtak

 

Poslato sa WC šolje by BVK

 

 

Jasmina Milutinović precizirala je da je postignut dogovor na kojem advokatura insistira od uvođenja notarijata 1. septembra 2014. godine - "ono što građani ili advokati sastave, javni beležnik samo overava". Prema njenim rečima, prihvaćen je zahtev koji je advokatima daje pravo da sastavljaju ugovore kod svih privatno-pravnih poslova, osim kod pravnih poslova za poslovno nesposobna lica, invalidna lica i sporazuma o zakonskom izdržavanju.

 

"Za ta tri slučaja će ostati da javni beležnik sačinjava javno beležnički zapis, a u svim ostalim slučajevima, ugovore će sastavljati ili građani ili advokati, a javni beležnik će ih solemnizovati", rekla je Jasmina Milutinović. 

 

Dodala je solemnizacija (overa nejavne isprave) neće komplikovati overu, kao i da je postignut dogovor kojim javni beležnik ne može da odbije solemnizaciju. "Kako bismo to sprečili, uvodi se rešenje da građanin može da uputi prigovor osnovnim sudu i žalbu višem sudu što do sada nije bio slučaj", kazala je ona.

 

:thumbsup:

 

Prvo poluvreme je, dakle, gotovo. Sad idemo na drugo.

Link to comment

Inače prilikom davanja izjava medijima advokata i gospodina iz ministarstva došlo je do neprijatnih scena.Gospodin iz ministarstva je, kda ga je novinarka pitala Kako mislite i jeste li spremni da tehnički prevaziđete ova četiri meseca štrajka?, odgovorio:

Vi verovatno niste pravnik i niste nikad privirili u sudnicu, pozdravio vas Edvard Kardelj!

Takođe zanimljivo je bilo da niko od njih nije imao odgovor na pitanje:

Hoće li to biti skuplje ili jeftinije za građane od sadašnjeg rešenja?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Gospodin iz ministarstva

 

Čedomir Backović, advokat beogracki, ako ne grešim.

 

 

je, kda ga je novinarka pitala Kako mislite i jeste li spremni da tehnički prevaziđete ova četiri meseca štrajka?, odgovorio:

Vi verovatno niste pravnik i niste nikad privirili u sudnicu, pozdravio vas Edvard Kardelj!

 

Pod pretnjom da ispadnem glup, nije baš da sam ukapirao poentu ni pitanja niti odgovora.

 

 

Takođe zanimljivo je bilo da niko od njih nije imao odgovor na pitanje:

Hoće li to biti skuplje ili jeftinije za građane od sadašnjeg rešenja?

 

Imala je odgovor predsednica stručnog tima AKS Jasmina Milutinović, ne mogu da nađem tačan izvor informacije ali mislim da su njene reči u pitanju - da je za poslednji sastanak posle Božića ostavljeno pitanje korekcije JB tarife. Sve u svemu, ništa nepovoljnije neće biti nego što je bilo pre 01.09.2014..

Link to comment

Čedomir Backović, advokat beogracki, ako ne grešim.

 

 To sta je on jos to je drugo, tu je bio

kao:

 

 

Помоћник министра - Сектор за европске интеграције и међународне пројекте

Чедомир Бацковић

 

 

Pod pretnjom da ispadnem glup, nije baš da sam ukapirao poentu ni pitanja niti odgovora.

 

 Sto glup...Iza toga stoji dalja prica, "kako ste dozvolili takvo zagusenje sistema?" 

A ne mir mir mir niko nije kriv....Kao sto obicno biva....

 

 

 

Link to comment

  To sta je on jos to je drugo, tu je bio

kao:

 

Just noticing.

 

 

 Sto glup...Iza toga stoji dalja prica, "kako ste dozvolili takvo zagusenje sistema?" 

A ne mir mir mir niko nije kriv....Kao sto obicno biva....

 

To je drugo poluvreme, a ono tek počinje. Ne zaboravi Ustavni sud.

 

Tribune iz tvojih postova isija velika mrznja prema advokatima ne znam cemu to.

 

Da nisi preterao malo? Msm ono, nije valjda il' si s nama il' si protiv nas?

 

Je l' to onaj sto mu je pre 10-ak godina AK odbila zahtev za upis u imenik jer nije dostojan bavljenja advokaturom?

 

Yeah, AKV. Al' je bio dostojan za AKB.

 

 

edit: pojašnjenje dogovorenog iz prve ruke, u principu povratak na stanje pre 01.09.2014. sa malim izmenama, ako sve bude tako kao što piše.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Ma meni svejedno ali ja ti samo kazem da provejava mrznja. I price oko para i svega ostalog.

 

Pa ja ti rekoh da si preterao. Omrznuo sam Advokacku kamoru, zbog načina njenog rada, delovanja i svega ostalog, jer smatram da se radi o organizaciji koja upravo zbog toga ima društveni značaj Udruženja malinara iz Arilja. Al to ne znači da mrzim čitavu profesiju, zaboga, pogotovu iz razloga što bih i sam u perspektivi hteo time da se bavim.

Link to comment

:thumbsup:

 

Prvo poluvreme je, dakle, gotovo. Sad idemo na drugo.

ja sam potpuno sluđeni laik, ali moram da pitam zašto je ovo* meni kao građaninu dobro? 

 

*ovo (ako sam dobro shvatila taj jebeni nejasan rečnik kojim govore) = meni ugovor može da napiše advokat, a notar će da ga overi i to ne sme da odbije?

što znači dalje da ja plaćam advokatu i plaćam notaru, zar ne?

 

edit. prvi notar čiju sam biografiju zabola radi i u ministarstvu finansija kao pomoćnik direktora nekog sektora. je li to dozvoljeno?

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...