Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

Ljudi su ovce (uključujem tu i sebe). Otišao sam da gledam taj film i ako sam bio gotovo siguran, ma znao sam da neće da mi se dopadne. Radi nas marketing, jbg. Nolan je sernjao o Odiseji, bilo mi je to smrdljivo, ali, okreni, obrni - bio je u pravu, preveslao nas je sve muški, dali smo mu kintu i novi kredit za ubuduće. Čast izuzecima, velika čast.

Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

a jebiga, sta ste ocekivali od nolana?

jedina dva njegova ozbiljna filma su prva 2 betmena.

ja sam iskreno dobio vise nego sto sam ocekivao, doduse i forum je prilicno zasluzan za to.

Link to comment

Ma meni nisu ni ta dva Betmena, samo Memento, koji više nego očigledno nema nikakve veze s ovim Nolanom danas. Doduše, iscimao me je drugar, on je i platio (skupo) kartu, mada gledao bih ga ja i ovako, marketing me odradio, nema druge nego da priznam.

Link to comment

okej, realno, jesi se smorio?

uvek, kad nisam siguran sta da mislim o nekom filmu, pokusavam da sebe ubedim da je to neciji prvenac.

i onda to misljenje koje bih imao o filmu totalnog anonimusa smatram relevantnim.

 

nije ovo po meni los film. a otisao sam u bisk sa namerom da skupim materijal za pljuvanje :(

Link to comment

Dobro, ja nisam čovek koji izađe iz bioskopa kad ga film smori, u stanju sam da gledam i nešto što mi je u trenutku dosadno, to mi je neki princip da odgledam sve do kraja. Ovde sam otprilike od trenutka kad je crnac ostario dvaes' godina verovano izgubio sasvim iluziju, nije mi bilo smorno, više sam se smejao do kraja filma. Ali, da sam mogao da pametnije potrošim vreme, mogao sam.

Link to comment

a pa ne slazem se, nisu ovo bacene pare. molim vas! interstellar je odlican bioskop, ja za to uvek imam spremnog njuejdzovca u sebi (pre 15 godina sam se zabavljao sa zanom poliakov :lolol: ), nemam nikakav problem da se za potrebe tog temporarnog uzitka diskonektujem od nerealizovanog FDU-ovca u sebi. 

 

ali nije to bitno, nesto drugo me brine, i kako vreme tece sve mracnije slutnje mi se javljaju.

 

prvo je, sa ovakvim filmom sam skoro siguran da je nolan zavrsio sa psihoterapijom i da se smatra izlecenim. dok je u svojim filmovima burgijao po razlicitim stupnjevima psihoanalize, to je za mene bilo jako dobro, i negde je tu inception bio vrhunac njegove karijere (meni njegov najbolji film, uz drugog betmena, prascajte) i siguran sam da mu je taj film bio vazan element licne terapije. vec je poslednji betmen krenuo da se bavi ideologijom na nacin tacnije u kolicini koja je nolanu do tada bila strana (i u drugom betmenu je bilo suptilnog flerta sa neoconom) i tu je film bio na granici pucanja, a ovde cak ni ti ziceri za uvedjenje psihoanalitickih momenata u saspens (ukrsteni odnosi otac (coop) - cerka odnosno cerka (brand) - otac) povrsno ostaju samo na nivou osecanja. nekako kao da je covek regresirao u neku fazu detinjstva ili nezrelosti kada su ti ta jaka emotivna stanja osnovna motivacija za postupke. ljubav je sila, helou, pa to je poslednji rabio sead lipovača, jbte! sci fi!

 

drugo, ovaj film stvarno ima ozbiljne elemente prevare u sebi. zanatske - rediteljske, scenaristicke, u castingu, kompozitorske (hanse zimmere :thumbdown: ), skoro sve za sta se uvatis tamo ne valja ozbiljno na nivou zanatskog postenja, da sam pocinjem da sumnjam da je nolan varao i ranije ali da je prosao neuhvacen, pa se opustio i onako ga maksimalno izosljario u toj kompletnoj samouverenosti. ja ne volim za razliku od velike vecine njegove rane filmove, bar ne toliko da mi bude u top 50 reditelja, ali sam stvarno voleo njegovog prva dva betmena i inception, sve mi to remek delo, a i poslednji betmen mi je bio jako zabavan u toj zbunjujucoj, razlomljenoj prici koja ekspolodira u tom skoro fasistoidnom propagadnom neokon pamfletu koji je i mene ostavio u stanju mozga "nemoguce da je to hteo da kaze, ja ovo ne kapiram kako treba". e pa bice da je to bilo bas to, isto kao sto je i interstellar bas ono sto se vidi sa ekrana:

 

pune oci i prazan mozak.

Edited by yolo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...