Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

au jbt gazo. žana poliakov, inception ti dernek-delo i izanalizirao si mu filmografiju preko njegovog psihoanalitičkog puta... tim redosledom bitnosti.

 

u svakom slučaju ne idem u bioskop. platio sam suviše ovaj teve, ušteda na bioskopu opravadava investiciju.

Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

a pa ne slazem se, nisu ovo bacene pare. molim vas! interstellar je odlican bioskop,

 

Kao sto rekoh, po meni, vrlo dobar bioskopski dozivljaj. Jedan od boljih koje sam imao u poslednje vreme (iako ne idem cesto). Moguce je i to sto nisam zahtevan u tom smislu i da od takvog filma trazim povrsnu zabavu, a ovaj je samim tim sto je "blokbaster" ima (jbg, isti osecaj imam i za video igre, sta je sve moguce i kako napraviti danas je prosto fenomenalno). A filmove koji treba da me pokrenu na polju (zivotne) filozofije ili emotivno dotaknu, te filmove obicno gledam kuci uz potpuno druge kriterijume.

 

Naravno, ovde dolazimo do toga da mene realno zabole za to da li je neki Nolan napredovao, nazadovao, varao.. u momentu gledanja filma nemam ni u tragovima predrasude na osnovu minulog rada, prosto jer ne pratim i nije mi bitno. Samim tim, i to vec rekoh, drago mi je sto je tako jer film koji je namenjen povrsnoj publici u tom momentu povrsno i konzumiram. Tako da kosu ne cupam jer je nemam. t

 

 

Edit:

 

Uostalom, meni ova scena govori vise o svemiru i nasoj ulozi u istom vise nego sest stelara x 150 naucnih konsultanata. 

 

 

 

Edited by urkozamanje
Link to comment

@urko

 

pa slazemo se oko svega, a pre svega o neprocenjivosti besmislene bioskopske zabave. ja sam valjda to negde i napisao, da ovo nisu bacena 3 sata mog vremena kao sto je to percepirao kobni. mislim, meni je ta dijalektika nolanove karijere zapravo deo te zabave i imam pravo kao povremeni fan boy da se malo proseravam ovde, nadam se da ne cita a ako cita da se ne ljuti, nemam nikakve lose namere i zelim mu sve najbolje u nastavku karijere kao i mir u svetu.

Link to comment

Poštujem. Ali, to je onaj nivo razgovora - tebi je zabavno, meni je dosadno, svakom svoje. Mislim, rekoh nije mi bilo dosadno, više smešno, naročito kad se Mekonahi pobio sa Dejmonom na onoj planeti. Ali to mi je onako....ne volim da se podsmevam filmu, ne osećam se naročito plemenito zbog toga. :)

 

Kako god rispekat.

Link to comment

Citao sam danas jednu jako zabavnu domacu recenziju filma na nekom SF blogu gde je decko imao vrlo cool tezu da je Met Dejmon jedini normalan, ljudski lik u celom filmu sa spektrom osobina sa kojima je mnogo lakse naci identifikaciju nego sa bilo kim drugim u filmu - pokvaren je, zao, laze, ubija. Dok su ostali glupi i artificijelni preko svake mere podnosljivosti. Inace se posrao po filmu jos grdje od svih nas zajedno, ismevao ga je od prvog do poslednjeg minuta. Probacu da nadjem to u nekoj istoriji brauzinga, ili je vec neko ovde kacio taj link na prethodnih 20 strana sto je mnogo verovatnije.

 

Meni ustvari najzalije MekKonahija koga sam bas ozbiljno zavoleo preko True Detective i cak sam se ufiksirao da je on legitimni naslednik Gari Kupera i da se lozim da ce neko da napravi vestern sa njim. I na pocetku filma mi je bas izgledalo da ce da bude pravi space cowboy ovde, ali jadac. Mislim, nije me bas razocarao, volim da ga gledam, ali je steta sto bas nije imao sa cime da razbije. A i ta referenca na Sema Separda iz The Right Stuff me dosta dekoncentrisala.

Edited by yolo
Link to comment

Mekonahi nije još nigde bio loš, odličan glumac. Samo šta on može , kad mu je zadatak da gurka knjige iz pete dimenzije. :)

 

A, da, za Dejmona - prilično tačno opažanje tog lika.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...