Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

Citao sam danas jednu jako zabavnu domacu recenziju filma na nekom SF blogu gde je decko imao vrlo cool tezu da je Met Dejmon jedini normalan, ljudski lik u celom filmu sa spektrom osobina sa kojima je mnogo lakse naci identifikaciju nego sa bilo kim drugim u filmu - pokvaren je, zao, laze, ubija. Dok su ostali glupi i artificijelni preko svake mere podnosljivosti. Inace se posrao po filmu jos grdje od svih nas zajedno, ismevao ga je od prvog do poslednjeg minuta. Probacu da nadjem to u nekoj istoriji brauzinga, ili je vec neko ovde kacio taj link na prethodnih 20 strana sto je mnogo verovatnije.

 

Meni ustvari najzalije MekKonahija koga sam bas ozbiljno zavoleo preko True Detective i cak sam se ufiksirao da je on legitimni naslednik Gari Kupera i da se lozim da ce neko da napravi vestern sa njim. I na pocetku filma mi je bas izgledalo da ce da bude pravi space cowboy ovde, ali jadac. Mislim, nije me bas razocarao, volim da ga gledam, ali je steta sto bas nije imao sa cime da razbije. A i ta referenca na Sema Separda iz The Right Stuff me dosta dekoncentrisala.

 

Odlična kritika od strane Cult of the Ghoul.

 

Čim toliko ljudi ima isti utisak, na tragu smo nečega...

 

To je taj...

Čovek je doktorirao na temi poetike horora, razbira se.

Edited by Utvara
Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

ozbiljno sam razmišljao da promenim mišljenje o filmu, tj da ga revidiram iz lošeg u dobar, posle neplaniranog čitanja "kritičkog osvrta" tog neuspešnog asistenta iz niša - kao i obično, nasro se za sve pare

Link to comment

"What this is really about is inspiring others to learn enough about the laws of nature and about engineering and technology so that they might take advantage of those laws in order to make some real contribution to our society, perhaps ultimately toward interstellar and, for the moment, interplanetary travel."

 

:lol: Kako da ne, zato mu je teks prepun rečenica poput ove:

"I can’t fault anyone for saying 'Hey, that’s not possible' without having first having the benefit of my book!" :isuse:

 

I ove:

"My main frustration (in the creative process) has been that we were unable to make my book available earlier."

 

Kupite moju knjigu, tako ćete najbolje i najbrže doprineti razvoju nauke i dosezanju zvezdaaaaaa...!

Link to comment

meni je ognjanovic necitljiv. ali onu kritiku nije ni pisao on, nego aleksandar janjic. krece od polovine strane a ovo pri vrhu je nekakav uvod i saljenje, to je mozda ognjanovicevo.

Edited by morgana
Link to comment

Kupite moju knjigu, tako ćete najbolje i najbrže doprineti razvoju nauke i dosezanju zvezdaaaaaa...!

 

а јебига користи човек прилику да узме неку кинту за курве и кокаин :) мада има смисла и то помињање књиге, с обзиром да је био ангажован као бог за физику и галаксије, па оно пре него што опљунете прочитајте моје аргументе

Link to comment

^pa otprilike sam i pročitao samo uvodne pasuse

 

ne znam ko mi je iritantniji ognjanović ili volim_slušati_svoj_glas radivojević, al drugopomenuti bar ima već ozbiljnu zaostavštinu

Link to comment

ја сам то престао читати кад је дошло до поређења са кјубриком, вау какво откриће, нолан није кјубрик... као да је уопште и покушавао да буде

 

 

 

Simply put, Nolan said his responsibility as a filmmaker is to entertain his audiences, not push an agenda on them.

"We go to the movies to escape, and that's why the film isn't about global warming or addresses climate change," Nolan explained. "'Interstellar' deals with an agricultural crisis of the type that has happened before, and that was to give the idea of the film credibility. I want people to feel afraid for the end of the world at the beginning of the film. I want them to feel like these guys really have to do something to save it."

 

 

http://www.wmur.com/entertainment/interview-christopher-nolan-interstellar/29502576

Link to comment

ја сам то престао читати кад је дошло до поређења са кјубриком, вау какво откриће, нолан није кјубрик... као да је уопште и покушавао да буде

+1

Link to comment

Otisao sam u bioskop misleci da se radi o nekom haos paranoicnom svemirskom filmu i posle desetak minuta shvatio da nema nista od toga. Prepustio sam se, moglo bi se reci, svemirskoj sapunici i tri sata se lepo zabavljao. Film mi je sve vreme drzao paznju i uopste me nije zanimalo kako Mekonahi i njegov zet piju pivo ako raste samo kukuruz i ostale nelogicnosti u filmu kojih ima dosta. Prosto shvatis o cemu je rec i ako se zakacis uzivas. Nisam ni skontao da je film trajao tri sata s obzirom koliko mi je brzo proletelo vreme.

 

Sto se nauke u filmu tice stvarno ste nerealni ako ste ocekivali naucno potkrepljena objasnjenja kako oni putuju kroz crvotocine pa idu od planete do planete i ono slanje poruka morzeovom azbukom kroz petu dimenziju i kako se uz pomoc gravitacije kontrolisu vreme i prostor. Mislim u startu svaki krelac zna da to nije moguce. I ono sturo objasnjenje kako funkcionise svemirski brod kojim upravlja Mekonahi. Vozi Misko u crvotocinu, koga briga.

 

Ako zaista hocete da uzivate u ovom filmu treba da iskljucite 'gledanje u sitna crevca' i trazenje ne znam ni ja kakvih Stiven Hoking objasnjenja. Jos uvek ljudi nisu krocili na Mars a vi trazite da vam holivudski film pruzi verodostojna objasnjenja kako krstarimo crnim rupama sa onim dzinovskim volanom od svemirskog broda.

Link to comment

Ako zaista hocete da uzivate u ovom filmu treba da iskljucite 'gledanje u sitna crevca' i trazenje ne znam ni ja kakvih Stiven Hoking objasnjenja. Jos uvek ljudi nisu krocili na Mars a vi trazite da vam holivudski film pruzi verodostojna objasnjenja kako krstarimo crnim rupama sa onim dzinovskim volanom od svemirskog broda.

 

otprilike recept za uspešno i zadovoljavajuće gledanje ovog filma

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...