Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

I saw it opening day and in fact took my whole research group to see it. Everyone thoroughly enjoyed the movie, including or maybe especially me. I recognized a lot of well thought out physics in the movie. It was very obvious that a lot of thought had gone into the science, especially General Relativity. It was clear that the writers used what we know about the physics of the Universe as boundaries (or at least speed bumps) for where and how the plot could evolve. The movie definitely offers teachable moments which I plan to use next year in class.

 

by Adam G. Riess 

 

 

http://qz.com/299334/shut-up-about-the-inaccuracies-of-interstellar/

Link to comment

Nije nesto. Ima dobrodosle dramske momente u poslednjoj trecini, medjutim generalno mi to sve ne stoji nekako dobro... Ima dosta neubedljivih nategnutih trenutaka, lagane manipulacije radi vestacke dinamike, a i cela storija kao i filozofija iza nje je krajnje problematicna. Za fiziku ne znam, ne razumem se, ali me ni to nije ubedilo. I dobrim delom filma je bilo previse tisine, daleko jace sam cuo tipa koji zvace kokice pored mene od bilo cega sto se tamo desava (osim eksplozija i sl.) Najgori je casting, samo Jessica Chastain se drzi, kao i (ne bas ubedljivo ostareli) Michael Caine. I gde su WTF bilo ko osim Amerikanaca... jasno je kreirano za trziste koje donosi najveci profit, a takodje i pati od prevelike potrebe da se objasni. Kao da nisu ni gledali Odiseju.

 

Ne mogu da se setim kad sam video stvarno dobar film u bioskopu, i polako mislim da cu da se skroz skinem s filmova... bolje da sam za to vreme skidao neke lancine i maheemove mezimce. Kud i kamo pametniji utrosak vremena. 

Edited by Indy
Link to comment

Nije nesto. Ima dobrodosle dramske momente u poslednjoj trecini, medjutim generalno mi to sve ne stoji nekako dobro... Ima dosta neubedljivih nategnutih trenutaka, lagane manipulacije radi vestacke dinamike, a i cela storija kao i filozofija iza nje je krajnje problematicna. Za fiziku ne znam, ne razumem se, ali me ni to nije ubedilo. I dobrim delom filma je bilo previse tisine, daleko jace sam cuo tipa koji zvace kokice pored mene od bilo cega sto se tamo desava (osim eksplozija i sl.) Najgori je casting, samo Jessica Chastain se drzi, kao i (ne bas ubedljivo ostareli) Michael Caine. I gde su WTF bilo ko osim Amerikanaca... jasno je kreirano za trziste koje donosi najveci profit, a takodje i pati od prevelike potrebe da se objasni. Kao da nisu ni gledali Odiseju.

 

Ne mogu da se setim kad sam video stvarno dobar film u bioskopu, i polako mislim da cu da se skroz skinem s filmova... bolje da sam za to vreme skidao neke lancine i maheemove mezimce. Kud i kamo pametniji utrosak vremena. 

distrikt 9 :fantom:

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Jebote, ja posle svakog Nolanovog filma zdusno obecam sebi da necu vise i onda pokleknem kad vidim ocenu sledeceg mu filma na imdbu, valjda pomislim "dobro, mozda ce OVAJ valjati, a i vidi ko sve glumi..." Uspeo sam da odgledam do kraja, pomalo zahvaljujuci i premotavanju kod one zajebancije od prolaska kroz crnu rupu koji traje brat bratu deset minuta, ali posle one nove ture gluposti na kraju mi je prosto zao sto sam uopste i seo za komp™. Pored vec standardnih Nolanovih gluposti (covek deset godina ne zna da snimi film bez Cainea, potpuna sterilnost usled odsustva seksa ili bilo kakve strasti izmedju likova, od skora i uzasna upotreba ekspozicije), ovde imamo i naucne vratolomije koje ne samo sto su uzasno dosadne nego i logicki nedosledne, sto ce reci duplo golo. Plus hrpa klisea koja se naizmenicno smenjuje s hrpom patetike, plus dvodimenzionalni likovi... kakva crna Odiseja, ovo 1 Armagedonu cipele ne bi moglo da cisti. Jedino dobro sto sam izvukao iz filma je sto me je podsetio da nisam dovrsio gledanje Planetesa.

 

Nego, sta je sledece za dobrog nam Nolana?

Edited by Calavera
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...