Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

Odgledao pre neki dan. Mannomann.

 

Ubi me onih dvadesetak minuta sa sve top secret bazom i rucno varenom ladjom...

'Cooper, ti si dobar momak a i najjaci pilot evah... nego, kad si vec tu, 'os da vozis ovo?'

U ime covecanstva, naravno.

 

Mislim... eeej!

 

Sve nakon toga je kao kad ti neko zavuce samar tu i tamo... nakon sto ti je odvalio vugla metalnom stanglom.

'Bem li ga, nerealna ocekivanja i tako to. Steta.

Link to comment

 potpuna sterilnost usled odsustva seksa ili bilo kakve strasti izmedju likova,

 

Nedostaje seks u ovom filmu? :blink: Od svih primedbi koje sam do sada pročitao, ova je valjda najbizarnija.

Link to comment

Cekaj prvo da se podsetim sta sam to pisao dalekog januara... a bre, pa to sam uzeo kao manu Nolanovim filmovima uopste, ne iskljucivo Intersmecu™. Ne mora bas seks, kapiram ja da su to vecinom PG-13 filmovi, ali daj bar neku interljudsku emociju, nesto sto ce nas naterati da se zagrejemo za te likove. Ja dok gledam njegove uratke, konstantno imam osecaj da su mu svi likovi luksuzni androidi koji ne dele potrebe nas obicnih smrtnika  <_<

Edited by Calavera
Link to comment

Mozda, ali uzmi u obzir citavu mu karijeru:

 

Tri Batmana: nula, ljubavne eskapade mladjanog Brucea su potpuno preskocene

Intersterllar: to smo vec apsolvirali, dupli otac-cerka motivi su sve sto se moze podvesti pod ljudskim odnosima

Inception: gomila profesionalaca na poslu, privatnog zivota nigde

Prestiz: tu je cini mi se jos najblize dosao, kao kroz maglu se secam neke postkoitalne scene?

 

Ovo je sve PG-13, ali stvari se ne popravljaju ni u ranijim R uratcima:

 

Insomnia: jedino golo telo je mrtva zena na autopsijskom stolu

Memento: Guy Pierce se dobar deo filma seta okolo polugo, ali nema nikog da to iskoristi :(

Following: ovo nisam gledao, ali imdb kaze da je najseksiji™ detalj "A woman wears an extremely low-cut dress on a date."

 

Petnaest godina sistematskog izbegavanja ljudske scene seksa ili bar nekakvog vida romanse izmedju njegovih likova, sto je mnogo mnogo je! :mad:

Edited by Calavera
Link to comment

Mozda, ali uzmi u obzir citavu mu karijeru:

 

Tri Batmana: nula, ljubavne eskapade mladjanog Brucea su potpuno preskocene

Intersterllar: to smo vec apsolvirali, dupli otac-cerka motivi su sve sto se moze podvesti pod ljudskim odnosima

Inception: gomila profesionalaca na poslu, privatnog zivota nigde

Prestiz: tu je cini mi se jos najblize dosao, kao kroz maglu se secam neke postkoitalne scene?

 

Ovo je sve PG-13, ali stvari se ne popravljaju ni u ranijim R uratcima:

 

Insomnia: jedino golo telo je mrtva zena na autopsijskom stolu

Memento: Guy Pierce se dobar deo filma seta okolo polugo, ali nema nikog da to iskoristi :(

Following: ovo nisam gledao, ali imdb kaze da je najseksiji™ detalj "A woman wears an extremely low-cut dress on a date."

 

Petnaest godina sistematskog izbegavanja ljudske scene seksa ili bar nekakvog vida romanse izmedju njegovih likova, sto je mnogo mnogo je! :mad:

:Hail:

Link to comment

Tri Batmana: nula, ljubavne eskapade mladjanog Brucea su potpuno preskocene

 

има у трећем са мирандом, пре и пост коитална сцена... али да, стоји да избегава тиме да се бави...

Link to comment

Morao sam da proverim ko je ta Miranda uopste, film mi je iscileo iz secanja nekih 5 minuta posto sam ga odgledao. Dobro, mladac radi na svojim nedostacima...

Edited by Calavera
Link to comment

takodje nemam neko definisano misljenje o filmu. sa jedne strane mi je bio ok, a sa druge onako, ali tako je sa svim njegovim filmovima, i nije mi bas totalno jasan razlog zbog cega. uvek kada pomislim na nolana, prva asocijacija mi je: "ovaj covek zuri" ideje su mu odlicne, ali kao da u realizaciji postoji neki 'glitch/grc' kao da nije opusten.

 

edit: presige mi je savrsen film i kao da nije njegov, tj. raniji filmovi su mu bili filmovi. sa druge strane, od ovih novijih, njegovi betmenovci su mi takodje ok.

Edited by hoffnung
Link to comment
  • 1 month later...

Samo da se zapljunem da sam ipak odgledao Interstellar, ali zbog vremenske dilatacije nisam mogao ranije da vam javim da je film IMHO sranje.

Mislim, nije da to nisam znao i ranije na osnovu svih spoilera ovde pročitanih, ali ipak. Preambiciozno i trapavo i besmisleno i jeftino sentimentalno.

Neke stvari su me malo iznenadile. Prvo, estetski je vrlo nezadovoljavajuće iskustvo - nije mi jasno odakle onolika hvala za specijalne efekte i muziku i kameru i šta sve već ne. Najbolje izgledaju scene sa početka, na Zemlji koja umire - kukuruz i prašina i egzistencijalni očaj. Čim krenu u svemir, deluje kao neki jadnjikav anime. Po ko zna koji put vidi se nerazumevanje razmera i udaljenosti - u milion scena se dešava da name se planeta/crna rupa/sunce ili koji već gigantski objekat u pozadini primiče podjednakom brzinom kao i objekat u prvom planu, npr. jedan brod se kreće ka drugom, a Zemlja u pozadini sve veća i veća svake sekunde. To je 1 Gargantua od promašaja, sa čisto vizuelne strane. Onda, kad su neke dinamične scene pa se skače tamo-vamo, montaža je sasvim sumanuta, glumac se bukvalno seče u pola rečenice i ide se na dešavanja na nekom drugom mestu, ludilo. Audio - ne mogu da se odluče da li hoće dostojanstvenu tišinu da nam dočaraju pustoš svemira, ili hoće dum dum dum dum dum da nam bude uzbudljivo kako McConaughey leti okolo; ne može oboje.

O tzv. scenariju i nauci koja navodno iza njega stoji je već bilo dosta reči, pa bih samo da poslužim kafu™ idiotima koji su iskasapili nekoliko sasvim pristojnih, zanimljivi ideja, i naudžili ih sve u jedan ali bedan projekat. Od eko katastrofe, do istraživanja svemira, do robotičke etike, do psihoze usamljenog istraživača koji postepeno skreće s uma, u sve su to krenuli i svakom pojedinačnom motivu posvetili besmisleno malo vremena. Čega god čovek da se uhvati, ostaje nedorečeno. Najočigledniji primer je kako nam se kroz ceo film gura ideja da je kolonizacija svemira ključna stvar, mora da se nađe drugi dom za ljudsku rasu... da bi se u poslednjoj četvrtini filma prešaltali potpuno na magičnu "jednačinu gravitacije" koja rešava sve probleme. Odjednom ispada da nema potrebe ni za kakvom kolonijom bogu iza nogu, dovoljno je bilo da se gvirne u crnu rupu i onda Morzeovom azbukom :isuse: podaci prenesu mladoj naučnici, koja tako uspeva da spreči svet da ne umre od gladi - gravitacijom! Valjda svi jedu gravitaciju. Ili gravitacija leči zaražene žitarice u svemiru, nemam pojma. 
 

Gledao sam mnogo jadnjikavih SF filmova, ali ne pamtim kad sam video ovoliko dobrih ideja na silu uguranih gde im mesto nije, i onda katastrofalno razrađenih. 2/10

Link to comment

Onda, kad su neke dinamične scene pa se skače tamo-vamo, montaža je sasvim sumanuta, glumac se bukvalno seče u pola rečenice i ide se na dešavanja na nekom drugom mestu, ludilo. Audio - ne mogu da se odluče da li hoće dostojanstvenu tišinu da nam dočaraju pustoš svemira, ili hoće dum dum dum dum dum da nam bude uzbudljivo kako McConaughey leti okolo; ne može oboje.

 

Upravo si opisao neke od uobičajenih osobenosti dijalektike Nolanove režije. On to stalno radi, to je on i tu je jak. Obzirom da sumnjam da si ovo tek sada otkrio, ostaje jedina preostala mogućnost - ja sam sišao sa zdrave pameti i pričinjava mi se da si ovo napisao.

 

Naravno, nije ni jedno ni drugo, samo si sarkastičan i suptilno braniš Nolana od ovog neuspeha u žanru poljoprivredne drame.

 

Posle citiranog pasusa, post ću možda nastaviti da čitam dalje...

Link to comment

Dijalektika Nolanove režije :isuse: Gde je jak, života ti? Kad u sceni od pet minuta u kojoj Damon pokušava da preuzme brod a McC i Hathaway pokušavaju da ga zaustave skočimo brat bratu osamdeset puta sa njih na njega i obratno, iako se ništa novo ne dešava ni tamo ni ovamo? Toliko bezveze seče da se i njemu smučilo da svaki put dozvoli da McC. ponovi isto ono "Dr. Mann, do not attempt to-" da mora da mu upada u reč kadrom Damona kako ne radi ništa, pa onda vraća na ovog da opet pokuša da kaže "Dr. Mann do not attempt to dock, I repeat, do not -" 

 

To je tako slab pokušaj lažnog budženja dinamike da ne pamtim da sam video nešto slično ni kod Nolana ni drugde.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...