Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

A zar to u Betmenu ne beshe neka defektna i krljava dilema zatvorenika: u originalnoj PD je upravo poenta da ako obojica zachepe usta, prolaze bolje nego ako se obojica rasprichaju. I rasprichaju se jer im je pricha dominantna opcija. U Mrachnome vitezu, ako oba broda ne pritisnu detonator (oba cute, po analogiji sa PD), oba ce eksplodirati (shto se ne deshava jer Dzhoker biva uhvacen, ali iz pojedinachne pozicije jednako nepozhelljno kao da budu detorinani sa druge strane) - shto bash narushava poentu PD, jer sada nema tog paradoksa da nas biranje dominante opcije odvlachi od zajednichki najpozheljnijeg ishoda.

dobro, sve ovo sto smo primetili po nolanovim filmovima nisu doslovne iteracije dileme zatvorenika, ali jeste perspektiva teorije igara, tu ne sumnjam ni sekund, kazem, izgleda kao da je u pitanju seminarski rad. svaki put kad su nasi junaci pred bilo kojom vrstom odluke, to je filmski ispricano bas na ovaj nacin. 

 

inace, razne verzije pd mogu da se prave, da ne trolujem vise, ali ovo sto je boldovano stoji samo na nivou nas koji posmatramo takvu igru, ali ne i iz perspektive pojedinacnog igraca. cutanje u najboljem slucaju fasuje 1 godinu, a u nepovoljnom ishodu cak 3. sto je to bolje od moguce 0?

 

jes intrigantno to sa spajderom.

Link to comment

dobro, sve ovo sto smo primetili po nolanovim filmovima nisu doslovne iteracije™ dileme zatvorenika, ali jeste perspektiva teorije igara, tu ne sumnjam ni sekund, kazem, izgleda kao da je u pitanju seminarski rad. svaki put kad su nasi junaci pred bilo kojom vrstom odluke, to je filmski ispricano bas na ovaj nacin. 

 

inace, razne verzije pd mogu da se prave, da ne trolujem vise, ali ovo sto je boldovano stoji samo na nivou nas koji posmatramo takvu igru, ali ne i iz perspektive pojedinacnog igraca. cutanje u najboljem slucaju fasuje 1 godinu, a u nepovoljnom ishodu cak 3. sto je to bolje od moguce 0?

 

Ma jeste perspektiva teorije igara, slazhem se tu potpuno, i nije toliko ofrlje predstavljeno kao npr Neshov ekvilibrijum u Btfl Mind, ali se samo setih da mi je neshto zasmetalo u originalnom gledanju filma bash oko predstavljanja dileme zatvorenika, pa me ti sad podseti i na shta konkretno. Malo bih ja tom seminarkom zakinuo na oceni, da tako kazhem :D

 

a mozda je sur loki?

 

 

jednu gurmansku!

:lol:

Radije sam za podvojenu lichnost nego spremanje gurmanske, ako se ja pitam tu ishta!

Edited by loki
Link to comment

Mislim da moram da dodjem barem do deset postova pre takvih intimnih odgovora, inache mi nishta ne ostade za kasnije :P

 

Mene takve stvari nisu pitali ni posle 16,000 postova, pa ti vidi...

Link to comment

pa zato sto se ti igras suprotnostima vec u samom niku, pa zato...

 

inace, on topic: otkrila sam čakija na donjem dorćolu, bolji od lokija. a i gotivan mu je slogan, nešto 'čak i kad ste...'

loki, ali to nije pogresno, ne bi smeo da smanjis ocenu zbog toga

Link to comment

Mene takve stvari nisu pitali ni posle 16,000 postova, pa ti vidi...

Proshao si nedetektovan dosad, sad kad si se sam otkrio ima da dodjesh do 20k objashnjavajuci izbor avatara. Nije ovo pro-spider forum, vidi se odmah...

 

pa zato sto se ti igras suprotnostima vec u samom niku, pa zato...

 

inace, on topic: otkrila sam čakija na donjem dorćolu, bolji od lokija. a i gotivan mu je slogan, nešto 'čak i kad ste...'

loki, ali to nije pogresno, ne bi smeo da smanjis ocenu zbog toga

Pa rekoh neshto smanjim, mogu da zakeram oko manjih nepreciznosti chak i da nema greshaka, ne mozhe maksimum ocene tek tako da se zasluzhi samo velikim budzhetom (smaralo bi me chitanje seminarskog da bih trazhio svaki razlog za smanjenje ocene, ochigledno :D)

Edited by loki
Link to comment

Najupečatljivija scena: neplanirano zadržavanje od tri sata na Milerovoj planeti usled kojeg onaj mučenik ostaje da dreždi 20 godina na orbitalnoj stanici.

zaboravio sam film brzo te je podsjet na mestu; oklen mu kisika za dvaes godina?

Link to comment

U hibernaciji se diše polako?

 

Proshao si nedetektovan dosad, sad kad si se sam otkrio ima da dodjesh do 20k objashnjavajuci izbor avatara. Nije ovo pro-spider forum, vidi se odmah...

 

Ma grešiš, bio je svojevremeno jedan što se zvao baš Spider Jerusalem ali je na avataru imao Hunter S. Thompsona (mada možda je to bilo još na FB92). A ima ovde i jedna što se na twitteru zove Channon Yarrow i kači slike Ellisovog potpisa na stripu...

Link to comment

U hibernaciji se diše polako?

zajebavaš? onda može

 

retko gloop film na planu fizike - konsternirajuće koliko se ljudi primilo, ali ne i neočekivano

 

(jebo fiziku, jedino zvuk valja)

Link to comment

Ja koliko se sećam, oni tu hibernaciju provode potopljeni u tečnost, dakle ne udišu kiseonik, možda ga primaju na neki drugi način, a možda su i smrznuti svo vreme pa im ni ne treba

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...