Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

da li vam stvarno mnogo smeta bed sajens kao takva u filmovima ili ako je u losem kontekstu?

nije po sredi nenaučnost, već ordinarna nespretnost, a sve da bi evridž džo otišao iz bioskopa namiren za svoj beng for bak 

Link to comment

je l' moze malo skretanje s konkretnog slucaja. da li vam stvarno mnogo smeta bed sajens kao takva u filmovima ili ako je u losem kontekstu? zanima me, ja se uopste ne potresam oko takvih stvari, u najgorem slucaju mi je zabavno da primecujem (ako umem), a to samo tumacim kao znak da je film dosadan, cim primecujem nelogicnosti 

zavisi.

u gravitiju je to nekako bio odraz zestokog nepostovanja, i kao takav me je uvredio. 

Link to comment

je l' moze malo skretanje s konkretnog slucaja. da li vam stvarno mnogo smeta bed sajens kao takva u filmovima ili ako je u losem kontekstu? zanima me, ja se uopste ne potresam oko takvih stvari, u najgorem slucaju mi je zabavno da primecujem (ako umem), a to samo tumacim kao znak da je film dosadan, cim primecujem nelogicnosti

Meni je Titanik negledljiviji zbog loše nauke™, nego zbog bljutave priče.
Link to comment

da li vam stvarno mnogo smeta bed sajens kao takva u filmovima ili ako je u losem kontekstu?

 

мени смета кад је лењо и/или глупо, ако се на креативан начин наука искриви или измисли, углавном ми не представља велики проблем, типа у интерстелару то протицање времена на планети која кружи око црне рупе или шта се дешава у црној рупи ми је интересантно као мисаони експеримент, више него што ми је битно колико је то заправо научно исправно

Link to comment

мени смета кад је лењо и/или глупо, ако се на креативан начин наука искриви или измисли или измисли, углавном ми не представља велики проблем

 

Upravo to. Ako mogu ja, kao kompletni nenaučni laik, da za pola minuta koliko traje scena skrpim u glavi tri efektnija i smislenija rešenja, onda naravno da mi smeta. Autorska lenjost i podilaženje gledalačkoj gluposti su neoprostivi.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

vala bas, posle one najgluplje scene na svetu iz gravitija imao sam utisak da sam upravo saznao da me je neko debelo slagao.

i kao sto od takve osobe nikad nikakvo tumacenje vise necu prihvatiti u zivotu, i u filmu se nekako od mene sve do kraja odbijalo.

Link to comment

mene savrseno boljelo uvo za nauku u interstelaru a inace bas volim s u sf

 

nedosljednosti i netacnosti mi smetaju ako je film pretenciozan u smislu nauke, ali i zavisno od trenutnog raspolozenja i ocekivanja.

ne mislim da je naucnost u filmu (postavljena ovako kao u interstelaru, sa crnim rupama i sl) nesto specijalno, referenca kao svaka druga, da se guglati, na laickom nivou kako je i data, dakako.

Edited by morgana
Link to comment

zavisi.

u gravitiju je to nekako bio odraz zestokog nepostovanja, i kao takav me je uvredio. 

da, ok.

 

 sad mi je palo na pamet da se verovatno sve struke tako koriste, i ekonomija i pravo...

Link to comment

mislim da ih vidimo za svega 60 godina a da cerka ima samo 90 :fantom:

 

A koliko bi onda Amelija trebala da ima godina ? Ako je Kup iz crne rupe diktirao jednačinu svojoj tridesetogodišnjoj ćerki i onda izgubio 50+ godina ispadajući iz iste, onda bi i Amelija morala imati 80+ godina (ona nije bila u rupi). Ako su oboje izgubili 50+ godina u orbitiranju oko rupe (pri čemu svakako oboje ne bi mogli da izgube isto vreme, jer su na njih delovale različite gravitacije, ali da to sada zanemarimo), na Zemlji bi svi bili davno pokojni pre no što bi Kup uopšte upao u rupu. Ako su oboje izgubili 50+ godina u orbitiranju, a on se vratio u neko ranije vreme da javi ćerki, nije jasno zbog čega nije izašao u to isto vreme na Zemlji, već 50 godina u budućnosti u orbiti Saturna (da ne govorim da bi se u tom slučaju mogao vratiti u neko mnogo ranije vreme, preduprediti da Zemlja uopšte i postane pustara, i tako spasiti milijarde života).

 

Nekoherentan film do zla Boga.

Link to comment

 Ako su oboje izgubili 50+ godina u orbitiranju, a on se vratio u neko ranije vreme da javi ćerki, nije jasno zbog čega nije izašao u to isto vreme na Zemlji, već 50 godina u budućnosti u orbiti Saturna (da ne govorim da bi se u tom slučaju mogao vratiti u neko mnogo ranije vreme, preduprediti da Zemlja uopšte i postane pustara, i tako spasiti milijarde života).

 

Nekoherentan film do zla Boga.

pa nije mogao da izađe u prošlost, mogao je samo da "posmatra" prošlost i da utiče na nju putem onih gravitacionih poruka :D, pošto samo za gravitaciju po fizici ovog filma ne postoji ograničenje u prostor-vremenu, tako da tu su ostali konzistentni svojoj filmskoj teoriji prirode. 

 

btw. meni su wormhole i crna rupa sjajno predstavljeni, obožavam i kompjuter-robota. 

smetala mi je pomalo nerazgovetnost dok su pojedini likovi mrmljali u filmu, par puta sam poželela da je bilo subtitles, naročito kod glavnog junaka sa teškim akcentom. i smeta mi amerocentrični skript po kome su u toj filmskoj sadašnjosti i budućnosti samo usa i nasa u priči...ali sve u svemu film je ok, mada sam očekivala više, naročito nakon online reklama o tome da su radili sa naučnikom kako bi vizuelno predstavili crnu rupu, pa sam se ponadala da su malo više radili sa naučnicima uopšteno :).

Edited by mei
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...