Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

Nemoj, života ti. Patetika o majci koja je izgubila dete pa sad kontemplira o vrednosti ljudskog života IN SPAAACE! Pusitla 1 Klunija da ga odvuku svemirski fantomi i tako sebe ubedila da mora da se "let go" svog pokojnog deteta i krene dalje sa življenjem jer je život svrha sam sebi i bla bla truć. Lifetime film iz neobjašnjivih razloga gurnut u orbitu.

 

tumblr_m55pfm54011r13ra2.gif

 

To što ti napisa nikako nije u koliziji s ovim što sam ja napisao.

Link to comment

A to sto cerka vice eureka eureka resila sam problem sa 30 godina, a vidimo ih kod Saturna kad ima 100 znaci sta? Trebalo im je 70 godina da implementiraju resenje?

mislim da ih vidimo za svega 60 godina a da cerka ima samo 90 :fantom:

Link to comment

Trebalo im je 70 godina da implementiraju resenje?

 

изгубили су неких 50 година кружећи око црне рупе, што ће рећи вероватно им је тек тада ова амелија успела јавити да има планете да се насели... можда су тих 50-ак година живели на станици и кружили сунчевим системом, мени је већи - ма дај - моменат да су баш нашли на месту где је метју испао из црне или црв рупе или одакле већ

 

едит: са друге стране могли су послати и неку своју  летелицу у извидницу, како је и купер на крају крајева отишао у загрљај амелији

Edited by Dionysos
Link to comment

изгубили су неких 50 година кружећи око црне рупе, што ће рећи вероватно им је тек тада ова амелија успела јавити да има планете да се насели... можда су тих 50-ак година живели на станици и кружили сунчевим системом, мени је већи - ма дај - моменат да су баш нашли на месту где је метју испао из црне или црв рупе или одакле већ

 

едит: са друге стране могли су послати и неку своју  летелицу у извидницу, како је и купер на крају крајева отишао у загрљај амелији

Sve u svemu, na lomacu s Nolanom.

Link to comment

мени је заправо ово већином умерено до јако добар филм, сад кад су се мало слегли утисци, једина ствар која ме баш нервира је што је купер преживео, мислим ако се жртвујеш, жртвујеш се, то ријунајтовање са ћерком и амелијом ми је не само непотребно већ је и глупо... остале мане са науком и рупама у причи заправо и нису толико страшне ако се филм не схвата превише озбиљно

Edited by Dionysos
Link to comment

meni je cela amelija potpuno nepotrebna pojava, al ajd.

 

a sad kad razmislim, najveca zamerka mi je sto neki delovi (kraj, predkraj) izgledaju kao da ih je snimao pu pu terens malik :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

мени је заправо ово већином умерено до јако добар филм, сад кад су се мало слегли утисци, једина ствар која ме баш нервира је што је купер преживео, мислим ако се жртвујеш, жртвујеш се, то ријунајтовање са ћерком и амелијом ми је не само непотребно већ је и глупо... 

 

Pa najbolje je kad imaš i herojsku žrtvu i suzni family reunion u isto vreme, sve si zadovoljio. Možda je originalno i snimljeno da Cooper ne preživi, a test audiences rekli "Odličan je film, potresan, baš nas je pogodilo kako je onaj dao život da spase svet... samo nam je bilo žao što se nije ipak video sa ćerkom na kraju." Onda neki producent odluči da se emocionalni impact žrtve nimalo ne gubi ako nakalemiš relativni hepiend.

Link to comment

ali nije stvar bas doslovno u tome
kraj interstellara je slican kraju 6 feets undera. cega je claire strah? ne da ce umrijeti mlada nego da ce prije nje umrijeti svi koji joj znace tj ostace sama.
slicno, zavrsetak interstellara je uznemirujuc po nasim zemaljskim mjerilima, gubljenje djeteta je veca tragedija od sopstvene smrti, ta zrtva je ultimativna
interstellar je sf samo instrumentalno a u biti je (evolucijska) melodrama

Edited by morgana
Link to comment

Možda je originalno i snimljeno da Cooper ne preživi, a test audiences rekli "Odličan je film, potresan, baš nas je pogodilo kako je onaj dao život da spase svet... samo nam je bilo žao što se nije ipak video sa ćerkom na kraju." Onda neki producent odluči da se emocionalni impact žrtve nimalo ne gubi ako nakalemiš relativni hepiend.

 

с обзиром да се и бетмен трилогија исто завршава тако што главни јунак одлучи да се жртвује, па на крају ипак отпутује негде далеко да кара ен хатавеј, пре бих рекао да је нолан одлучио да му то буде редитељски печат

Link to comment

je l' moze malo skretanje s konkretnog slucaja. da li vam stvarno mnogo smeta bed sajens kao takva u filmovima ili ako je u losem kontekstu? zanima me, ja se uopste ne potresam oko takvih stvari, u najgorem slucaju mi je zabavno da primecujem (ako umem), a to samo tumacim kao znak da je film dosadan, cim primecujem nelogicnosti 

Link to comment

bad science mi ne smeta uopste. sem ako se film sam ne reklamira hokingovim drugarom i naucnom verodostojnoscu, onda je prirodno da obratim paznju i nerviram se. plus je bio dosadan.

 

meni mnogo vise u ovom filmu smetaju neplauzibilnosti (gluposti) u scenariju nego koliko je naucno ispravan.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...