Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

sta kao ne valja jer je uzet previse poznat glumac za neku ne preterano bitnu ulogu,

Sorry, ali meni smeta što je uzeo Ellen Burstyn, koja je jedna od najvećih holivudskih glumica u drugoj polovini 20. veka, za ulogu od jedne scene, za koju je mogao da uzme random holivudsku babu. Smeta mi jer dobijaš produkciju koja je veća od života i u kojoj su ljudi (glumci) samo beznačajne čestice. Takav trijumf para mi ide na kurac, i filmski i ljudski gledano, ma po svakom osnovu.

Da ne govorimo o tome da onda čovek pročita negde da igra Ellen Burstyn, od koje dobije tri replike u dva kadra, dakle prevara je, suštinski, u pitanju.

Edited by kobni zelaya
Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

pa i nije bolji nego graviti, interstelar je najkraće rečeno loš film, ali valjda je takav trend da je sf sve gori i gori

 

Hm, pa ako je loš ne bi bio ni prvi ni poslednji takav SF film, ali ljude kao i obično provocira hype: a must-see spectacle, once in a lifetime experience, Chris Fucking Nolan, bla bla truć. Nabudži marketing besmislena očekivanja, i onda se svi posle osetimo kao ovce kad se ispostavi da film ipak nije best thing since sliced bread. 

 

@Burekdžija: Imao je Bowman takve momente u smislu da je najavljivao "something wonderful", ali je bar komunicirao verbalno. Usput je stigao da zapali Jupiter i kickstaruje evoluciju na Evropi, dakle nije se transcendencija svela na bestelesno spiritualno prisutstvo.

Link to comment

Hm, pa ako je loš ne bi bio ni prvi ni poslednji takav SF film, ali ljude kao i obično provocira hype: a must-see spectacle, once in a lifetime experience, Chris Fucking Nolan, bla bla truć. Nabudži marketing besmislena očekivanja, i onda se svi posle osetimo kao ovce kad se ispostavi da film ipak nije best thing since sliced bread. 

 

@Burekdžija: Imao je Bowman takve momente u smislu da je najavljivao "something wonderful", ali je bar komunicirao verbalno. Usput je stigao da zapali Jupiter i kickstaruje evoluciju na Evropi, dakle nije se transcendencija svela na bestelesno spiritualno prisutstvo.

 

ne diraju mene hajpovi preterano, a i poprilično sam anahron, tako me ne zadivljuje kada je nešto tehnički doterano uz puno velikih imena

 

od sf-a očekujem makar priču koja ima smisla i koja je po iso standardu tj sledljiva

 

ovde je problem što su napravili ček listu, nabrajali sve moguće teme kojima je zanimljivo da se sf bavi, a potom ih poslagali slučajnim izborom uz pojednostavljenu obradu i nepotrebnu patetiku, jednostavno ne volim kada mi najčešći komentar scene koju gledam bude  - e jebi ga sad

 

a jednostavan sam gledalac, ne volim da se postavljam u poziciju kritičara, osim kada ga zaseru totalno, što je ovde slučaj

Link to comment

ja sam se u bioskopu lupala po glavi i cupala kosu koliko je besmislen, pun new age bs-a i patetike.

 

uh jbmti :( posle koliko su vas otkljucali? Jesu pustali napolje jednog po jednog ili?

Link to comment

skinula sam s torenta dosta los snimak, moze li molim vas neko da mi posalje link za gledljivu verziju?

 

tenks.

 

nema još ali imaš sa sličnom tematikom guardians of the galaxy by yify baš je extra  :fantom:

Link to comment

@Burekdžija: Imao je Bowman takve momente u smislu da je najavljivao "something wonderful", ali je bar komunicirao verbalno. Usput je stigao da zapali Jupiter i kickstaruje evoluciju na Evropi, dakle nije se transcendencija svela na bestelesno spiritualno prisutstvo.

 

Ma bila je sala, a mislio sam konkretno na scenu iz 2010 kad poseti kevu u bolnici i ceslja je... kad sam bio klinac ta scena mi je bila creepy.

Link to comment

uf, nek ne uzme.

nisam gledo ovaj, al sam siguran da je bolji nego graviti :fantom:

 

primetices, ako jos jednom procitas, da nisam rekla da je gravity dobar film, naprotiv.

no, ako neko hoce da gleda svemir, lepse ce mu biti da gleda gravity nego nolanov interstellar...

 

e da, jedina stvar koja mi se svidela, jeste kako je kolonija osmisljena, no, nije da je i ta ideja nova...

Link to comment

ali Toni, ne mozes da kazes da ne izgleda lepo.

evo, ja bih uradila edit gravitija, izbacila sve scene u kojima neko nesto prica, u stvari, skoro sve scene sa kosmonautima izbacis, pustis neku super muziku i dobijes lep video putovanja oko zemlje.

[samo kazem]

 

@urkozamanje

OMG, you're so funny.

Edited by Killiana
Link to comment

pa izgleda super, to ne sporim. samo sto mi je to bio prvi film a da sam hteo da napustim bisk, zbog nekoliko grandioznih gluposti.

slazem se da izgleda, ali to je to.

Link to comment

samo sto mi je to bio prvi film a da sam hteo da napustim bisk, zbog nekoliko grandioznih gluposti.

 

Zamišljam kako si krenuo da napuštaš, a bolja polovina te drži za ruku i ne da ti da odeš. Onda je ti ubeđuješ "pusti me da odletim junački u prazninu, ti ostani, ja ću da se žrtvujem, vuče me moment inercije koji magično deluje kao konstantna sila pa ga tvoja ručica i ona sajla iza nisu neutralisale, jeste da sad stojimo mirno ali evo sve me jače cima za noge, pusti me, odooooh..."

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Čisto suJmam da je Mr. Naučni Konsultant u gravitaciji *previdio* nešto tako sitno... Biće prije da je Alfonso rekao nešto tipa "Znaš što, inercija-šminercija, ne može ta tvoja... nauka biti bitnija od ovog Momenta izmedju Sandrice i Džordžeta, i Njegovog nesebičnog žrtvovanja za Nju..."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...